Autor Wątek: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.  (Przeczytany 277663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Binareus

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 09, 2007, 02:58:58 pm »
Cytat: "littleninja"
binareus ... nom moze moze ... :)


Ostatnio oglądałem coś o technice animacji i właśnie na podstawie storyboardu robili takie szkicowe klatki powiedzmy po 2 na sekunde i na podstawie ich dopiero właściwą animację. Bardzo podobnie to wyglądało.

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 09, 2007, 03:02:13 pm »
dzieki
a teraz kolejne pytanie sie nasowa, po co w komiksie cus takiego?
nom moze to jego fanaberia jak chlop po godzinach to robi to bez niebieskiej kredki sie nie moze obyc...co by wychodzilo na to ze fil mial racje :P
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline Mysza_

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 09, 2007, 03:22:24 pm »
możliwe, że tego niebieskiego szkicu nie musi później wymazywać jak skanuje bo skaner tego nie widzi po jakimś tam ustawieniu. cholera go wie. może to rzeczywiście jego fanaberia? każdy pracuje podług siebie i swoich widzimisie. może to własnie jego widzimisie- niebieski zamiast grafitowego.

Offline andruth

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 09, 2007, 03:35:49 pm »
Cytuj
możliwe, że tego niebieskiego szkicu nie musi później wymazywać jak skanuje bo skaner tego nie widzi po jakimś tam ustawieniu.


Filp ma rację - to dokładnie tak wygląda.Sam tak kiedyś robiłem, kiedy jeszcze miałem profeske skaner HP.On sobie ładnie eliminował niebieski.
Niestety go zajeździłem i na obecnym już sie tak bawić nie mogę.

Offline Mr Kostek

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 09, 2007, 03:38:52 pm »
Cytat: "Filip_"
możliwe, że tego niebieskiego szkicu nie musi później wymazywać jak skanuje bo skaner tego nie widzi po jakimś tam ustawieniu.


Dokładnie. Łatwiej jest później taki rysunek obrobić. Zauważcie, że niektóre kserokopiarki "nie czytają" niebieskiego np.: kratek na kartce lub linii, niektóre formularze należy wypełniać na czarno piszącym długopisem etc. Przypatrzcie sie szkicom kolorowym szczególnie amerykanów, to taki standard wykonywania prac.
Do, or do not, there is no try" Mistrz Yoda
-----------------------------------------------------
TECZKA 2D oraz  Digarty

Offline Mysza_

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 09, 2007, 03:52:07 pm »
co do amerykańskich prac to z tego co wiem nie zawsze inker jedzie po ołówku rysownika bezpośrednio na szkicu. kalka na podświetlanym stole, a jak coś nie wyjdzie to jeszcze raz bez płaczu można tuszować.

Offline Mr Kostek

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 09, 2007, 04:08:16 pm »
Cytat: "Filip_"
co do amerykańskich prac to z tego co wiem nie zawsze inker jedzie po ołówku rysownika bezpośrednio na szkicu. kalka na podświetlanym stole, a jak coś nie wyjdzie to jeszcze raz bez płaczu można tuszować.


To technika często stosowana przy rysunku technicznym, teraz to już chyba tylko w geodezji.
Do, or do not, there is no try" Mistrz Yoda
-----------------------------------------------------
TECZKA 2D oraz  Digarty

Offline zychu

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 09, 2007, 07:50:35 pm »
Takie cos po MFK dostałem od Pentela.

Szanowni Państwo,
Festiwal komiksu juz niestety za nami...Cieszymy się jednak, że mogliśmy być tam razem z Państwem.
(...)
Nie dało się nie zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszyły się produkty: Brush GFKP oraz Brush GFL.
Zdajemy sobie sprawę z faktu, że Państwo jako osoby na co dzień zajmujące się rysowaniem macie dużo większe zapotrzebowanie na produkty profesjonalne niż by to wynikało z zakupów dokonanych podczas Festiwalu Komiksu. Dlatego chcielibyśmy zaproponować Państwu możliwość zamówienia produktów bezpośrednio z firmy Pentel.
W załączniku znadziecie Państwo propozycję produktów wraz z cenami detalicznymi.
 
