trawa

Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 142958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 13, 2008, 10:15:01 am »
Wydawca się postarał - naprawdę świetnie to wydanie Fistaszków. Poczynając od lekkiego wprowadzenia w ich świat autorstwa Kiamila, poprzez sam komiks, kończąc na dwóch dodatkach, przedstawiających autora oraz kontekst kulturowy i społeczny, w jakich tworzył. Raz, że wydanie jest solidne i nie bałem się, gdy dwuletni bratanek dorwał je w swoje ręce. Dwa, artykuły - po otrzymaniu komiksu moją pierwszą reakcją była niechęć do czytania tylu stron wynurzeń ludzi, których nie znam nt. tytułu, który zaraz będę czytał. Po lekturze wstępu z jeszcze większą ochotą przystąpiłem do lektury pasków, po nich zacząłem czytać o autorze i czasach, w których tworzył - artykuł kompletnie mnie pochłonął. Gdy go skończyłem, chciałem poznać Schulza lepiej, a tu proszę - wywiad-rzeka. Świetna sprawa.
Sam komiks to na razie początki i tu dużą zaletą jest możliwość uczestniczenia w jego ewolucji - po lekturze fajnie jest spojrzeć na pierwszy i ostatni pasek. Człowiek się zastanawia, kiedy Charlie Brown się tak zmienił:) Kolejną sprawą jest to, że widać już tutaj przebłyski geniuszu, którym błyszczały późniejsze odcinki, dużą przyjemność sprawia obserwowanie tworzenia się relacji, na których cały komiks będzie się później opierał. Naprawdę znakomity komiks - warto go poznać.
I zdecydowanie nie warto się obrażać na wydawcę. Ludzie, jeśli jeszcze tego nie macie - myszki w dłoń i zamawiać! :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 19, 2008, 11:27:33 pm »
Uff, a mialem juz nic w tym roku nie kupowac. Ale kupielem te Fistaszki, i sa rewelacyjne. Super wydanie, znakomite paski.

A nawet nie za bardzo lubie komiks gazetowy, tym razem - naprawde warto!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ASX76

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 21, 2008, 12:10:47 am »
Potwierdzam oczywistą oczywistość - te Fistaszki są very good!
Jestem przy nadziei ( ;-)), że kolejne części ukażą się w Polsce.

Offline freshmaker

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 22, 2008, 10:31:19 pm »
wiadomo w końcu kiedy to będzie w ck?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 23, 2008, 01:47:46 am »
Idz do Merlina, tam to lezy. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 23, 2008, 09:12:13 am »
jestem lojalnym klientem ck, m.in. za rabat 25%
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 23, 2008, 09:40:23 am »
Ja niby też jestem lojalny, ale ile można czekać :)
Zakupiłem więc /za namową Yurka1/ w Księgarni Warszawa i jestem w pełni zadowolony.
Rabat 20%, odbiór osobisty. Polecam (oczywiście jeśli czegoś w CK brak ;) )

Sam komiks jedynie przekartkowałem, ale jakość wydania i zawartość robi bardzo pozytywne wrażenie.
Jak tylko się ogarnę z czasem to biorę się za lekture.

Offline Blacksad

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 23, 2008, 03:45:46 pm »
Widziałem te "Fistaszki" i przejrzałem je pobieżnie w łódzkim Martrasie. I tak serio - wydały mi się dość infantylne, takie wprawki, już teraz nieśmieszne. Ja wiem, że to ikona, że klasyka strip'u, że ewolucja postaci. Niemniej jednak nie czuję się kolekcjonerem, a li tylko czytelnikiem. Naprawdę warto? Po "Calvinie..." można jeszcze pochichotać?
Chrzań się, Smirnov

Offline graves

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 23, 2008, 04:34:34 pm »
Naprawdę warto? Po "Calvinie..." można jeszcze pochichotać?
Warto. Calvin, odkąd zacząłem czytać "fistaszki" już mnie nie porywa... Pewnie, niektórych zszokuję, ale imo - fistaszki są dużo lepsze.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 23, 2008, 05:41:13 pm »

Naprawdę warto? Po "Calvinie..." można jeszcze pochichotać?
Calvin to może Fistaszkom co najwyżej orzeszki czyścić :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 23, 2008, 08:11:15 pm »
Od siebie dodam ze z Fistaszkami nic wspólnego nigdy nie miałem, mało tego, nigdy nie siegałem po zaden komiks prasowy. Tymczasem zakupiłem te zbiorcze wydanie Fistaszków i jestem wręcz zachwycony tymi małymi ludzikami, o snoopym nawet nie wspominając, bo ten to dosłownie wymiata.
Oczywiscie wiadomo ze to dopiero rozgrzewka Schulza, ale jesli takie sa poczatki, to pozostaje tylko czekac na dalsze tomy i miec nadzieje ze Nasza Ksiegarnia nie da nam długo czekać :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 23, 2008, 11:34:50 pm »
Od siebie dodam ze z Fistaszkami nic wspólnego nigdy nie miałem, mało tego, nigdy nie siegałem po zaden komiks prasowy. Tymczasem zakupiłem te zbiorcze wydanie Fistaszków i jestem wręcz zachwycony tymi małymi ludzikami, o snoopym nawet nie wspominając, bo ten to dosłownie wymiata.
Oczywiscie wiadomo ze to dopiero rozgrzewka Schulza, ale jesli takie sa poczatki, to pozostaje tylko czekac na dalsze tomy i miec nadzieje ze Nasza Ksiegarnia nie da nam długo czekać :)

