Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 142957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 04, 2015, 12:43:57 pm »
Jeśli mogę doradzić, zajrzyj na nk.com.pl. Mają tam kilka mocno przecenionych pozycji, oznaczonych jako uszkodzone - zamawiałem kilka tomów, "uszkodzenia" polegają na nieco otartych okładkach, więc jeżeli nie zależy Ci na idealnym stanie (co i tak jest niełatwe do osiągnięcia), możesz nieco zaoszczędzić :smile:

Wielkie dzięki za tego linka - dzięki niemu udało mi się znaleźć jeden tom, którego nigdzie nie ma.

Stan moich wczorajszych zamówień wygląda następująco:

Fistaszki zebrane: 1955-1956   [Allegro]
Fistaszki zebrane: 1961-1962   [Gildia]
Fistaszki zebrane: 1963-1964   [NASZA KSIĘGARNIA - przecena]
Fistaszki zebrane: 1965-1966   [niePrzeczytane]
Fistaszki zebrane: 1967-1968   [Gildia]
Fistaszki zebrane: 1969-1970   [niePrzeczytane]
Fistaszki zebrane: 1971-1972   [niePrzeczytane]
Fistaszki zebrane: 1973-1974   [niePrzeczytane]
Fistaszki zebrane: 1975-1976   [niePrzeczytane]

Pozostało mi wyczekiwać na przesyłki.  :biggrin:

Do kompletu brakuje mi jeszcze:

Fistaszki zebrane: 1950-1952
Fistaszki zebrane: 1953-1954
Fistaszki zebrane: 1957-1958
Fistaszki zebrane: 1959-1960


Czyli: nie jest źle.

Jeszcze raz: dzięki za pomoc.  :biggrin:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 04, 2015, 01:30:37 pm »
Do kompletu brakuje mi jeszcze

Teoretycznie do kompletu można jeszcze dodać taką publikację testową, przy pomocy której NK przymierzała się w 2008 do "Fistaszków zebranych", tj. jeden tom "Zebranych" rozbity na 4 zeszyty, zatytułowane "Pieskie życie" cz. 1 i 2 oraz "Była ciemna, burzliwa noc" cz. 1 i 2.
Opublikowane tam komiksy pochodzą bodaj z lat 90., także za jakieś 4-5 lat i tak je dostaniemy w serii "Zebranych". Ale tomik pomarańczowy bardzo mi się podobał!

Do tego dochodzi słynne wydanie pirackie z lat 80. w trzech zeszytach. Z tym, że ostatnio sięgnąłem też do niego i bodaj wszystkie (lub prawie wszystkie) komiksy zostały już opublikowane w serii "Zebranych".


Ja pierwszy kontakt z serią (nie licząc tego pirata, czy co to było, z lat 80-ych) miałem jak NK ruszyło z Fistaszkami Zebranymi, czyli w 2008 roku - od początku zdobyły moją sympatię.

A skoro ramirez82 zebrał się na wspominki, to zwierzę się, że ja z "Fistaszkami" zetknąłem się gdzieś w połowie lat 90., oglądając w TV kilka filmów animowanych, wyświetlanych jako serial. Wówczas też pamiętam, że skądś już te postacie znałem, więc albo musiałem się jakoś zetknąć z tymi piratami z lat 80. albo też (co bardziej prawdopodobne) widziałem ich wizerunki na jakichś naklejkach, okładkach zeszytów, czy innych karteczkach.
Potem, gdzieś tak 15-17 lat temu, spostrzegłem, że "Gazeta Wyborcza - Stołeczna" umieszczała po jednym pasku kilka razy w tygodniu obok "Garfielda" i bodaj "Hagara Straszliwego". Te same paski były też w warszawskim "Metrze". Jak mi tylko wpadały w ręce wycinałem i wklejałem je do zeszytu, który mam do dziś.
Wtedy też w "Świecie Komiksu" przeczytałem artykuł z okazji śmierci Schulza...

Kiedy NK w 2008 powoli ruszała z publikacją byłem już absolutnym, wygłodniałym fanem.

