trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #900 dnia: Marzec 11, 2019, 07:38:39 am »
Wszystkie problemy typu z logowaniem czy błędem "Nie można zweryfikować URL odnoszącego" wynikają z tego, że przepiąłem forum na adres https. W przypadku takiego problemu proszę o wyczyszczenie cache/cisteczek przeglądarki i ponowne zalogowanie.
Pozdrowienia,
Marek

Offline surmik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #901 dnia: Marzec 12, 2019, 12:32:44 pm »
Ustawiłem na forum (testowo) możliwość usuwania przez użytkownika własnych komentarzy. Domyślnie nie ma możliwości, żeby dotyczyło to tylko ostatniej wiadomości w wątku. Postaram się poszukać jeszcze odpowiedniego moda.
Pozdrowienia,
Marek

Offline kaczogród

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #902 dnia: Marzec 12, 2019, 01:29:24 pm »
Czy w momencie jak ktoś usunie swoją wiadomość która jest pierwszą w danym temacie to czy cały wątek zostanie skasowany ?
tertium non datur

Offline surmik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #903 dnia: Marzec 12, 2019, 01:31:49 pm »
Zaraz przetestuje ;) Jeżeli tak to byłby to duży minus takiego rozwiązania.


Edit: Nie można usunąć pierwszej wiadomości w wątku...
Pozdrowienia,
Marek

Offline surmik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #904 dnia: Marzec 12, 2019, 01:39:43 pm »
Po przeprowadzeniu testu postanawiam, iż funkcjonalność kasowania własnych postów zostaje. Przy tym nie można usunąć pierwszej wiadomości bo to oznaczało by skasowanie całego wątku a do tego użytkownicy nie mają oprawnień.
Pozdrowienia,
Marek

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #905 dnia: Marzec 12, 2019, 10:35:22 pm »
A pamiętasz może dlaczego na forum zablokowaliśmy tą opcję?


Jeśli nie to podpowiem. Ponieważ jeżeli załóżmy jest temat, w którym jest jakaś dyskusja i jedna osoba, która bierze w tej dyskusji aktywny udział, nagle usunie wszystkie swoje komentarze z tego wątku to całość tematu jest zupełnie niezrozumiała i nadaje się tylko do śmieci.
Jedyne wyjście z tego - to zawsze używać cytatów, do których się odnosimy. W takim wypadku nie stracimy wątku dyskusji, ale nie zawsze się je stosuje :)


Dla przykładu - jeżeli usunąłbyś swoje powyższe posty w tym temacie - to mój post jest całkowicie bez sensu.
Mieliśmy kiedyś osobistość forum, która postanowiła spakować swoje manatki i usunąć napisanych przez siebie kilka tysięcy postów. Jeśli dasz ku temu środki - to tylko kwestia samozaparcia i czasu aby to zrobić - a wtedy to całe forum można skasować bo większość dyskusji straci sens i nie będzie już zrozumiała :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Koalar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #906 dnia: Marzec 13, 2019, 12:35:21 am »
Też o tym myślałem, ale skoro jest możliwość edycji postów, to i tak można usunąć swoje wypowiedzi (jedynie trochę dłużej to potrwa).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline LucasCorso

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #907 dnia: Marzec 13, 2019, 08:08:34 am »
A pamiętasz może dlaczego na forum zablokowaliśmy tą opcję?


Jeśli nie to podpowiem. Ponieważ jeżeli załóżmy jest temat, w którym jest jakaś dyskusja i jedna osoba, która bierze w tej dyskusji aktywny udział, nagle usunie wszystkie swoje komentarze z tego wątku to całość tematu jest zupełnie niezrozumiała i nadaje się tylko do śmieci.
Jedyne wyjście z tego - to zawsze używać cytatów, do których się odnosimy. W takim wypadku nie stracimy wątku dyskusji, ale nie zawsze się je stosuje :)


Dla przykładu - jeżeli usunąłbyś swoje powyższe posty w tym temacie - to mój post jest całkowicie bez sensu.
Mieliśmy kiedyś osobistość forum, która postanowiła spakować swoje manatki i usunąć napisanych przez siebie kilka tysięcy postów. Jeśli dasz ku temu środki - to tylko kwestia samozaparcia i czasu aby to zrobić - a wtedy to całe forum można skasować bo większość dyskusji straci sens i nie będzie już zrozumiała :)


Nigdy nie rozumiałem czemu to miałoby być problemem...


Jesli ktoś w ogóle czyta te wątki po czasie, to zauważy że coś jest nie tak i (jeśli mu to przeszkadza) zgłosi moderacji cały watek lub jego fragment do usunięcia


A jeśli nikt danego wątku po czasie nie czyta to tym bardziej co za problem?


Pamiętam kogoś kto we wzburzeniu poedytował WIELE swoich postów zamnienajac na puste albo enigmatyczne i brak usuwania mu nie przeszkodził... Da się? Da się!


Więc ja osobiście witam możlwiość usuwania własnych postów z nieukrywaną radością!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Koalar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #908 dnia: Marzec 13, 2019, 09:18:11 am »
Jesli ktoś w ogóle czyta te wątki po czasie, to zauważy że coś jest nie tak i (jeśli mu to przeszkadza) zgłosi moderacji cały watek lub jego fragment do usunięcia


Jak jest ciekawy wątek, w którym dyskutuje kilkanaście osób, a potem jednej coś strzeli do głowy i się pousuwa, to usuwanie takiego wątku nie jest okej w stosunku do tych kilkunastu osób, które prowadziły ciekawą dyskusję. Ja raczej bym zablokował możliwość edycji posta po jakimś czasie (oprócz wątków ogłoszeniowych).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #909 dnia: Marzec 13, 2019, 06:55:14 pm »
Pamiętam kogoś kto we wzburzeniu poedytował WIELE swoich postów zamnienajac na puste albo enigmatyczne i brak usuwania mu nie przeszkodził... Da się? Da się!
I dostał za to ostrzeżenie a kiedyś nawet pamiętam, że ktoś dostał bana.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Strefa Komiksu WCC

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #910 dnia: Marzec 16, 2019, 04:41:20 pm »
Hej, mam pytanie. który hosting do wstawiania zdjęć na forum jest najlepszy??
Z góry dziękuję za odpowiedź


Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 16, 2019, 04:45:48 pm »
Hej, mam pytanie. który hosting do wstawiania zdjęć na forum jest najlepszy??
Z góry dziękuję za odpowiedź
Ja linkuję ze źródła obrazka jeżeli już jest gdzieś w sieci.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Strefa Komiksu WCC

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 16, 2019, 04:52:15 pm »
Właśnie wrzucam na zapodaj i nie mogę dodać zdjęcia


Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 16, 2019, 05:00:31 pm »
Właśnie wrzucam na zapodaj i nie mogę dodać zdjęcia
Skopiuj link samego obrazka i wklej na forum korzystając z ikony obrazka w edytorze.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Strefa Komiksu WCC

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 16, 2019, 05:37:47 pm »
próbowałem, ale dziękuję za pomoc, udało sie za pomoca URL :)