Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 143631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 04, 2013, 03:46:53 pm »
Jest gdzieś spis jakie komiksy są zebrane w tomach Snoopiego, a jakie w Fistaszkach?


Jaki spis? Fistaszki zebrane to będzie całość w 25 tomach, Na razie w Polsce wyszło 7 pierwszych.
Pierwszy tom zawiera paski z lat 1950-1952, oczywiście chronologicznie, według ukazywania się w amerykańskiej prasie. A kolejne tomy, to zawsze dwa roczniki w jednym: 1953-94, 1955-1956, 1957-58 i tak dalej.
Najnowszy tom, to 1963-64. Czyli zostało jeszcze 18 tomów do wydania.   :smile:
A te cztery albumy Snoopy (bo są 4, te inne to są jakieś tam złote myśli, zdaje się, że jeden obrazek na stronę) to rocznik 1995 (Była ciemna, burzliwa noc 1 i 2) i chyba 1998 (Pieskie życie 1 i 2).
Satysfakcjonująca odpowiedź?  :smile:

Offline zielone_biurko

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 04, 2013, 04:29:57 pm »
TAK :) Żółwik.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 23, 2013, 12:44:52 pm »
Po raz pierwszy w życiu obejrzałem "Fistaszki" na celuloidzie – "Szczęście to ciepły kocyk, Charlie Brown" z 2011 r. Nic wielkiego, szczerze mówiąc. Twórcy co prawda starali się oddać klimat z komiksu, ale gdy usłyszałem te dziecięce głosy, dość natrętną i moim zdaniem nietrafioną muzykę – z wyjątkiem scen, kiedy grał Schroeder oraz kiedy pojawiał się Pig-Pen (zawadiacka harmonijka ustna) – tudzież zobaczyłem niezbyt ciekawą animację, szybko dotarło do mnie, że nici z Schulzowej magii. Pozostały więc do podziwiania same gagi. Do tego postaci miały okropne orle nosy...

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 06, 2013, 01:15:26 am »
Ósmy tom Fistaszków już w połowie maja.

Offline chch

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:48:54 am »
Witam,
a wiadomo coś o reedycji tomów 1-2?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline nx87

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 06, 2013, 07:57:41 am »
Jakby była reedycja tomów 1 i 2 to miałbym komplet.
Też na tym zależałoby mi... może ktoś znajdzie jakieś info :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:04:23 am »
Ósmy tom Fistaszków już w połowie maja.


I to jest bardzo dobra wiadomość! A skąd info, bo na stronie NK nic jeszcze nie ma?

Offline koziorozec1979

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:11:22 am »
I to jest bardzo dobra wiadomość! A skąd info, bo na stronie NK nic jeszcze nie ma?
jest choćby w zapowiedziach na stronie Empiku

Offline Hubert Ronek


Offline Ty_draniu

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:46:34 am »
Witam,
a wiadomo coś o reedycji tomów 1-2?

W styczniu przy okazji zakupów w NK pytałem o dwa pierwsze tomy i cytuję: "Co do pierwszych części Fistaszków, to na razie nie planujemy dodruku z powodu braku wygasłej licencji"
Pozostaje allegro, sam poluję na pierwszy tom :/
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:24:48 am »
Dzięki za linki. No ciekawe czy kiedyś NK zdecyduje się zwiększyć częstotliwość wydawania Fistaszków. Nie narzekam, dwa tomy na rok to nie jest źle, w takim tempie uzbieranie całości wydaje się nawet realne.

Offline hans

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:49:25 am »
Na stronie, z której Death wziął okładkę jest też cena: http://super-siodemka.pl/35,ksiazka-fistaszki_zebrane_1965%E2%80%931966,112426.html

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:56:43 am »
O cenie nie pisałem, bo nic się nie zmieniło.  :smile: .
A zapowiedź tego tomu jest w różnych księgarniach internetowych, ale na stronie NK jakoś nie...
Nasza Księgarnia już dawno zapowiedziała, że nie będzie robić dodruków wyprzedanych już tomów.

Offline nx87

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:12:07 pm »
No to lipa... Tomy 3+ zapewne mają dużo większy nakład...

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:20:00 pm »
Tak sobie w necie czytam różne komentarze i śmieszy mnie jak ludzie narzekają, że "wychodzą tylko dwa tomiki rocznie". Moim zdaniem to świetne tempo. Wchłaniamy Fistaszki z częstotliwością 4 amerykańskie lata na jeden nasz rok, więc jest ok. Jeszcze nie zamierzam nigdzie odchodzić/umierać, więc spokojnie będę sobie konsumował Fistaszki przez najbliższe 9 lat. Jeden gruby tomik co pół roku, to idealna porcja, żeby cały czas się zachwycać, wyczekiwać kilka miesięcy na kolejny tomik i nie czuć znużenia. Dwa tomiki Fistaszków rocznie, to jest jak religia, nie chcę żeby to się skończyło (a koniec będzie w 2021 roku). Maj-październik, maj- październik...i tak aż do wyczerpania zapasów.  :smile:  A potem tylko pustka...