Zamówienia wraz z pełnymi danymi adresowymi prosimy kierować na: komiks@pentel.pl
Produkty wysyłamy w ciagu 2 tygodni od chwili wpłynięcia
(...)

 Niestety załącznik w PDF ie to go tu nie wrzuce ale jak ktoś chce to niech wrzuci swojego meila na prv to mu przeslę całą wiadomość.

Offline Yaseck

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 10, 2007, 07:11:25 am »
Cytat: "littleninja"
#po co daje się inny kolor do szkicu? zeby łatwiej przymierzyć sie do koloru?może ktoś mi to wyjaśnić?
http://www.pawelpiechnik.pl/blacksad_3.jpg
poz


To proste. Jednym ruchem myszki możesz usunąć szkic w komputerze i zostawić sam tusz. Ja tego nie stosuję, bo dostać dobrą niebieską kredkę graniczy z cudem, poza tym jak wiadomo kredki się ciężko ścierają gumką, a ja jestem estetą. :D

Cytat: "Binareus"
A konkretnie jakich stalówek, jeśli można wiedzieć? Bo ja jakoś nie mogę trafić na nic dobrego i jeśli już to używam jakichś przedwojennych staroci, ale te już są na wykończeniu niestety.
Też używam A2 z tym, że papier Cansona 150g.


Z tego co pamiętam to William Mitchell's England.

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 10, 2007, 09:00:04 am »
no to wszystko jasne dzieki :)
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline Mr Kostek

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 11, 2007, 01:17:32 pm »
Najbardziej mi podchodzą stalówki Gillott i Leonardt, tylko kupić dobre to sztuka, te które są strasznie szybko "sie kończą"  :( . Czy ktoś może ma namiar na sklep, gdzie można kupić przyzwoite stalówki ?
Do, or do not, there is no try" Mistrz Yoda
-----------------------------------------------------
TECZKA 2D oraz  Digarty

Offline Mysza_

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 11, 2007, 01:37:36 pm »
w poznaniu na gołębiej w sklepie plastycznym mają tego w pizdu.
 W każdym sklepie plastycznym w jakim byłem zawsze jest czerwona gablota pełna dobrych stalówek. więc uderzaj do pierwszego z brzegu.

Offline Binareus

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 11, 2007, 02:24:47 pm »
Yaseck - dzięki za info!

A mnie się zdawało w sprawie tych cudownych pisaków pędzelkowych, że coś takiego już dawno temu gdzieś widziałem, i dzisiaj przypomniało mi się gdzie:
http://hergon.pl/index.php?a=showProduct&p=335

Offline Hunter Killer

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 12, 2007, 11:28:10 am »
Witam Wszystkich.
Ja dopiero zaczynam zabawę z rysowaniem komiksów (ostatnio testuje mangowy styl :p ).
A żeby wyjaśnić tą niebieska kredkę, w mandze często używa się niebieskiej (rzadziej żółtej) jako taki szkic na szybko, lub tam gdzie nie można użyć ołówka. Taką kredkę nie trzeba wycierać, gdyż przy skanowania już po prostu jej nie widać (skaner nie łapie). Niestety bardzo ciężko dostać, bo nikt tego nie sprowadza z Japonii, a przynajmniej ja sie nie spotkałem.
Co do stylu rysowania to preferuję piórka i ołówek, czasem jakiś cienkopis.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hi_Tronic

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 02, 2007, 04:55:07 pm »
Cześć, ja mam takie pytanie, jak ktoś rysuje na kartce A3 to jak to skanuje, są takie skanery?
ww.hitronic.republika.pl

 

anything