trawa

Autor Wątek: Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!  (Przeczytany 34126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 01, 2007, 05:39:47 pm »
Wiecie tak teraz oglądam sobie Saikano i doszedłem do wniosku że większość ludzi to źli ludzie, zrobili z dziewczyny broń ukrywając konsekwencje takiego czegoś. Ciekaw czemu sobie czegoś takiego nie zafundowali albo czemu własnego syna/córkę nie skazali na taki los?? Bo to za okrutne?! Łatwo jest wysługiwać się kimś mówiąc sobie nie było wyjścia, przecież nie protestowała. I nie uwierzę w kit że nie wiedzieli do czego to doprowadzi, że urośnie w siłę i jej nie powstrzymają. W momencie gdy przyszli po nią i powiedzieli że bez niej nie wygrają, giną ludzie, miałem chęć odpowiedzieć że sami sobie zgotowali taki los. Oni sobie usiądą i będą popijać kawkę o ona będzie tam cierpieć i zatracać się. Smutne że w pewnym momencie życie ludzkie przestało mieć dla niej jakiekolwiek wrażenie, smutne ale i przerażające. Ludzie zginęli i nawet dobrze bo czy zasługiwali na to by życ?? Ludzie są najmądrzejszą rasą bo potrafią przewidzieć co ich czeka i tu zaczyna się ich pycha i głupota gdyż totalnie mają to gdzieś, dążą do zagłady z uporem godnym lepszej sprawy.

Jest jeszcze kwestia Akemi moment jej śmierci miał być uber dramatem i też był, wszelkie wyolbrzymienia były tylko po to jeszcze bardziej dobić widza smutkiem tej sceny. Jeśli miałbym je przypisać jakąś cechę to oddanie, poświęcenie i czystość serca, nie jest łatwo poświecić swoją miłość dla kogoś innego.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 01, 2007, 11:03:48 pm »
manga lepsza. przy anime nie beczałam. no, raz, jak zginął ten żołnierz, mąż facetki co głównego bohatera do łózka zaciągnęła, bo to fajny bisz był.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 02, 2007, 09:47:07 am »
W każdym razie na końcu wszyscy zginęli więc dzięki temu trochę mniej żal tych którzy zginęli pojedynczo. Oczywiście z perspektywy całości.
Jest to jedyne anime razem z Vampire Miyu i ostatnim odcinkiem Air które mnie najbardziej wzruszyło. Nie tylko chodzi o Akemi, ale również Chise na końcu gdyż to było takie dramatyczne.
A co do filmu live Saikano to była to istna żenada. Tam coś takiego jak wzruszenie nie istnieje. Film płytki i sztuczny wogóle bez sensu że coś takiego powstało.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 02, 2007, 10:04:09 am »
Nieźle Wam idzie spoilerowanie.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 02, 2007, 11:24:26 am »
Wilku, czepiasz się. W temacie o Haruhi też spojle latają. W temacie o RahXephonie spojle lecą koszmarne. W każdym temacie o NGE są spojle. naprawdę nie wiem, kto przy zdrowych zmysłach, nie oglądając wcześniej anime wchodzi do tematu o danym anime, powinien go ów temat zupełnienie obchodzić, bo  wypowiedzieć się nie będzie mógł, to raz, a dwa, jeśli włazi, żeby się dowiedzieć co inni myślą to chyba powinien sobie zdawać sprawę, że na tych 14 stronach nie było postów w stylu "fajne anime, podobało mi się" tylko dyskusje na temat samej treści.

a jesli ktoś chce sie dowiedzieć o czym to jest, to szuka recenzji. tematy "jednoanimowe" z natury rzeczy nie są recenzjami, są dyskusjami O ANIME. trudno jest dyskutować dając same spojlerproof teksty.


EOT.


i znowu się muszę zgodzić z Anfanem - film life action w wykonaniu Japończyków to ogólnie zuo. szczególnie s-f.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 02, 2007, 11:36:46 am »
Ja nic ogólnie nie mówiłem tylko akurat o Saikano live ale prawdę mówiąc zdecydowanie najlepiej wychodzą im horrory np One Missed Call, Dark Water, Forbidden Siren. Te są świetne a Saikano nie miało w sobie żadnej głębi a jedynie kilka efektów specjalnych. A mi się anime Saikano spodobało bo było przejmujące.

Offline Frey Ikari

Saikano - UWAGA SPOJLERY !!!
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 02, 2007, 05:50:28 pm »
Cytuj
A co do filmu live Saikano to była to istna żenada. Tam coś takiego jak wzruszenie nie istnieje. Film płytki i sztuczny wogóle bez sensu że coś takiego powstało.

Zgadzam się, zmarnowany film, a było można wykręcic coś naprawdę dobrego...
Cytuj
manga lepsza. przy anime nie beczałam.

Nie wiem bo nie znam mangi, ja teżnie beczałem ale cholernie żal mnie chwycił, mieszajacy się z gniewem.
Cytuj
Nieźle Wam idzie spoilerowanie

Co ty nie napiszesz, inaczej się nie da.

Doszedłem do momentu gdzie ginie ta dziewczyna i ten wrogi pilot co przeżył... Szkoda że nie mogła przezwyciężyć żalu ale rozumiem na wojnie nie ma przebacz...