Autor Wątek: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.  (Przeczytany 277670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Binareus

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 05, 2007, 10:30:03 am »
Cytat: "Titos2k"
ostatnio wyszedł niedrogi - 400zł - i solidny tablecik A6 Wacom Bamboo - przymierzam sie do niego  :roll:

A pracowałeś już na tablecie tej wielkości?
W pracy mam graphire A6 i używam go sporadycznie do drobnych elementów, dla mnie jest za mały do poważniejszego zastosowania, mam porównanie bo w poprzedniej robocie pracowałem na Intuosie A4 oversize  :D i gdybym miał kupować to wolałbym oszczędzać z rok dłużej żeby zamiast A6 chociaż zwykłego A4 kupić.

Offline empro

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 05, 2007, 10:47:39 am »
co do tabletów, to rzeczywiście A4 to chyba minimum, osobiście mam jakiegoś Wacoma ale A5 i własiciwe go nie uzywam, bo miejsca to nie ma specjalnie nawet jak kreski postawić :)
ale pewnie kwestia to przywyczajenia i w ogóle, ale osobiście nie polecam takich maleńkości,
co do skanera, to ja zawsze skanuję na 600dpi i przyznać muszę, że widzę różnicę wielką potem,
zeskanować na 600dpi a dopiero po wyczyszczeniu skanu, pozostawieniu sobie lineartu i pozamianiu wszystkich tam ustawień pliku zamieniam na 300dpi i widać róznicę gdyby od początku się dłubało na 300 :)
kontur jakiś ładniejszy taki i łatwiej i przyjemniej sie koloruje :)

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 05, 2007, 11:37:38 am »
ja wogole zaczalem ostatnio tusz klasc w kompie wiec skanuje szkic i reszta mnie nie obchodzi, szkic sluzy za podklad i nic wiecej ... roznica kolosalna

a poza tym empro ty moze widzisz roznice ale potencjalny ogladacz jej nie wylapie ;P
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline poooq

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 05, 2007, 12:49:56 pm »
A teraz coś z zupełnie innej beczki: właśnie zakatowałem kolejny z rzędu rapidograf, zapchał się chyba, znacie może jakiś trick na zwrócenie mu życia? Używam rystorów, tusz techniczny więc wina pewnie gumki chlebowej... Jak mogę przeczyścić taki rapidograf?

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 05, 2007, 12:57:16 pm »
przeplukanie woda ? zostawienie na jakis czas w kówecie, ale nie za dlugo zeby nie zardzewial jesli moze byc na to podatny ...nie wiem czy to trik/?
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline Binareus

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 05, 2007, 03:19:30 pm »
Cytat: "poooq"
A teraz coś z zupełnie innej beczki: właśnie zakatowałem kolejny z rzędu rapidograf, zapchał się chyba, znacie może jakiś trick na zwrócenie mu życia? Używam rystorów, tusz techniczny więc wina pewnie gumki chlebowej... Jak mogę przeczyścić taki rapidograf?


Ja też swego czasu zajechałem na śmierć sporo rapidografów. Jeśli myjesz wodą to najlepiej ciepłą, są też w sprzedaży specjalne płyny czyszczące. Nie pamiętam już jak są zbudowane rapidografy rystora, ale pamiętam, że często rozbierałem swoje podczas czyszczenia, należy uważać jedynie aby nie uszkodzić iglicy.
Rystory to pierwsze rapidografy jakie miałem, zleciało już z 15 lat, ale pamiętam że uwielbiały się zapychać. Po każdym użyciu należy je dokładnie wyczyścić, aby wewnątrz nie zostały resztki tuszu.

Offline Clesto

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 05, 2007, 05:37:18 pm »
"Hi_Tronic"
Moje pytanie brzmi:
1. Czy jeśli użyję na przykład w takim photoshopie funkcji swobodnie przekształć, to stracę na jakości obrazka?
2. Czy może powinienem użyć jakiejś innej techniki do przekształcania?

Co do photoshopa i "swobodnie przekształć" to przy tej funkcji, złap za dowolny róg. Trymając "Lewy shift" zmniejsz obrazek, w ten sposób zmniejszanie odbywa się proporcjonalnie więc rysunek nie jest rozciągnięty lub zgniecony. Jak skończysz zatwierdzasz naciskając "V" na pasku nad obrazkiem w prawym górnym rogó ekranu.
Jakości nie stracisz, ale najlepszy sposób to "image size", gdzie ustawiasz rozdzielczość "dpi" co automatycznie zmniejsza obrazek, do internetu 100dpi wystarcza lub zmieniasz rozmiar procentowo, lub centymetrowo.
Pozdrawiam.
to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline empro

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 05, 2007, 07:20:44 pm »
Cytat: "littleninja"


a poza tym empro ty moze widzisz roznice ale potencjalny ogladacz jej nie wylapie ;P


może i tak,
ale wychodzę z założenia, że najpierw ja musze być zadowolony :)

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 05, 2007, 07:40:49 pm »
A i słusznie, czasem tylko życia brakuje żeby się w pełni zaspokoić ;)
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline empro

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:08:24 pm »
Cytat: "littleninja"
A i słusznie, czasem tylko życia brakuje żeby się w pełni zaspokoić ;)


etam,
i tak się nie da narysować i napisać czegoś co samemu uważa się za arcydzieło, ale można przynajmniej sie starać :)
dzięku temu idzie się do przodu :)

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:11:43 pm »
heh sugerujesz ze jesli nie skanuje w 600 tylko w 300 to nie ide do przodu ? bo do tego dąży nasza wymiana maan haha dobra to offtop kompletny...luuz wiem o co ci chodzi :D
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline empro

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:31:24 pm »
Cytat: "littleninja"
heh sugerujesz ze jesli nie skanuje w 600 tylko w 300 to nie ide do przodu ? bo do tego dąży nasza wymiana maan haha dobra to offtop kompletny...luuz wiem o co ci chodzi :D


hehe, rzeczywiście jakaś mi logiczna bzdura wyszło

kończymy offtop

coby nie było całkiem offtopowo, to może ktos mnie uprzejmie wyjasni jak kolorować plansze bez tuszu, no bo:
pod szkicem to wylizą białe pixle i dupa bedzie, no bo się chyba nie da idealnie wyczyścić skanu w greyscalu
a nad szkicem to jakoś też dziwacznie wyjdzie chyba
(nad i pod, mam na myśli ofkors warstwy w PSie :))

mam nadzieję, że to nie jest głupie pytanie ;P

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:44:16 pm »
tu masz szybki tutek :)
warstwa na górze ma multiply, warstwa pod spodem kolor

endżoj

http://www.pawelpiechnik.pl/tut.jpg
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline empro

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:52:38 pm »
Cytat: "littleninja"


http://www.pawelpiechnik.pl/tut.jpg


senkJu
muszę pokombinowac zatem :)

piracie Ty, nieładnie, oj nieladnie... :evil:

Offline littleninja

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:56:43 pm »
oki juz ...czego oczy nie widza... ech

http://www.pawelpiechnik.pl/tut.jpg

no i nie ma za co, cala przyjemnosc po mojej stronie man :)
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

 

anything