Autor Wątek: Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie  (Przeczytany 4822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« dnia: Luty 08, 2007, 04:20:03 am »
Niedawno krazyla po Internecie plotka jakoby MS mialo by dawac jakies nagrody za zdobywanie punktow Achievements. No i dzisiaj wyszlo oficjalne potwierdzenie. Co jakis czas beda orgaznizowane tzw. Challenges (obecnie tylko dla osob mieszkajacych w USA) - gdzie podczas miesiaca czasu trzeba bedzie zdobyc 1500 punktow Achievement (poczatkowo 1 gra = 1000 punktow, po ostatnim updacie MS pozwolil na zwiekszenie tej puli do 1250 punktow poprzez dodatki, nie koniecznie darmowe).

I tak mamy 3 kategorie (w zaleznosci od obecnego wyniku Gamerscore)
- poziom I (ponizej 5000 punktow rocznie)
- poziom II (5000-9999 punktow rocznie)
- poziom III (powyzej 10000 punktow rocznie)

W zaleznosci od poziomu sa takze rozne nagrody - im wyzszy poziom tym wyzsze nagrody. Moze nie sa to jakies super extra nagrody (najlepsza rzecz to gra Fuzion Frenzy II - jednak laczna suma nagrod to $500 000), ale sa za DARMO, znaczy sie za to, ze sobie pogramy w gre. Niestety liczba miejsc jest ograniczona to kto pierwszy te lepszy... IMHO swietny pomysl, na pewno im nie zaszkodzi :)

Oficjalna strona

Offline Deytonus

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2007, 06:54:12 am »
Ja tak tylko jako blaszakowiec... graj w gry, żeby dostawać gry?
Spoko, ale czy są inne nagrody?

I jak szybko zdobywa się te punkty, tak w przybliżeniu?

Offline DARKMAN

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2007, 08:33:53 am »
Tak jak mowilem nagrody nie sa jakies tam niesamowite ot glownie duperelki:
* Level 1
      The popular Xbox Live Arcade game Contra (rated: E10+) from Konami (Retail Value $5.00)
      Exclusive Old Spice Level 1 Xbox Rewards gamer picture
      An experience upgrade to Xbox Rewards Level 2

* Level 2
      The popular Xbox Live Arcade game Contra (rated: E10+) from Konami
      Exclusive Old Spice Level 2 Xbox Rewards gamer picture
      100 Microsoft Points (~$1.25)
      An experience upgrade to Xbox Rewards Level 3

* Level 3
      The popular Xbox Live Arcade game Contra (rated: E10+) from Konami
      Exclusive Old Spice Level 3 Xbox Rewards gamer picture    
      200 Microsoft Points (~$2.50)
      Old Spice T-Shirt (Estimated Retail Value $10.00)
      A copy of Fuzion Frenzy 2 game (rated: E10+) (Estimated Retail Value $50.00)

Poki co to dopiero raczkuje, z czasem bedzie pewnie lepiej.
Z koleji te Achievements to juz zalezy od gry - w niektore musisz grac miesiacami a i tak wszystkich nie zdobedziesz (vide FFXI) w inne wystarczy pare godzin zeby skolekcjonowac caly tysiac (vide King Kong). Podalem extrema ale ogolnie zeby wyciagnac z gry 1000 punktow to raczej trzeba troche pograc (np. zabic 10 000 przeciwnikow w grach online zajmuje troche czasu)... Jednak nigdzie nie pisze, ze to musi byc jedna gra :) Tak wiec w ciagu miesiaca mozna spokojnie wyciagnac te 1500 jesli sie ma pare gierek (albo cos sie wypozyczy) :)

Zaleznie takze od gry maja one tylko pare (np. N3 lub Call of Duty 2) zrobionych na odwal lub kilkadziesiat bardziej ciekawych Achievement (np. GoW). Niezaleznie od powyszego laczna ich suma powinna byc 1000 (teraz ma to sie zmienic -> dodali 250 punktow) - jest jeden wyjatek co ma 900 tylko nie pamietam tytulu, chyba wlasnie nawet King Kong.

Offline Bere

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 09:53:33 pm »
Oj tam, jakaś wykalkulowana pierdółka M$, byleby się opłaciło. (kup w tym miechu jeszcze jedną grę żeby dostać grę za dychę) Ja jak pierwszy raz usłyszałem o achievementach to właśnie myślałem że to je będzie się wydawać na goodiesy a nie płatne MP. :roll: Nie ma co sobie głowy zawracać. :roll:

Offline DARKMAN

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2007, 11:03:33 pm »
Po Achievements widzisz ile kto gra - to zajmuje czas zeby sobie nabic te wsystkie punkty. Bo tak wlasciwie co masz z tego, ze przejdziesz gre? Oczywiscie satysfakcje, jednak dodatkowo za swoj trud dostajesz Achievement - nie powiesz mi ze zabicie 10 000 przeciwnikow w meczach to nie jest rzecz czasochlonna.

A teraz za to mozesz tez dostac za to pare duperelkow - nie zapominaj, ze to dopiero raczkuje. A ten tego w krajach zachodnich popularne sa wypozyczalnie gier (najwiekszy bedzie Blockbuster - ostatnio 4/10 najczesciej wypozyczanych gier bylo na X360, reszta na PS2 ktora ma ZNACZNIE wieksza baze uzytkownikow).... Inna sprawa, ze pracujac nawet w jakims glupim sklepie to za godzine mozna dostawac ~$10 to wychodzi, ze mozna sobie pozwolic na nowa gre.... No i nie zapominajmy, ze ten rok zapowiada sie naprawde interesujaco dla X'a ;)

P.S. Tez na poczatku myslalem, ze te Achievements bedzie mozna wydawac na jakies fajne rzeczy....

Offline Bere

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2007, 12:03:36 am »
Heh, pewnie że achievementy skłaniają do większego wysiłku nad grą, i ponadto dają satysfakcję, ale mnie się pierdółki widzą jako ZŁO bo to kolejna pokusa by zostać achievement whore. ;) Ale mnie to chyba nie grozi, takowe zgarniam tylko przy okazji...

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2007, 10:57:18 pm »
@TOPIC:
Powiem że słyszałem o tym,ale teraz kiedy jest oficjalne potwierdzenie trzeba sie będzie ostro wziąść za GoW.

@DARKMAN:
A słyszałeś o kolesiach którzy nabijają ci Achievementy za normalną kase?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline DARKMAN

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2007, 01:30:09 am »
O tym nie slyszalem, ale bym sie nie zdziwil -> po tym jak ostatnio EA wypuszca cheaty do kupienia na Live (np. wymaxowanej postaci - czyli po co sie trudzic i przechodzic cala gre jak mozna zaplacic te pare $ i miec to z glowy?) to widac, ze ludzie kupia wszystko.

Offline Bere

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2007, 06:14:55 pm »
Ja słyszałem- 'pożyczasz' gościom swój profil a oni grają aż nie nabiją Ci xxx do Gamerscore'a. Chore, zwłaszcza że o ile dobrze pamiętam kosztuje to grube pieniądze.

A z grami od EA to i tak najczęściej zdobycie kompletu punktów nie nastręcza większych trudności (Most Wanted, FIFA 06, NHL...) choć nie zawsze- takim nabijaczom punkcików podejścia do FIFy 07 zdecydowanie odradzam. A takie BfME II nawet 1000 punktów nie daje, a też nie jest łatwo bo trzeba się w multiplayerze trochę pomęczyć.

Offline DARKMAN

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2007, 06:52:42 pm »
Wiesz z "pozyczaniem" komus swojego Gamertaga bym uwazal - jesli gosciu by cheatowal to masz bana na konto i nici z uzbieranych punktow.

Offline Bere

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2007, 07:06:19 pm »
Nie no właśnie dlatego tyle bulisz że koleś faktycznie się z tym męczy. Ale ludzie z tego praktycznie przedsiębiorstwo robią także z tym bananowaniem to mało prawdopodobne.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2007, 10:16:07 pm »
Ja ogólnie myśle,że to durne jest(pożyczanie konta),bo człowiek siada przed konsolą żeby sobie pograć,odpręzyć się a nie być supa mega mastah(przynajmniej w mojim przypadku).Nie rozumiem ludzi którzy kupują Gamescore'y.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline DARKMAN

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2007, 04:00:13 am »
Heh ja tez nie tego nie rozumiem... Podobnie zreszta jak nie rozumiem kupowania za prawdziwa kase przedmiotow w grze (np. Diablo 2 czy ostatnio Second Life)...

Ludzie maja rozne pomysly - w dzisiejszych czasach wystarczy dobry pomysl i mozna z tego zrobic niezly biznes (z ostatnich myspace, youtube, google)...

Offline Deytonus

Nowa inicjatywa MS -> zdobywaj nagrody za granie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2007, 06:45:33 am »
Second Life ftw!
To mi się dopiero podoba, mogę grać w grę, która pozwala mi... żyć!  :o
Pamiętam taki stary plakat "Możesz być kowbojem, astronautą i kierowcą rajdowym - a to wszystko jednego popołudnia".
A teraz co? "Możesz być asystentem, żebrakiem i gosposią domową..."?
 :?