Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiks - tematy ogólne

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.

(1/94) > >>

empro:
Turu napisał:

--- Cytuj ---A tak na powaznie, to jak czegos nie wiesz to zawsze mozesz zapytac (na forum Wraka mielismy specjalny dzial z poradami i tutorialami, tutaj niestety nie), zawsze sie znajdzie ktos kto cos tam jednak wie.
--- Koniec cytatu ---


i racje miał, bo wiele tu osób może pomóc, bowiele tu osób coś tam na temat dłubania w komiksach wie sporo, i przyznam, że temat "ogólnoporadowy" to takie pomieszanie z polątaniem i cięzko coś tam znaleźć, więc może odzielny topic by sie przydał :)
Moderatorów Szanownych proszę, dajcie szansę i może zostawcie tentemat jako przyklejony, najwyżej jak nie będzie ruchu w interesie to się zamknie, przeniesie czy cóś :)

Anonimowy Grzybiarz:
Tak, więc jak robić komiksy??  ;) Czy trzeba wszystkie p[omysły spisywać, z rozplanowaniem kadru, itp? Czy może lepiej robić wszystko na żywca? Lepsze do komiksów są kartki, do drukarki, czy z bloku tech/rys? Lepiej poprawiać kontury cienkopisem, czy może piórem? Opłaca się robić tło ręcznie, czy lepiej rzucić na kompa, i "w pajncie" ?? I jeszcze pare pytań mam. Ale to może w następnej turze  ;)

Weil Deshalb:
Osobiście myślę, że komiksy powinno się robić dobrze. Ale jestem chyba odosobniony w tym poglądzie.

Kingpin:
Mój prapradziadek zawsze mawiał:
"Dobry komiks nie jest zły".
I ja go generalnie, co do zasady popieram! Bo to mądry komiksiarz był. I człowiek.

donTomaszek:

--- Cytat: "Kingpin" ---Mój prapradziadek zawsze mawiał:
"Dobry komiks nie jest zły".
--- Koniec cytatu ---


A dziadkowi chodzilo o wydawnictwo?
Czy to taka ogolna madrosc?
 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej