Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiks - tematy ogólne

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.

<< < (2/94) > >>

Kingpin:
To taka ogólna mądrość wielokrotnego użytku.

Mysza_:

--- Cytat: "Anonimowy Grzybiarz" ---Tak, więc jak robić komiksy??  ;) Czy trzeba wszystkie p[omysły spisywać, z rozplanowaniem kadru, itp? Czy może lepiej robić wszystko na żywca? Lepsze do komiksów są kartki, do drukarki, czy z bloku tech/rys? Lepiej poprawiać kontury cienkopisem, czy może piórem? Opłaca się robić tło ręcznie, czy lepiej rzucić na kompa, i "w pajncie" ?? I jeszcze pare pytań mam. Ale to może w następnej turze  ;)
--- Koniec cytatu ---

 grzybiarz...eeee...kim jestes i dlaczego nam to robisz?
 nie no szkodliwy nie jesteś w ogóle ale masz taki styl,że mnie normalnie za prawie każdym razem zatyka ze zdziwienia jak czytam twoje posty.

  w pajnicie da sie prawie wszystko.działaj.
 pamiętaj o wskazówkach znanego rysownika polskiego pochodzenia.rysuj drzewa takie jakimi bozia je stworzyła.nie zapomniej o lokomotywach przewozących setki koni.

littleninja:
nom to panowie od mangi beda musieli sie wycofac z biznesu :P

co do pytan grzybiaza
- z mojego skromnego doswiadczenia kartki od drukarki (heh) idealnie nadaja sie do szkicy wstepnych i pierwszego ze tak powiem rozplanowania strony
- do olowka docelowego znaczy do podkladu do tuszu jak najbardziej blok techniczny
- im wiecej materialow zbiezesz i rozplanujesz wszystko zanim usiadziesz do a3 tym docelowa strona bedzie taka jak zamierzales (co do formatu ponoc w belgii np docelowo jedzie sie na a2, nom ale dla mnie to przesada bo wiekszy problem ze skanowaniem tego czegos)
- tusz kladziesz w zaleznosci od preferencji ja na poczatku ciskalem cienkopisami misubiszi czy cus podobnego i farben castle(takie pedzelkowe)
ostatnio zaczalem klasc 'tusz' na kompie - wieksza mozliwosc korekty
-co do koloru tylko i wylacznie zalezy od ciebie, napewno recznie wyglada lepiej jak umie sie to robic :P patrz np 'blacksad', mozna tez na kompie ale efekt jest inny czy lepszy czy gorszy trudno powiedziec, poprostu inny  -ja uzywam ps'a, painter ma ponoc wieksze mozliwosci co do podruby akwareli ale jeszcze nie probowalem

pozdrawiam

littleninja:
i jeszcze jedna rzecz...techniki kolorowania za pomoca komputera nie musza i nie powinny kojarzyc sie tylko z gradientami i plastikowym wygladem

tutaj prosty przyklad
http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=259965

pozdrowka

Gad:
ej macie jakies filmiki o pomocy w robieni komiksów??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej