trawa

Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 141863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoZZ

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2008, 10:43:04 pm »
Ja zapamiętam na całe życie. Przeczytałem wszystkie dotychczas wydane przez fantagraphics tomy i z całego serca mogę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem (jeśli nie najlepszy). Inteligentny, co chwila dający do myślenia komiks z całą plejadą niezapomnianych postaci. Jednym słowem geniusz.

Jeśli chodzi o czytanie fistaszków i C&H to miałem na odwrót. "Skoro znam genialne Peanuts, to czym może mnie to jeszcze zaskoczyć?" W końcu się przełamałem i doczytałem do końca C&H. Wnioski: C&H jest niezły, ale daleko mu do fistaszków.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 07, 2008, 07:42:30 am »
Przyznam szczerze że jak ja słyszę "Fistaszki" to przypomina mi się ta seria (1984) z Wydawnictwa Współczesnego. I jakoś tak nie za bardzo mile ją wspominam.
Ale patrząc na komentarze na forum chyba zaryzykuje i kupię jeden nowy albumik.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Damian xyz

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 07, 2008, 10:16:57 am »
Miałem podobnie. Też podszedłem bardzo ostrożnie i kupiłem pierwszy tom. Na drugi dzień kupiłem kolejny i nie mogę doczekać się następnych.

Offline badday

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 28, 2008, 12:21:17 am »
"A. I już oficjalnie mogę powiedzieć, że Nasza Księgarnia szykuje się do wydania “Complete Peanuts” (tego wielkiego wypasionego wydania z Fantagraphic Books) i zaproszono mnie do napisania wstępu do pierwszego tomu."

Tako rzecze na swoim blogu Kamil Ś. :) (http://www.slowem.pl/kamil/?p=332)

Wiadomość dnia:D tzn. jest nią to wydanie, a nie to ze Kamil wstęp doń tworzy  :)

Offline ASX76

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 28, 2008, 07:43:27 am »
Już kilka miesięcy temu było wiadomo, że NK przymierza się do wydania kolejnych tomików ze Snoopym (i resztą "bandy"). Z tego, co się dowiadywałem w lutym, miało być coś takiego (cytat): "Najbliższe tomy wrzesień/październik i listopad/grudzień. Twarda oprawa niewykluczona." (koniec cytatu).

Czy świeższe info precyzuje dokładną formę wydania (np. czy będzie HC)?



Offline badday

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 28, 2008, 07:19:01 pm »
No ja zrozumiałem że to nie ,,zwykle" albumiki bez ładu i składu tylko albumy -roczniki Fistaszków. A tego to dotąd chyba nikt nie ogłaszał.

Offline KoZZ

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 29, 2008, 10:57:35 am »
No ja zrozumiałem że to nie ,,zwykle" albumiki bez ładu i składu tylko albumy -roczniki Fistaszków. A tego to dotąd chyba nikt nie ogłaszał.
"Była ciemna, burzliwa noc", to nie jest album bez ładu, tylko również rocznik, konkretnie 1995 r.

Ciekaw jestem ile z planowanych 25 tomów Complete Peanuts zostanie u nas wydanych :roll: Ambitny projekt, ale chyba nie na Polskie warunki. Lepiej niech wydają albumy wydane w stanach przez Ballantine Books (jak Była ciemna burzliwa noc) i sprawdzą, czy fistaszki w ogóle przyjmą się w Polsce, a nie ładują się w taką kobyłę.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2008, 11:00:15 am wysłana przez KoZZ »
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline ASX76

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 29, 2008, 11:26:55 am »
Pewnie, że lepiej niech wydają albumy w normalnych paskach w rodzaju "Była ciemna, burzliwa noc", niż np. "Snoopy i porady życiowe", bo to już niejako insza "bajka" jest. :p

Prawdę rzekłwszy, jedna "Była ciemna, burzliwa noc" potrafi przysporzyć znacznie więcej radości, niż kilka odcinków "Calvin i Hobbes"... :D

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 07, 2008, 09:42:25 pm »
KoZZ, o co Ci chodzi? Przecież już sprawdzili. Skoro zdecydowali się na "Fistaszki zebrane" to znaczy, że seria się przyjęła.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Julek_

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 08, 2008, 01:38:38 pm »
Swietna wiadomość!
Tylko czy zdołają doprowadzić do końca i czy jakośc edycji będzie porównywalna z oryginałem?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 24, 2008, 03:04:05 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Gilbaert

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 24, 2008, 03:29:21 pm »
ej kaman, przecież takie samo wrzucanie linków zubaża forum!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2008, 03:44:08 pm »
Jak to zubaża? Daje możliwość podyskutowania w konkretnym temacie o samym komiksie, jego recenzji i ogólnie odświeża temat, który zresztą jest powiązany ze stroną komiksu w portalu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Gilbaert

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:02:19 pm »
przypominam że niedawno moderatorzy podnieśli krzyk, że wrzucanie linków do recenzji na blogach userów forum w tematach o konkretnych komiksach jest zubażaniem forum.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 24, 2008, 07:02:29 pm »
Ja wiąże wielkie nadzieję z polską publikacją tomów zebranych (a myślę, że na jednym się nie skończy). Wcześniej czy później trzeba spróbować w naszym pięknym kraju wydawać pozycje ekskluzywne z prawdziwego zdarzenia, które nie tylko będą kusić najlepszym na świecie papierem, HC i ograniczonym nakładem. A takim ekskluzivem będzie pozycja całkowicie wierna oryginałowi.

Naiwnie czuję, że wraz z Fistaszkami taka mała rewolucja nastąpi.

P.S. Naiwna, gdyż Nasza Księgarnia wyraźnie zaznaczyła, ze ich wersja HC będzie miała 300 stron. Na Amazonie pisze, że HC oryginał ma 320 stron.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 07:07:04 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

 

anything