No wlasnie to jest super, ze to sa poczatki. Zamiast dostac cukierkowego Snoopyego z szyldow w galeriach handlowych, mamy ten komiks odarty z calej marketingowej otoczki w wykonaniu mlodego, jeszcze nieznanego autora, uczacego sie rysowac i konstruowac fabuly.

A rezultat jest taki, ze czapki z glow. O tym, ze mozemy na biezaco sledzic rozwoj jego talentu nawet nie wspomne. Ten album po prostu wymiata. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:15:45 pm »
Wielkie brawa dla Naszej Księgarni. "Fistaszki zebrane: 1950 – 1952" to edytorskie arcydzieło, no może z małym minusikiem z powodu kilku literówek. Mam nadzieję, że NK nie tylko wyda kolejne tomy stripów Schulza, ale sięgnie też po inne komiksowe tytuły... Przydałby się kolejny gracz na naszym rynku z takim podejściem do jakości wydania.
Same paski czyta się wspaniale. Z ogromną frajdą obserwowałem, jak pojawiają się kolejne postacie, kolejne motywy, jak to wszystko się rozwija, nabiera kształtów...
Ciekawy wywiad z Schulzem. Wielu rzeczy można się dowiedzieć... A ta wypowiedź autora wręcz mnie zaszokowała: "(...) nazwa Fistaszki dla dzieła czyjegoś życia jest naprawdę obraźliwa". :shock:
Nasza Księgarnio, bądź też nasza, a póki co nie zwlekaj z następnym tomem...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:36:35 am »
Wielkie brawa dla Naszej Księgarni. "Fistaszki zebrane: 1950 – 1952" to edytorskie arcydzieło, no może z małym minusikiem z powodu kilku literówek. Mam nadzieję, że NK nie tylko wyda kolejne tomy stripów Schulza, ale sięgnie też po inne komiksowe tytuły... Przydałby się kolejny gracz na naszym rynku z takim podejściem do jakości wydania.
Same paski czyta się wspaniale. Z ogromną frajdą obserwowałem, jak pojawiają się kolejne postacie, kolejne motywy, jak to wszystko się rozwija, nabiera kształtów...
Ciekawy wywiad z Schulzem. Wielu rzeczy można się dowiedzieć... A ta wypowiedź autora wręcz mnie zaszokowała: "(...) nazwa Fistaszki dla dzieła czyjegoś życia jest naprawdę obraźliwa". :shock:
Nasza Księgarnio, bądź też nasza, a póki co nie zwlekaj z następnym tomem...

Literowek nie znalazlem, za to jeden blad ortograficzny ('lepek') i jeden w tlumaczniu ('tzw. ptaszek').

Co do nazwy 'Fistaszki', to musisz to powiedziec po angielsku, zeby zlapac intencje autora. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 02, 2008, 08:54:18 pm »
Literowek nie znalazlem, za to jeden blad ortograficzny ('lepek') i jeden w tlumaczniu ('tzw. ptaszek').
Literówki są, np. "cię" zamiast "ci" (czy coś w tym stylu).
Forma "łepek" jest poprawna.
A co do "tzw. ptaszka" – mógłbyś mi przypomnieć, który to pasek?

Co do nazwy 'Fistaszki', to musisz to powiedziec po angielsku, zeby zlapac intencje autora. :)
Kto wie, kto wie... :)
Zacytuję jeszcze Schulza:
(...) ta nazwa nie ma w sobie powagi. Nawet samo słowo "fistaszki" mi się nie podoba. Redakcja nie zdawała sobie sprawy, że planuję stworzyć komiks, który będzie mieć w sobie wiele powagi, i jak mi się wydaje, także sporo klasy. [...] Ponadto wbrew opinii redakcji na małe dzieci nie mówi się "orzeszki" ani "fistaszki". Nigdy. "Fistaszek" może być nazwą czegoś nieważnego, bezbarwnego lub też przezwiskiem, np. piłkarza albo małego chłopca. Obawiałem się, że czytelnicy będą myśleć, że "Fistaszek" to przydomek Charliego Browna.

 

anything