trawa

Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 141861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 07, 2016, 02:38:42 pm »
Szanując kolekcjonerskie podejście na wszelki wypadek chcę uprzedzić, że pierwsze lata "Fistaszków" to nie jest jeszcze dokładnie to, czym stały się później (zarówno pod względem rysunku, humoru, jak i wartości intelektualnej). Także w celu zapoznania się polecałbym najpierw któryś z tomów z lat 60. lub 70. (Nasza Księgarnia, jak pisano wcześniej, wyprzedaje niektóre "zbrakowane" tomy w wyjątkowo korzystnych cenach).
Dla mnie, jako wyjątkowo zawziętego miłośnika, "prawdziwe" "Fistaszki" "zaczynają się zaczynać" gdzieś w połowie drugiego tomu.

uszkodzeń psychiki nie przeskoczysz...
wszytkie polskie tomy poza 1950-52 i 1955-56 już (całkiem) dawno mam. ale dopóki te dwa nie przyjdą (a miały być przed 2 stycznia) nie będzie żadnego czytania!!!!!

{przebrnąłem przez Human Torcha w Strange Tales, Howard the Duck Gerbera to wczesne Fistaszki nie mogą być mniej przyswajalne. jest to fizycznie niemożliwe}


rozumiem i szanuję ostrzeżenie, ale dam sobie szansę.

fragsel

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 11, 2016, 08:41:08 pm »
Szanując kolekcjonerskie podejście na wszelki wypadek chcę uprzedzić, że pierwsze lata "Fistaszków" to nie jest jeszcze dokładnie to, czym stały się później

Jestem po tomie 1950-52 i na razie jest niesamowicie.
Jeśli później jest tylko lepiej (a na pewno jest) to ja już się nie mogę doczekać.

Więc jeszcze raz dziękuję za ostrzeżenie, ale daję sobie radę. I polecam wszystkim niezdecydowanym (tak, wiem, cieżko zdobyć pierwsze tomy po polsku, ale po angielsku z palcem w nosie i świetnej cenie)

Offline starcek

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 11, 2016, 10:04:17 pm »
Im dalej w las, tym lepiej, naprawdę. Od połowy lat 60. to już w ogóle mistrzostwo.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 12, 2016, 09:44:42 pm »
Ale ja zazdroszczę ludziom, którzy mają przed sobą jeszcze całe "Fistaszki"!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 10, 2016, 06:21:19 pm »
Ciekawostka:
http://wyborcza.pl/1,75475,19747709,barack-obama-sklada-hold-snoopy-emu-napisal-wstep-do-wydania.html
No i pięknie. W Stanach wstępy do cyklu mogą pisać czarni a nawet prezydenci.
A u nas Nasza Księgarnia na 13 wydanych tomów (plus 1 zapowiedziany) nie wymyśliła ani jednej kobiety, która mogłaby napisać wstępik.
Sami biali, heteroseksualni (?) mężczyźni w średnim lub starszym wieku...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Komediant

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 10, 2016, 10:22:42 pm »
Skandal. Bojkotujemy wydania Naszej Księgarni.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 10, 2016, 11:06:00 pm »
Przynajmniej dopóki przedmowy nie napisze prezydent! Albo ktoś równie ważny.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline absolutnie

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 10, 2016, 11:24:58 pm »
Przynajmniej dopóki przedmowy nie napisze prezydent! Albo ktoś równie ważny.
Ja zacznę bojkotować, jak prezydent napisze.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 11, 2016, 06:43:36 pm »
Ja zacznę bojkotować, jak prezydent napisze.
Ja bardzo lubię prezydenta.
Lubię go jeszcze z czasów gdy był piosenkarzem i śpiewał ten przebój  -,, au sza la la la mam dwie lewe ręce
                                                                                                                                 ,, au sza la la la nie mam pieniędzy...,,

no i ...    ,, Och, Ziuta ,, .



                                                                                                                                 
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 14, 2016, 08:10:43 am »
Snoopy strikes again!
Na stronie Naszej Księgarni pojawiła się już zapowiedź tomu 1977-1978:
http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1977-1978/2295/ksiazka.html#.Vw89lDjvqmQ

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2016, 08:15:21 am wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 20, 2016, 08:57:43 pm »
Dziś na Targach Książki zakupiłem najnowsze "Fistaszki".
I mam wiadomość: po 14 tomach (7 latach) Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapowiedziało, że do 15 tomu wstęp napisze kobieta! Agata Passent.
Wreszcie ktoś zadbał o parytet!

Ale nie ironizując - wciąż brak mi sensownej feministycznej analizy tego komiksu, a wydaje mi się, że mogłaby być autentycznie ciekawa.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kaczogród

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 04, 2016, 08:42:40 pm »
A ja mam pytanie odnośnie pierwszych pasków. Rozumiem, że nie trzeba koniecznie czytać chronologicznie ale chyba warto nie zaczynać od dużo późniejszych tomów  (mówię tu o tych obecnych teraz w sprzedaży cżyli z lat 70). Co byście ogólnie powiedzieli o tomach zbierajcych paski z lat 50?  Dobre są?  Od którego warto zacząć  (bo słyszałem że pierwszy tom  był trochę gorszy ) ? W których latach według was paski były najlepsze i z których lat są najlepsze na start?  Z góry dzięki.
tertium non datur

Offline absolutnie

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 04, 2016, 09:35:12 pm »
A ja mam pytanie odnośnie pierwszych pasków. Rozumiem, że nie trzeba koniecznie czytać chronologicznie ale chyba warto nie zaczynać od dużo późniejszych tomów  (mówię tu o tych obecnych teraz w sprzedaży cżyli z lat 70). Co byście ogólnie powiedzieli o tomach zbierajcych paski z lat 50?  Dobre są?  Od którego warto zacząć  (bo słyszałem że pierwszy tom  był trochę gorszy ) ? W których latach według was paski były najlepsze i z których lat są najlepsze na start?  Z góry dzięki.


Zacznij od czego chcesz. To jest komiks tak dobry, że wcześniej czy później pożałujesz, że nie masz tego, czego nie masz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 09:50:22 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Lesiok

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 04, 2016, 09:50:20 pm »
Czy ktoś z Was kupował może ze strony NK Fistaszki z kategorii lekko uszkodzone? Jeśli tak to jak te lekkie uszkodzenie wygląda? Wgięcie w okładce, brak jakiejś strony czy inny kataklizm?

Deg

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 04, 2016, 09:56:24 pm »

 

anything