P.S. Ogólnie bardzo żałuję, że poza wspaniałym wydaniem "Fistaszków" praktycznie zaprzestano publikacji u nas pasków komiksowych. Bardzo brakuje mi możliwości poczytania po polsku "Dilberta" i "Garfielda", czy nawet takiego "Jeremiego" a potem "Baby Blues" (choć to już mnie znudziło).
Szkoda też, że dzienniki chyba w ogóle nie publikują już pasków. Kiedyś dzięki nim zapoznałem się z bardzo ciekawymi seriami - na czele z "Hagarem Straszliwym" (najpierw w wersji Dika a potem Chrisa Browne), a także "Kaczorem Donaldem" i "Citizen Dog".
Nie mówiąc o wspomnianych "Fistaszkach" i "Garfieldzie".
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2015, 02:36:30 pm wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline blackwaterpark

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 04, 2015, 02:11:54 pm »
Bardzo fajna recenzja jednego z tomów (ale przekłada się na całość fistaszkowej twórczości):

http://kzet.pl/2013/02/fistaszki-zebrane-1963-1964.html

PS. Dzisiaj otworzyłem losowo jeden z tomów przyniesionych z biblioteki i... niemal popłakałem się ze śmiechu.  :lol:
PS2. Na stronach Naszej Księgarni widnieje dopisek: Przeznaczone dla czytelnika lat: 0-100:wink:
PS3. Znalazłem kilka tomów Peanuts na Allegro w dziale: Książki, literatura faktu:lol:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 04, 2015, 08:37:53 pm »

Do tego dochodzi słynne wydanie pirackie z lat 80. w trzech zeszytach. Z tym, że ostatnio sięgnąłem też do niego i bodaj wszystkie (lub prawie wszystkie) komiksy zostały już opublikowane w serii "Zebranych".

Jako wielki fan Fistaszków chciałem się pochwalić iż jestem szczęśliwym posiadaczem drugiej i trzeciej części tej pirackiej trylogii.
I źeby nie było - żadne tam  Allegro  . Zakupiłem  osobiście  w kiosku i zapłaciłem pieniążkami które dostałem  od mamusi .
Byłem wtedy taki młody i niewinny. Nie wiedziałem że to pirat. Przysięgam !
Na tych Fistaszkach próbowałem również swoich sił jako kolorysta komiksowy - kredkami. Fajnie wyszło!
P.s.kurde, mam wreszcie  swojego posta w ,,komiks amerykański,, :D


« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2015, 08:48:02 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 04, 2015, 09:00:18 pm »
Jako wielki fan Fistaszków chciałem się pochwalić iż jestem szczęśliwym posiadaczem drugiej i trzeciej części tej pirackiej trylogii.
I źeby nie było - żadne tam  Allegro  . Zakupiłem  osobiście  w kiosku i zapłaciłem pieniążkami które dostałem  od mamusi .

Szacunek!

Na tych Fistaszkach próbowałem również swoich sił jako kolorysta komiksowy - kredkami. Fajnie wyszło!

I w efekcie trudno dziś zdobyć niepokolorowane egzemplarze tego dzieła  :wink:
Ja mam wszystkie trzy - ale oczywiście z Allegro.

P.s.kurde, mam wreszcie  swojego posta w ,,komiks amerykański,, :biggrin:

Cóż, komiks jest w zasadzie polski. Autorem "adaptacji" był Mirosław Malcharek...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline blackwaterpark

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 04, 2015, 09:49:19 pm »
Fajnie to wygląda: ludzie zabijają się na Allegro za pierwszymi tomami, a wydawnictwo Nasza Księgarnia udaje, że to deszcz pada.
Niczym za komuny, kiedy to walczono: jak nie ze stonką, to z brakiem sznurka do snopowiązałek = wszechogarniająca niemoc w polskim wydaniu, nic nikomu się nie opłaca.  :lol:

Jako wielki fan Fistaszków chciałem się pochwalić iż jestem szczęśliwym posiadaczem drugiej i trzeciej części tej pirackiej trylogii.
I źeby nie było - żadne tam  Allegro  . Zakupiłem  osobiście  w kiosku i zapłaciłem pieniążkami które dostałem  od mamusi .
Byłem wtedy taki młody i niewinny. Nie wiedziałem że to pirat. Przysięgam !
Na tych Fistaszkach próbowałem również swoich sił jako kolorysta komiksowy - kredkami. Fajnie wyszło!

Czyli wiedziałeś, że Fistaszki są fajne, ale nie podzieliłeś się tą wiedzą?!
Oj nieładnie, nieładnie... Grzech zaniechania.  :wink:

PS. Chyba mam sposób na brakujące tomy: też zdobędę je nielegalnie. Metoda czasochłonna, ale idzie zima i będzie co robić długimi wieczorami...  :idea:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 07, 2015, 10:16:14 am »
Na razie przeczytałem wiosenny tom z rocznikami 1973-1974. Jestem zachwycony niesamowitą zwyżką formy Schulza. Ewidentnie szukał w tym czasie nowych pomysłów na serię i efekt jest wspaniały. Wydawca zachwala przede wszystkim wątek "Pan Torba jedzie na obóz", ale dla mnie numerem 1 są "Przygody Reruna na tylnym siodełku roweru jego matki". Bezcenne! Mam ogromną chętkę na tom jesienny, ale najpierw skupię się chyba na czterech porach roku w nowym komiksie Cyrila Pedrosy...

Offline blackwaterpark

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 08, 2015, 05:27:38 pm »
Dotarł do mnie z wydawnictwa Nasza Księgarnia tom Fistaszki zebrane: 1963-1964.Zakupiłem go, jako towar przeceniony, za pół ceny. Po rozpakowaniu przez długą chwilę nie potrafiłem jednak odpowiedzieć sobie, co w tym egzemplarzu jest uszkodzone (w końcu dostrzegłem, a właściwie wyczułem pod palcem, dwie cienkie rysy, niemalże niewidoczne - jedna na przedniej okładce, druga na tylnej).
100% zadowolenia.  :biggrin:
Jeszcze raz: dzięki Deg za podpowiedź!

Offline Garf

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 08, 2015, 09:06:43 pm »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 05, 2016, 06:54:51 pm »
Wracam z kina z Fistaszków i jestem strasznie rozczarowany. 90 minutowa historyjka, w której zawarto różne wątki z komiksowych Fistaszków, z zauroczeniem Charliego małą rudą dziewczynką na czele, ale jakoś w ogóle nie oddaje to klimatu pasków Schulza. W sumie nie wiem czego się spodziewałem, bo teraz jak się zastanowię, to oddanie klimatu komiksowych pasków humorystycznych, w takiej animacji dla szerszego widza, wydaje się niemożliwe... Ale porównuję tylko z komiksem, być może poprzednie animacje wyglądały podobnie, a animowane Fistaszki należy oceniać w oderwaniu od komiksowego oryginału? Nie wiem, mi jako miłośnikowi pasków Schulza, w ogóle się nie podobało.

fragsel

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 05, 2016, 07:17:59 pm »
Ja nie miałem okazji jeszcze nic z Fistaszków czytać i też mi się nie podobało...

A mój 9-letni syn co jeden tomik czytał (nie jest komplecistą, nie musi czekać na 1950-1952) to się cały czas rychał, a tu ani razu...
mówił potem, ze mu się podobało, ale ja tego nie czułem...

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 05, 2016, 07:28:11 pm »
Ja nie miałem okazji jeszcze nic z Fistaszków czytać i też mi się nie podobało...

Nie czytałeś Fistaszków?  :shock:

A mój 9-letni syn co jeden tomik czytał to się cały czas rychał, a tu ani razu...
mówił potem, ze mu się podobało, ale ja tego nie czułem...

No właśnie mam wrażenie, że na tle tych wszystkich dzisiejszych animacji, Fistaszki niewiele oferują dzieciakom.

fragsel

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 05, 2016, 07:57:45 pm »
Nie czytałeś Fistaszków?  :shock:

Idzie do mnie ze Stanów tomik 1950-1952 to się sytuacja zmieni...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:44:13 pm »
Idzie do mnie ze Stanów tomik 1950-1952 to się sytuacja zmieni...

Szanując kolekcjonerskie podejście na wszelki wypadek chcę uprzedzić, że pierwsze lata "Fistaszków" to nie jest jeszcze dokładnie to, czym stały się później (zarówno pod względem rysunku, humoru, jak i wartości intelektualnej). Także w celu zapoznania się polecałbym najpierw któryś z tomów z lat 60. lub 70. (Nasza Księgarnia, jak pisano wcześniej, wyprzedaje niektóre "zbrakowane" tomy w wyjątkowo korzystnych cenach).
Dla mnie, jako wyjątkowo zawziętego miłośnika, "prawdziwe" "Fistaszki" "zaczynają się zaczynać" gdzieś w połowie drugiego tomu.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 07, 2016, 02:24:27 pm »
A ja np. poznawałem Fistaszki chronologicznie, od tego pierwszego tomu i od pierwszego tomu je pokochałem. Bez względu na to, jak daleko tym pierwszym paskom jest od tego czym Fistaszki stały się później, uważam że dobrze zrobiłem zapoznając się w nimi w ten sposób, bo z każdym tomem miałem okazję obserwować jak ten komiks się rozwija.