Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 142977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 24, 2013, 09:55:17 pm »
16 października wyjdzie dziewiąty tom Fistaszków. :smile:
Cena bez zmian - 64,90 zł.
"W tym tomie Snoopy niemal całkowicie przeistacza się w asa lotnictwa z czasów pierwszej wojny świa-towej, choć zdarza mu się również wcielać w mistrza w siłowaniu się na rękę, łyżwiarza figurowego, sępa i „Beagle’a z Cheshire”! A czy wiedzieliście, że Charlie nie był pierwszym właścicielem Snoopy’ego? Tutaj znajdziecie wyjaśnienie tej wielkiej tajemnicy… Pojawiają się też nowe postaci: Franklin i José Peterson, ale nie zabraknie oczywiście Charliego i Sally, Linusa i Lucy, Schroedera oraz patrzącej na was z okładki Violet".
Ciekawe kto był pierwszym właścicielem naszego ulubionego czworonoga... :smile:  Tylko proszę nie spoilerować.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 24, 2013, 10:30:12 pm »
16 października wyjdzie dziewiąty tom Fistaszków. :smile:
No i wporzo. Choć szkoda, że nie kilka dni wcześniej, znów przez Fistaszki moja paka z nowościami z MFKiG trochę się opóźni. Rozumiem, że Nasza Księgarnia to wydawnictwo książkowe, ale niech się trochę zgrają z komiksowem, w końcu wydają jeden z najlepszych komiksów :cool:

Offline zielone_biurko

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 24, 2013, 10:57:18 pm »
Najlepszy.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 27, 2013, 03:00:19 pm »
"Fistaszki zebrane: 1967-1968" - no cóż - fajnie było zobaczyć pasek, który bawił czytelników prasy codziennej w pewien sierpniowy piątek, kiedy to ja przychodziłem na świat. :D
Kolejny tom "Fistaszków" przeczytałem oczywiście z wielką przyjemnością, niemniej charakteryzuje go zbyt wysoki poziom wtórności oraz zbyt niski poziom błyskotliwości. Bywa.   

Offline zielone_biurko

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 27, 2013, 03:56:14 pm »
"Fistaszki zebrane: 1967-1968" - no cóż - fajnie było zobaczyć pasek, który bawił czytelników prasy codziennej w pewien sierpniowy piątek, kiedy to ja przychodziłem na świat. :biggrin:
Kolejny tom "Fistaszków" przeczytałem oczywiście z wielką przyjemnością, niemniej charakteryzuje go zbyt wysoki poziom wtórności oraz zbyt niski poziom błyskotliwości. Bywa.


Po 3-4 tomie niestety dotyczy się to każdej kolejnej części ;)
Teraz patrzę na swoje stare posty i myślę jak bardzo człowiek zmienia zdanie : D

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 09, 2014, 10:54:38 pm »
http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1969-1970/1978/ksiazka.html#.U0W__CzwHIU

Fistaszki powrócą 14 maja, czyli podobnie jak w zeszłym roku, na Targi książki. Kolejna obowiązkowa pozycja do kupienia na KW.

EneDueRabe mogłoby dorzucić na ten termin pierwszy tom komiksowych Muminków...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 17, 2014, 10:25:27 pm »
Dziś na stronie Naszej Księgarni zapowiedziano kolejny tom "Fistaszków Zebranych" (1971-1972):
http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1971-1972/2085/ksiazka.html#.VBn5VBaOLBY

Dołączają Marcie i Rerun!

Na marginesie dodam, że ostatnio przeczytałem prawie wszystkie wydane w Polsce "Fistaszki" (w tym również te "kwadratowe" z lat 2000, jak i trzy pirackie zeszyty z lat 80.) i zweryfikowałem swój dawny pogląd na ich temat. Dotąd, na podstawie przedruków w gazetach oraz tych "kwadratowych" tomików uważałem, że "Fistaszki" im późniejsze tym lepsze. Jednakże "Fistaszki zebrane" z drugiej połowy lat 60. powaliły mnie na łopatki i uważam je w ogóle za najlepsze paski komiksowe, jakie kiedykolwiek czytałem.
Już nie mogę się doczekać na październikowy tom!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline giera

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 07, 2014, 03:47:30 pm »
15 października do sprzedaży trafi 11 tom, lata 1971-1972.

Na "Aleja Komiksu" można zobaczyć kilka przykładowych plansz:
http://www.alejakomiksu.com/komiks/15136/Fistaszki-zebrane-1971-1972/

Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 17, 2014, 07:56:33 pm »
Szkoda, że u nas nie ma tych boxów, co nie? Fantagraphics właśnie wrzuciło filmik z nowym:
https://www.facebook.com/video.php?v=10152772420468069

Offline Kris1982

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 17, 2014, 08:06:04 pm »
Słuchajcie przyznaję się bez bicia że nie miałem żadnej styczności z Fistaszkami ( tak to prawda) i mam pytanie dla kogo jest ta seriia? Bardziej dla młodzieży czy dla dorosłych? Gdzieś wyczytałem że nie trzeba czytać od pierwszego tomu który jest ciężko dostępny , czy to prawda? Trzeba być zwolennikiem i wyznawcą  :smile:  tych pasków czy zupełny świeżak też znajdzie to coś dla siebie?

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 17, 2014, 08:11:42 pm »
Trzeba być zwolennikiem i wyznawcą  :smile:  tych pasków czy zupełny świeżak też znajdzie to coś dla siebie?

Trudno powiedzieć. Ja też jakiś rok temu byłem świeżakiem w tym temacie. Kupiłem na próbę 2 tomy. Początkowo mi się nawet podobało, z czasem zaczęło się nudzić. Trzeba wziąć pod uwagą, że są to krótkie gazetowe historyjki i jako takie miały swoją magię ale wciśnięte do jednego tomu muszą być raczej dawkowane powoli. Ja raczej swoją przygodę z Fistaszkami skończyłem.

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 17, 2014, 08:21:16 pm »
Słuchajcie przyznaję się bez bicia że nie miałem żadnej styczności z Fistaszkami ( tak to prawda) i mam pytanie dla kogo jest ta seriia? Bardziej dla młodzieży czy dla dorosłych? Gdzieś wyczytałem że nie trzeba czytać od pierwszego tomu który jest ciężko dostępny , czy to prawda? Trzeba być zwolennikiem i wyznawcą  :smile:  tych pasków czy zupełny świeżak też znajdzie to coś dla siebie?
Komiks o dzieciach dla dorosłych (ale nie tych głupich), ale może być też dla dzieci (tych mądrzejszych). Kawał absolutnie genialnego komiksu obyczajowo-humorystycznego. Jeśli ktoś nie czytał, to komiks jest absolutnie dla niego, choć jeszcze nie jest wyznawcą i zwolennikiem. Po pierwszym tomie staje się wyznawcą i zwolennikiem i nadal jest dla niego.

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 17, 2014, 08:24:12 pm »
Po pierwszym tomie staje się wyznawcą i zwolennikiem i nadal jest dla niego.

Trochę to naciągane. Mój przykład pokazuje, że wcale tak nie jest.

fragsel

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 17, 2014, 08:27:35 pm »
Trudno powiedzieć. Ja też jakiś rok temu byłem świeżakiem w tym temacie. Kupiłem na próbę 2 tomy. Początkowo mi się nawet podobało, z czasem zaczęło się nudzić. Trzeba wziąć pod uwagą, że są to krótkie gazetowe historyjki i jako takie miały swoją magię ale wciśnięte do jednego tomu muszą być raczej dawkowane powoli. Ja raczej swoją przygodę z Fistaszkami skończyłem.

Trochę to naciągane. Mój przykład pokazuje, że wcale tak nie jest.

Niedobrze jednak, że nie oglądając czy nie czytając dalej Wydajesz pochopne sądy...

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 17, 2014, 08:28:39 pm »
Trochę to naciągane. Mój przykład pokazuje, że wcale tak nie jest.
Bo Ty jesteś jakiś dziwny. :biggrin:
A tak na serio, to które tomy czytałeś?