trawa

Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 143683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:21:44 pm »
znalazłem w Fistaszkach fajny pasek, który zaczyna się od słów: "KrOkiet to fajna gra." (str. 88) hłe hłe.

ale żeby nie było - to kapitalna lektura. zaskoczyła mnie fajność tego komiksu (pamiętałem go jedynie z tego pierwszego polskiego przedruku, pardą, przerysu...)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 12, 2008, 03:25:22 pm »
znalazłem w Fistaszkach fajny pasek, który zaczyna się od słów: "KrOkiet to fajna gra." (str. 88) hłe hłe.
Bo o tę grę właśnie chodzi. A co, myślałeś, że to krykiet? :)

Offline ljc

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:50:18 pm »
te fistaszki faktycznie takie dobre?
a jak to się ma do tych 3 zeszytów, które kiedyś wyszły u nas? w sensie mniej dojrzałe albo bardziej, kreska raczkująca, żarcik płaski itd... 
tamtam!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:48:19 pm »
Ja te albumy czytalem we wczesnej podstawowce, wiec ciezko mi porownywac, ale klimat jest inny. Tutaj to dopiero poczatki, postacie dopiero ksztaltuja do takiej formy jaka znamy, ale zaskakuje juz od pierwszego paska dojrzalosc Schulza jako tworcy paskow. Powiedzialbym, ze Fistaszki zaczynaja od poziomu profesora Filutka i ewoluuja w strone najfajniejszego komiksu gazetowego ever.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline badday

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:47:06 am »
Powiedzialbym, ze Fistaszki zaczynaja od poziomu profesora Filutka i ewoluuja w strone najfajniejszego komiksu gazetowego ever.


E to znaczy raczej ze zniżają poziom  ;-)

Offline furiat

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:51:15 am »
Komiks jest świetny i wart swojej ceny... Niestety to Polska. W grudniu się sprzeda świetnie, ale potem... Albo wydadzą gdzieś w środku roku i będzie im zalegało, albo będziemy otrzymywać tak raz na rok... Smutna perspektywa... Może lepiej, aby nie próbowali wydawać czegoś tak długiego?

Offline Ajron

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:17:28 am »
Komiks jest świetny i wart swojej ceny... Niestety to Polska. W grudniu się sprzeda świetnie, ale potem... Albo wydadzą gdzieś w środku roku i będzie im zalegało, albo będziemy otrzymywać tak raz na rok... Smutna perspektywa... Może lepiej, aby nie próbowali wydawać czegoś tak długiego?

No trochę więcej optymizmu. Wydaje mi się, że Fistaszki to już taki klasyk, że dużo osób po niego sięgnie. A sposób wydania i relatywnie niska cena są tylko "in plus".

Ja bym był nawet za tym, by fistaszki pojawiały się nie dwa, a trzy razy do roku. W końcu trzeba nadgonić amerykańców.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 17, 2008, 01:34:14 pm »
Nawet 1 na rok, ale bez przestojow to byloby super. Chociaz dwa tomy pewnie tez bym kupil. Trzy juz watpie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ajron

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 17, 2008, 02:19:43 pm »
Myślę, że nie było by tak źle - to tylko 50, a z rabatami jeszcze mniej.

Ważne, żeby wydawali dalej.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:52:14 pm »
Myślę, że nie było by tak źle - to tylko 50, a z rabatami jeszcze mniej.

Ważne, żeby wydawali dalej.

50 tu, 50 tam, zbierze sie troche do kupy.

Jak przychodzi kryzys finansowy, zaczynam szanowac te piecdziesiatki...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ajron

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:44:44 pm »
50 tu, 50 tam, zbierze sie troche do kupy.Jak przychodzi kryzys finansowy, zaczynam szanowac te piecdziesiatki...

Też racja, ale w moim przypadku Fistaszki mają wysoki priorytet, więc najwyżej coś innego nie kupię :)

Offline tranway

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 11, 2009, 02:00:58 pm »
Fistaszki serwowałem sobie jak dobre wino, więc lektura nie skończyła się (często spotykanym w przypadku zbiorowych pasków) "zmęczeniem".
Chwilę zajęło zanim poczułem "fistaszkowy nastrój", ale potem był już tylko miód.
Po raz pierwszy też uważniej przyjrzałem się kresce Schulza i jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem - po prostu świetnie.

I tak dla kontrapunktu - jestem pod wrażeniem tłumaczenia paska z Patty, która "nie jest pociągająca" (w oryg. "You are not so hot"). Znaczenie dosłowne całkowicie odwrotne, ale message nieźle zachowany.

Czekam na więcej....

Offline adro

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 13, 2009, 01:29:35 am »
Fistaszki sa bdb, ale niestety chyba nie bedzie nam dane zobaczyc zbyt szybko kolejnych tomow tej pozycji:(. Jak odbieralem komiks w siedzibie NK, dowiedzialem sie ze sprzedaz Fistaszkow jest taka sobie. Ludzie z Nk zazartowali nawet, ze kolejny tom Peanutsow wyjdzie, jak wykupie(ja osobiscie) caly naklad tego komiksu:(. Oby jednak sprzedaz Fistaszkow ruszyla z kopyta, bo chcialbym przeczytac kolejne tomy Peanutsow, tym bardziej ze nastepne zbiorowki tego komiksu sa lepsze niz pierwszy HC-ek
Mimo  wszystko trzymam kciuki za ten komiks
pozdro       
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kas1

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:53:48 am »
Z 2-3 tygodnie temu tłumasz Fistaszków w porannym programie TVN-u zapewniał, że kolejne tomy już niebawem...

Offline tranway

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:25:03 am »
Jeśli to prawda, to niech Cię Bóg błogosławi Kas ;)
Pisałem już o tym, ale jak zapytałem NK o następne tomy Fistaszków to między słowami dostałem odpowiedź, że jak najbardziej będą.
Oby nasze marzenia się spełniły....