trawa

Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 143692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #285 dnia: Listopad 29, 2014, 11:11:32 am »
Lepiej sobie kupić w oryginale i nie liczyć na dodruki http://www.amazon.com/The-Complete-Peanuts-1950-1954-Box/dp/1560976322
O wiele fajniejsze wydanie Fantagraphics.

Offline Motyl

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #286 dnia: Listopad 29, 2014, 11:23:48 am »
Nie ma co liczyć na dodruk Fistaszków, NK nie planuje dodrukowywać brakujących tomów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #287 dnia: Listopad 29, 2014, 11:53:21 am »
Czym się różni od polskiego?

Też jestem ciekaw, bo myślałem, że pomijając slipcase, nasze wydania się nie różnią.

Co do najnowszego tomu, rzeczywiście jest wyborny, ale czy poprzedni taki nie był? Mi "1969-1970" równie dobrze się czytało, za to w przypadku "1967-1968" odczuwałem pewne zmęczenie materiału. Z nowych pomysłów w "1971-1972" bardzo podobał mi się "kolega" Charli'ego z letniego obozu.  :lol:

Jakoś utknąłem z tą serią. Mam tomy zielony i fioletowy, ale jeszcze nieprzeczytane, a brązowy i żółty muszę dopiero zakupić. Czyli de facto jestem 4 tomy do tyłu.

Wstyd! Żeby takie zaległości w Fistaszkach mieć? Ja nawet jak jestem zawalony nowościami, to każdy kolejny tom muszę przeczytać najpóźniej zanim następny się pojawi.


Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #288 dnia: Listopad 29, 2014, 03:37:28 pm »
Też jestem ciekaw, bo myślałem, że pomijając slipcase, nasze wydania się nie różnią.

Slipcase jest świetny, tak jak wszystkie w seriach Fantagraphics. Kolejna widoczna różnica jest taka, że grafika robiąca u nas za okładkę w rzeczywistości znajduje się na obwolucie oryginału. Pod spodem zaś jest wzór bardziej w stylu retro, lepiej pasujący do samego komiksu. Można obejrzeć tutaj jak to wygląda https://www.youtube.com/watch?v=KawyBnFZHxI

Nie wspominając już o tym, że w oryginale czyta się o wiele lepiej i bardziej da się wczuć w styl komiksu.

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #289 dnia: Listopad 29, 2014, 06:13:19 pm »
Wstyd! Żeby takie zaległości w Fistaszkach mieć? Ja nawet jak jestem zawalony nowościami, to każdy kolejny tom muszę przeczytać najpóźniej zanim następny się pojawi.
Dwutomikowy zapas to ja mam od początku zrobiony specjalnie, żeby móc zawsze sięgnąć po Fistaszki, kiedy będę miał ochotę. I to działałoby nadal, ale jak kupiłem kilka miesięcy temu tomy 8 i 9 i zacząłem czytać ósmy, to jakoś po kilku paskach zrezygnowałem, bo nie miałem ochoty. A w tym czasie wyszedł 11. i się zrobiło 4 nieprzeczytane. Gdybym je wtedy machnął miałbym teraz  planowany zapas dwóch nieprzeczytanych, zawsze pod ręką, czyli tak jak lubię. :smile:  Mam też 3 Koziorożce w zapasie, 3 Wieże B-M, 1 Usagiego i 2 Opowieści Panny młodej i 4 kryminały Krajewskiego o Breslau. Ulubione rzeczy kupuję zazwyczaj na bieżąco, ale dozuję sobie i wchłaniam powoli jak wino dokładnie wtedy, kiedy mam ochotę, a nie od razu, kiedy tylko się pojawi kolejny tomik. Może jestem dziwny, ale tak mam.  :wink:  Boli mnie, że nie mam zapasu Lincolnów i Luków na czarną godzinę, bo już wszystkie przeczytałem.  :neutral:

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #290 dnia: Listopad 30, 2014, 01:54:13 pm »
Co do najnowszego tomu, rzeczywiście jest wyborny, ale czy poprzedni taki nie był? Mi "1969-1970" równie dobrze się czytało

Dobra, po skończeniu najnowszego tomu, kiedy znam już całość i widzę ile przezabawnych pasków z tego tomu siedzi mi w głowie, muszę przyznać że "1971-1972" rzeczywiście wyróżnia się na tle poprzednich.

