Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 143563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:42:58 am »
Oby... Nie oglądałem tego osobiście ale z tego, co mi małżonka przekazywała, to podobno tłumaczenie tomu 2 jest już gotowe. Nie jestem tego do końca pewny, bo wiem, że oglądając TV robi jeszcze kilka innych rzeczy na raz ale mam nadzieje, że to dobrze wyłowiła... Kurcze, musiała. W końcu zadzwoniła do mnie do pracy, żeby mi o tym powiedzieć :D

Offline skil

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:54:27 am »
mnie się wydawało, że schodzą jak woda. tydzień temu chciałem kupić na prezent, obszedłem wszystkie księgarnie w mieście i nie znalazłem, podczas gdy miesiąc temu na półkach było tego pełno. wie ktoś jaki był nakład "fistaszków"?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline haen

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 08, 2009, 07:27:59 pm »
A tak z innej beczki - czy ktoś orientuje się, z jakiego okresu pochodziły Fistaszki, które były wydane w Polsce gdzieś w latach 80-tych? Pamiętam, że były to co najmniej 2 zeszyty formatu A5, ale nie wiem nawet, czy były to paski ułożone chronologicznie czy dowolnie wybrane. Poklikałem trochę na http://comics.com/peanuts/, ale przy ~18k odcinkach to trochę ciężko zlokalizować. ;-)
but I'm still alive, still alive, still trying to sell my soul for a ticket to the moon and the stars

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 08, 2009, 07:46:54 pm »
A tak z innej beczki - czy ktoś orientuje się, z jakiego okresu pochodziły Fistaszki, które były wydane w Polsce gdzieś w latach 80-tych? Pamiętam, że były to co najmniej 2 zeszyty formatu A5, ale nie wiem nawet, czy były to paski ułożone chronologicznie czy dowolnie wybrane. Poklikałem trochę na http://comics.com/peanuts/, ale przy ~18k odcinkach to trochę ciężko zlokalizować. ;-)

Cytując to co repek pisał w komentarzu na polterze tutaj

Cytat: repek
To były z tego co wiem, piraty. Kuriozum na skalę światową. To nawet nie były komiksy Schulza, ale rysowane plagiaty. :) Kamil Śmiałkowski pisze o tym w przedmowie nawet. Oryginały - kilka - pojawiły się tylko w Szpilkach.
O to chodzi?
http://www.komiks.net.pl/wak/index.php?idn=op_fistaszki&kat=op
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline haen

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 08, 2009, 11:36:21 pm »
Huh? Co rozumiesz przez plagiaty? Ktoś wziął rysunki Shulza i dopisał własne teksty? Albo zrobił całość sam (rispekt, zdolny imitator)? Czy też po prostu zostały wydane bez uzyskania pozwolenia?

W linku, który podałeś jest wzmianka o roku 1975 - poklikałem trochę na http://comics.com/peanuts/ i wygląda na to, że te książeczki zawierały niedzielne stripy z tego okresu. Rozpoznaję np.
- http://comics.com/peanuts/1974-08-11,
- http://comics.com/peanuts/1974-10-06/,
- http://comics.com/peanuts/1975-03-02/,
- http://comics.com/peanuts/1975-03-02/.
but I'm still alive, still alive, still trying to sell my soul for a ticket to the moon and the stars

Offline graves

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 22, 2009, 08:22:13 pm »
Skończyłem dzisiaj czytać Fistaszki. Chciałem to rozłożyć na etapy, aby przełużyć przyjemność... ale dało się tylko z początku tzn. do stycznia 1951.
Wczoraj jak zacząłem kontynuować, tak skończyłem dzisiaj :) Te perwsze dwa lata - podobają mi się znacznie bardziej niż to co do tej pory czytałem (czyli wydane wcześniej z 1995 - 4 komiksy o Snoopim). Jest to po prostu tak rewelacyjne, że nie jestem w stanie dobrać słów. I niestety, ale C&H, pozostaje daleko w tyle.
Świetne wydanie, naprawdę świetne dodatki - artykuł o Schulzu i wywiad z nim - po prostu czysta przyjemnośc z czytania. Nie przypominam sobie już dawno, aby jakiś komiks sprawił mi taką fizyczną i intelektualną przyjemność z czytania. Jestem teraz fanem tego komiksu. :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline skil

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 22, 2009, 08:33:16 pm »
I niestety, ale C&H, pozostaje daleko w tyle.

coś w tym jest. zaraz po "fistaszkach" czytałem "wszędzie leżą skarby" i już nie śmieszyło mnie tak jak wcześniejsze c&h ;-)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 22, 2009, 09:39:05 pm »
Nie rozumiem Was. Dlaczego "Calvin i Hobbes" pozostają daleko w tyle? I jak lektura "Fistaszków" może nagle zmienić odbiór serii Wattersona?

Offline graves

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 22, 2009, 09:46:58 pm »
Nie rozumiem Was. Dlaczego "Calvin i Hobbes" pozostają daleko w tyle? I jak lektura "Fistaszków" może nagle zmienić odbiór serii Wattersona?
To bardzo proste. Seria bardzo dobra - za jaką miałem C&H po zderzeniu z serią doskonałą jaką są F - daje teraz wrażenie niedosytu przy czytaniu C&H. To tak jak z jedzeniem coś Ci bardzo smakuje, dopóki się nie przejesz lub nie spróbujesz czegoś dużo lepszego :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 22, 2009, 10:02:29 pm »
To bardzo proste. Seria bardzo dobra - za jaką miałem C&H po zderzeniu z serią doskonałą jaką są F - daje teraz wrażenie niedosytu przy czytaniu C&H. To tak jak z jedzeniem coś Ci bardzo smakuje, dopóki się nie przejesz lub nie spróbujesz czegoś dużo lepszego :)
Nigdy tak nie mam... :) Przejedzenie to lekka niedyspozycja, potem zawsze wracam do ulubionych smaków, nawet jeśli w międzyczasie poznam coś równie dobrego, a nawet lepszego...
"Fistaszki" i "Calvin i Hobbes" to dwie różne serie, obie znakomite. Ani mi w głowie konfrontowanie ich, chociaż gdybym musiał, wskazałbym na tę drugą. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 05, 2009, 09:45:13 am »
Z czystej ciekawości zadzwoniłem do wydawnictwa, by zapytać o drugi tom Fistaszków zebranych. Planowany jest na listopad i póki co będą wydawać tak mniej więcej jeden tom rocznie. Dobre i to, choć chciało by sie częściej.

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 05, 2009, 10:37:50 am »
Jeden tom rocznie? Dziwne, patrząc na to że jedynka się podobno sprzedaje jak ciepłe bułeczki...
Haha czyli ja końca tego cyklu doczekam po czterdziestce  :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 05, 2009, 11:32:11 am »
Na pewno kupie drugi tom. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Cheshire Cat

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:52:59 am »
Czyżby nowy Snoopy :D
Ciekawe czy na MFKiG się pojawi. 
Edit:
@skil
Pozory mylą. Oficjalna data może być datą wprowadzenia do obrotu a premiera mogłaby być na MFKiG.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 09:08:46 am wysłana przez Cheshire Cat »
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline skil

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:58:56 am »
wątpię, skoro jest napisane, że zostanie wydana 21 października.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything