trawa

Autor Wątek: swiat mlodych  (Przeczytany 15711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JANKE'S

swiat mlodych
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:34:46 pm »
Ktoś pamieta kolory winiet?
poniedziałek - niebieska ?
środa - czerwona ?
piątek - zielona ?

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:43:24 pm »
A ja obstawiam: wt-nieb, czw-ziel, sob-czerw.

Offline JANKE'S

swiat mlodych
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:55:24 pm »
Cytat: "Kuvery"
A ja obstawiam: wt-nieb, czw-ziel, sob-czerw.

zgadza sie! teraz mi sie przypomniało :)

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 30, 2003, 03:46:29 pm »
Ile jest warte jedno świąteczne wydanie ŚM z roku 1973??
Kto ciekawy :shock:  niech zajrzy:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14070702

Offline nori

swiat mlodych
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 30, 2003, 04:49:39 pm »
jak widze takie ceny to odpadam. lubie byc na bierzaco i chetnie uzupelnilbym kolekcje o starocie ale momentami ceny mnie (...)
jedno pocieszajace to to ze jednak ceny staroci w miare spadaja - wraz z tym im wiecej nowosci sie ukazuje.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
swiat mlodych
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 30, 2003, 05:12:20 pm »
A ja sie zastanawiam, co sie stalo z rocznikami SM, oprawionymi w twarde okladki, ktore spoczywalu na wielu polkach w redakcji "SM"... W wakacje przed zamknieciem gazety zastanawialem sie z kumplem, czy by sobie tego nie "pozyczyc"... Ale gdy pomysl zaczal dojrzewac, bylo juz za pozno. Mam nadzieje, ze to nie przepadlo i trafilo np. do Biblioteki Narodowej... Ile ja spedzilem godzin na wertowaniu tych rocznikow...

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 30, 2003, 08:57:17 pm »
Cytat: "Waltari"
A ja sie zastanawiam, co sie stalo z rocznikami SM, oprawionymi w twarde okladki, ktore spoczywalu na wielu polkach w redakcji "SM"... W wakacje przed zamknieciem gazety zastanawialem sie z kumplem, czy by sobie tego nie "pozyczyc"... Ale gdy pomysl zaczal dojrzewac, bylo juz za pozno. Mam nadzieje, ze to nie przepadlo i trafilo np. do Biblioteki Narodowej... Ile ja spedzilem godzin na wertowaniu tych rocznikow...


Taki zbiór mieć u siebie :shock:
Wyszło tego ponoć ponad 5000 tys. numerów.
Musiał sporo miejsca zajmować.

Ciekawe gdzie mają jeszcze numery archiwalne poza BN??

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 01, 2003, 02:53:11 pm »
numery archiwalne z redakcji pewnie pan likwidator oddal na makulature i sie cieszyl, ze bedzie mial na pensje dla siebie. calosc musza miec w bibliotekach narodowych czyli warszawa i krakowska jagiellonka (ma jescze ktoras status narodowej?), ale warto popatrzec w lokalnych bibliotekach, u mnie mieli roczniki od 84r. i nawet cztelnia mi to do domu pozyczyla, (pojechalem z kitem ze pisze prace i zlozylem pismo o wypozyczenie w celu cyfrowego utrwalenia interesujacych materialow =), ale ogolnie byli nastawieni pozytywnie. wiec warto popytac.

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 07, 2003, 08:37:30 am »
sm jednak rulez - ostatnio ze zdziwieniem odkrylem ze tam jednak bylo bardzo malo propagandy. owszem np z okazji takiej rewolucji pazdziernikowej byl material, ale na codzien praktycznie zero nt socjalizmu i klas pracujacych. bylo natomiast nt wychowania w poszanowaniu ojczyzny itp. to bylo prawdziwe wychowanie obywatelskie, tyle ze dzis to juz wszystkich smieszy.

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 02, 2003, 10:00:54 am »
Czekam na kolejne wydanie Tytusa ze ŚM w księdze Zero II. A tu można ujrzeć jedną z gazet z roku 1963:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15052944

Ciekawe jak ta strona zostałaby obrobiona w księdze Zero. No i jednak brak kolorów w Zerówce (tych drobnych jak na stronce powyżej). A jedno pociągnięcie dużo zmienia.

Zebrać wszystkie plansze to prawie niemożliwe a koszta byłyby ogromne.
Księga Zero to fajna rzecz ale nie do końca. Ja inaczej odbieram planszę w oryginalnym wydaniu gazetowym a inaczej w nowym wydaniu gdzie czegoś mi brak.
Szkoda ze nie opisano każdej strony np. na dole z którego jest numeru ŚM :cry:  Porządna dokumentacja by mnie bardzo ucieszyła  :wink:

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 23, 2003, 02:34:47 pm »
Jak ktoś ciekawy jak wyglądał komiks A.W.Lecha z 1960 roku zamieszczony w ŚM, to niech zaglądnie na poniższą stronkę ze spisem tych gazetek:
http://www.allegro.pl/search.php?string=m%C5%82odych&description=1&category=106&country=1
Bardzo fajne klimatyczne rysunki. Fajnie się ogląda takie archaiczne rzeczy :)

Offline LOGAN

swiat mlodych
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 23, 2003, 03:10:00 pm »
Cytat: "Kuvery"


Taki zbiór mieć u siebie :shock:
Wyszło tego ponoć ponad 5000 tys. numerów.
Musiał sporo miejsca zajmować.

Ciekawe gdzie mają jeszcze numery archiwalne poza BN??

ŚWIAT MŁODYCH od roku 1949 do 1993 włącznie zajmuje w oprawie introligatorskiej około trzech metrów całość jest jeszcze w bibliotece publicznej głównej na Koszykowej w Warszawie.

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 23, 2003, 04:16:14 pm »
Za kilkanaście lat to pewnie całe gazety będą zeskanowane i udostępnione publicznie do oglądania przez sieć, wtedy klikniesz myszką i cały pięcio-tysięczny zbiór będzie można sobie oglądać spokojnie w domu :) . A czasy gdy latało się po całym mieście za jedną gazetą odejdą w niepamięć, no i ta oszczędność przestrzenna. Jedyny problem to te przysłowiowe kilkanaście lat. Porządne skany zamiast retuszowanych białych kartek z dopasowanymi do nich okienami bardziej by mnie zadowoliły. No więc chyba poczekam... :wink:

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
swiat mlodych
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 23, 2003, 05:33:13 pm »
mam 2 zeszyty do kturyh wklejalem komiksy z ostatniej strony ŚWIATA . TO BYLY SZALONE CZASY
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 23, 2003, 06:55:43 pm »
...Też wklejałem, chyba jak większość. Miałem tego sporo od roku 82 do 87, później gdzieś to wszystko wywiało :?:  
Że były to szalone czasy to fakt :D   Nasze pokolenie na wymarciu, zachowały się jednostki które podtrzymują tradycje...
Inne media wyparły wszelkie czytadła.