Spoiler: pokaż
Snoopy czytający "Wojnę i pokój" po jednym słowie na dzień, walka Snoopy'ego z 200 funtowym kotem sąsiadów, rozwijająca się relacja Snoopy'ego z Woodstockiem, Snoopy zaczynający pisać kolejne powieści...
to jest naprawdę masakra!

Offline Kris1982

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 22, 2015, 04:35:00 pm »
Warto ryzykować zakup uszkodzonych tomów z wydawnictwa Nasza Księgarnia? Kupował ktoś ?

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 22, 2015, 06:58:19 pm »
Kiedyś bym Ci polecił, bo to faktycznie były małe uszkodzenia, ale te z ostatniej paczki były naprawdę mocno pokiereszowane. A dokładnie 3 dni temu mój znajomy otrzymał jeden z tomów naprawdę mocno zniszczony. W świetle tego, że na Allegro są one zapewne za -30% + wysyłka zaledwie 3-4 zł, a jeszcze dochodzi -10 zł z kuponu, to się nie opłaca brać obecnie uszkodzonych za -50% na stronie NK.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #293 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:23:13 am »
Snoopy strikes again!
Na stronie Naszej Księgarni zapowiedziano już kolejny tom "Fistaszków zebranych". Paski z lat 1973-1974 mają trafić do sprzedaży 13 maja:
http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1973-1974/2166/ksiazka.html#.VRu4AY5ODHw
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #294 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:31:58 am »
Snoopy strikes again!
Na stronie Naszej Księgarni zapowiedziano już kolejny tom "Fistaszków zebranych". Paski z lat 1973-1974 mają trafić do sprzedaży 13 maja:
http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1973-1974/2166/ksiazka.html#.VRu4AY5ODHw


Mam nadzieję, że to nie Prima Aprilis.  :D

Nie no, tradycyjnie już kolejny tom dostaniemy w maju, fajnie że jest zapowiedź. Nie mogę się doczekać, tym bardziej, że nie mam żadnego zaległego tomu do czytania.

Offline adro

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #295 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:55:54 am »
dobrze, ze pinatsy ciagle zyja! :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #296 dnia: Kwiecień 19, 2015, 01:32:31 pm »
Fistaszki podrożały o 5 zł. No trudno. Wszystko drożeje, w wypłaty takie same.  :smile:

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 18, 2015, 01:28:35 pm »
Patrząc na ten, który właśnie wyszedł jestem 5 tomików do tyłu.
Zatem wczoraj po wyczerpującej niedzieli, kiedy to przez 12 godzin grałem w ping-ponga zapragnąłem przeczytać kilka pasków przez snem, bo kleiły mi się oczy. I skończyło się na tym, że przeczytałem ponad 100 stron pasków z lat 65-66. Rzecz jest tak dobra, że nie można się od tego oderwać. Zawody miłosne Snoopy`ego i Charliego, obóz letni, gdzie Charlie poznaje chłopca takiego jak on, porady psychiatryczne Lucy, kocyk jak z horroru i chyba moje ulubione, czyli niezawodny Schroeder i jego pianinko. W tomiku znajduje się też co najmniej kilka genialnych, pomysłowych pasków, które były jedyne w swoim rodzaju, czyli nie "z serii". Jeden z najlepszych tomików. Dziś wieczorem znowu pęknie 100 stron, mimo zmęczenia. Wiem, że czeka mnie jeszcze:
Snoopy jako as lotnictwa z czasów pierwszej wojny światowej - "Bądź przeklęty, Czerwony Baronie!"
Niestety płot sam się teraz nie pomaluje, a mój Ojciec sam się  wieczorem w ping-ponga nie ogra, więc muszę czekać na noc. Wtedy można spokojnie wyjąć tomik Fistaszków i czytać 4-paskowe arcydzieło za arcydziełem.
Cieszę się z tych zaległości, bo prawie 5 tomików Fistaszków zapasu, to świetny prowiant na wieczorne głody fistaszkowe.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 11, 2015, 07:48:39 am »
Mamy już zapowiedź kolejnego tomu "Fistaszków"!

http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1975-1976/2221/ksiazka.html#.VfJ3qDhO6mQ
Długo czekałem na debiut Spike'a - zmulonego brata Snoopy'ego  8)
Komiks w sprzedaży już 14. Niestety: października...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline starcek

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:14:40 am »
Pytanie do znawców - w którym tomie zbiorczej edycji jest najwięcej Snoopy'ego?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?