Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiks - tematy ogólne

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.

<< < (93/94) > >>

BlaskowitzPartTwo.rar:

--- Cytat: Piskorsky w Październik 03, 2016, 08:29:14 am ---Fakt, że wysłałem nieskończoną planszę (dopiero naniósłbym na nią tusz i kolory) i wydawało mi się, że raczej prezentuje poziom zbliżony do tego co jest w sklepach.

--- Koniec cytatu ---
Nie zgodzę się. Skoro chcesz rysować dynamiczne sceny (a widać, że chcesz), to musisz sporo popracować. Te linie ruchu i ujęcia postaci w ruchu są... kiepskawe. Ja bym tego nie kupił.

I nie traktuj tego proszę jako atak. Po prostu głupio by było jakbyś włożył w to pieniądze, a potem się nie sprzedało.

Piskorsky:
Ok dzięki za wszystkie głosy. Również te krytyczne w kwestii samego rysunku.

Więc od razu napiszę, że nie zależy mi na wiedźminie ani nawet za bardzo na świecie Sapkowskiego, po prostu jako początkującemu w temacie twórcy pasowało mi osadzenie historii w  czymś znanym, również przez odbiorców i przez to łatwiejszym, przystępniejszym.

Historia opowiada o magu, półelfie, który z Wysp Skellige wyrusza na pewną wyprawę w drużynie Jarla...
Wyspy Skellige i Jarl oczywiście pochodzą ze świata Sapkowskiego, dalsze losy czy losy samej wyprawy miały luźno nawiązywać jedynie do świata wiedźmina.
Aczkolwiek był pomysł na drugą część, która przedstawia już postać Wiedźmina (nie Geralta), i jego towarzysza.
To tyle, więcej błędów nie pamiętam, ale za wszystkie...

Okej, widzę, że lepiej dać sobie spokój z gotowym światem i rozrysować coś swojego, co trochę spowolni historię, ale może być inwestycją na przyszłość.

spence:
Piskorsky, zacznij to może po stronie wrzucać na bloga jak już będziesz miał gotowe po stronie, a nie cały album na raz D:

http://atollcomics.blogspot.co.uk bardzo bardzo bardzo bardzo fajne rzeczy typ rozkminia w komiksach, oczywiście spoilery są grane, ale i tak dojebka.

C.H.U.D.Y.:
WARSZAWSKA SZKOŁA KOMIKSU – ZAPISY NA WRZESIEŃ 2017
 
W dniach 2, 9, 23 i 30 września w Pracowni Rysunku DOMIN (Chmielna 98, Warszawa) odbędą się warsztaty tworzenia komiksów z udziałem Krzysztofa Gawonkiewicza i Grzegorza Janusza jako prowadzących. Łączny koszt kursu - 300 złotych.
 
Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Janusz i Michał Chudoliński wraz z Pracownią Rysunku DOMIN zapraszają na cykl czterech spotkań dotyczących tworzenia historii obrazkowych. Za sprawą warsztatów przekonacie się, że twórcy komiksów to często jedno-dwuosobowe ekipy filmowe, kreujące od podstaw niesamowite światy poprzez słowa i nakreslone szkice.
 
Spotkania będą złożone z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna będzie dotyczyć podstaw medium komiksowego, jego historii oraz sposobów opowiadania historii, skupionych zwłaszcza na relacji bohater-miasto z naciskiem na Warszawę. Część praktyczna będzie dotyczyć prac nad scenariuszem oraz rysunkiem, w tym planowania planszy komiksowej i indywidualnych konsultacji. Nad tworzeniem plansz będą czuwać Krzysztof Gawronkiewicz oraz Grzegorz Janusz, autorzy uznanego komiksu w kraju i za granicą „Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona: Esencja. Romantyzm”.
 
Warsztaty są przeznaczone zarówno dla miłośników komiksu chcących zgłębić to medium jak i początkujących, chcących poznać zasady tworzenia opowieści obrazkowych. Na każde spotkanie wskazane jest zabranie własnych prac, które można skonsultować z prowadzącymi zajęcia.
 
Krzysztof Gawronkiewicz - Rocznik 1969. Grafik, malarz, myśliciel. Obok Przemka „Trusta” Truścińskiego jeden z weteranów polskiej młodej sceny komiksowej. Absolwent Liceum Plastycznego, potem Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Jego komiks „Esencja” wygrała pierwszy europejski konkurs zorganizowany przez telewizję Arté i wydawnictwo Gléant. Pierwsze sześć plansz komiksu polskich autorów zostawiło w pobitym polu ponad 600 projektów z całej Europy. Nagrodą w tym prestiżowym konkursie jest wydanie ukończonego, 32 planszowego komiksu we Francji.
 
Grzegorz Janusz - Urodzony w 1970 r., żonaty, dwie córki. Ukończył germanistykę na UW. Od 1989 r. mieszka w Warszawie. Autor raczej udanych opowiadań i scenariuszy komiksowych. Zadebiutował (pod pseudonimem) humorystyczną miniaturą literacką wydrukowaną w 1991 r. w czasopiśmie dla dzieci „Fantazja”, a jego pierwszy komiks ukazał się w 1995 r. w „Nowej Fantastyce” („Ratman spotyka Van Gogha”, rys. Tomasz Niewiadomski). Publikował także w „Playboyu”, „Misiu”, „Machinie”, „Gazecie Wyborczej”, „Frondzie” „Spirou”, „Lampie” oraz w polskich i niemieckich antologiach SF.
 
Michał Chudoliński - Socjolog, krytyk komiksowy i filmowy. W Collegium Civitas prowadzi zajęcia z zakresu popkultury amerykańskiej. Pracuje w Redakcji Filmowej TVP 1. Pomysłodawca bloga „Gotham w deszczu” (www.gothamwdeszczu.com.pl).
 
TERMINY: 4.09, 9.09, 23.09, 30.09 godz. 13.30 – 19.00
 
WIEK: 12-99 lat
 
KOSZT: 300 zł za komplet czterech spotkań
 
UWAGA! Nie istnieje możliwość zapisu na pojedyncze zajęcia. Lliczba miejsc ograniczona.
 
INFORMACJE i ZAPISY: Pracownia Rysunku DOMIN, ul. Chmielna 98, domin@domin.pl

clandestino:
Ethan Van Sciver (Green Lantern, X-Men) założył kanał na YT. Szkicuje, tuszuje, a przede wszystkim - tłumaczy co robi krok po kroku.

https://www.youtube.com/user/fascistfrog/videos

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej