Autor Wątek: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.  (Przeczytany 278245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trreker

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 22, 2008, 12:09:58 pm »
hm... nic z tego francuskiego nie skumałem... ale pewno podejmujesz temat "photo referencingu" . Bardzo nieładnej metodzie "przez szybkę" http://jimsmashextended.blogspot.com/2008/07/greg-land-tracing-swiping-recycling.html ..... Potepiam, ale rozumiem;)

godai

  • Gość
Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 22, 2008, 12:34:30 pm »
Been there, done that. Cholernie upierdliwe, ale jak się nie ma nawet podstawowego warsztatu jak ja, to to pomaga. Cały KLASTER tak zrobiłem, na modelach z Posera i warstwach w PS. Doskonała proteza, acz bardzo czytelna i na pierwszy rzut oka oczywista.

Można wyciągnąć chyba Szpinak Yukiko, który dla mnie wygląda na taki produkt. Wszyscy tak nieśmiało coś przebąkiwali, że "wygląda jakby być może", a pewne jest, że facet rotoskopował zdjęcia, a miejscami po prostu obrabiał.

Czy to brzydko i niefajnie? Może. Tak, jak copy/paste i mnóstwo innych zabiegów. Jak używanie zrastrowanych zdjęć w mangach. Jak milion rzeczy.

Ostatecznie liczy się efekt - jeśli coś jest dobre, to miło, że grafik-kozak pocisnął sam, ale jeśli rysował z referencji albo obrysowywał - to efekt końcowy jest i tak ten sam. Co najwyżej mentalna niedogodność.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 22, 2008, 07:38:03 pm »
Lol, ja myślę że największy problem to ma koleżka który te wszystkie kalki wyszukał.

Offline kolec

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 05, 2009, 10:18:42 pm »
Szukałem i nie znalazłem, więc pytam i proszę o odpowiedź:

jakiego tuszu używacie?

Ciągle rysowałem Astrą, tyle że 3 lata po przydatności. Ale
było okej, bo trzymała mocną czerń i była gęsta, więc było
prościej kierować kreską. Ostatnio dopadła ją starość i
generalnie się zepsuła. No to kupiłem kolejną Astrę, ale
czerń od razu traci ciemność, no i jest jakby rozwodniona.

Kłopot.

Offline Mysza_

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 05, 2009, 11:45:57 pm »
Kup sobie słoiczek Indian Ink Talensa. najlepszy tusz jakim rysowałem. Idealna konsystencja, głęboka czerń, dobry do pędzelków jak i do stalówek. Z dobrym *papierem tworzy świetne combo.

*przy okazji- polecam papier Daley Rowney , konkretnie blok Fine Grain- Cartridge.

Offline kolec

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 06, 2009, 01:33:33 pm »
Dzięki, popytam w sklepach.

Offline Pan Kozioł

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 09, 2009, 10:56:05 pm »
Jeśli ktoś nie widział, to polecam taki blog: http://comictool.blogspot.com/ . Sporo ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć. Techniki, narzędzia itp. 

Offline nexor

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:51:01 am »
Jeśli ktoś nie widział, to polecam taki blog: http://comictool.blogspot.com/ . Sporo ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć. Techniki, narzędzia itp. 
To jest świetne!

Offline kolec

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 16, 2009, 01:59:22 pm »
Mam problem z tabletem intuos 4.

Nooo więc, wszystko działa prawidłowo, jednak nie da się zmieniać
grubości kreski. W testach w "panelu sterowania" wszystko działa
jak chcę, jednak w Photoshopie czy GIMPie kreska jest ciągle jednej
grubości. Zainstalowałem już kilkakrotnie najnowsze sterowniki, raz
nawet podziałało przez 5 minut, ale po restarcie znowu się spieprzyło.

Z góry dzięki za jakąś pomoc.

Offline Ziemniakento

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 20, 2009, 10:51:33 am »
Potrzebuje jakiegoś prostego programu do przygotowywania komiksów pod druk. Mam na myśli rzecz, która pozwoli mi ustawić sobie planszę, układ graficzny, okładkę do drukowania.

Z góry dziękówka

Offline mistrzu zagłady

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 20, 2009, 04:31:00 pm »
InDesign, Corel, Ilustrator, czy nawet jakiś tam Page Maker. Najlepsze do takich rzeczy. Proste jak każde inne, ale standardowe w takich sprawach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2009, 04:39:05 pm wysłana przez mistrzu zagłady »

Offline Grim666

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 23, 2009, 05:58:17 pm »
Gdzieś we wcześniejszych postach padały pytania o stalówki/piórka. Otóż ściągnąłem ze Stanów, za masakryczne pieniądze jedne z najlepszych stalówek na rynku. Żeby odkuć przesyłkę i pierdzielone cło, muszę sprzedać kilka. Zapraszam na aukcję (giełda)
Nie traktujcie tego jako spam reklamowy, bo najchętniej bym tego nie sprzedawał, ale siekła mnie po kieszeni ta przyjemność. Co do samej jakości sprzętu, przeczytacie w aukcji.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2009, 08:51:39 pm wysłana przez graves »

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 23, 2009, 06:59:33 pm »


Ranyboskie!
Czym stalówki za 50 złp różnią się od tych za 2,50? Stal użyta do produkcji jest ręcznie mieszana?
Zupełnie nie złośliwie, a przez czystą ciekawość i z życzliwym zainteresowaniem pytam :)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 26, 2009, 07:40:17 am »
Jak znam zycie - 2.50 MADE IN CHINA
50 - MADE IN EUROPEAN UNION
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JAPONfan

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 27, 2009, 09:58:50 pm »
Gdzieś we wcześniejszych postach padały pytania o stalówki/piórka. Otóż ściągnąłem ze Stanów, za masakryczne pieniądze jedne z najlepszych stalówek na rynku. Żeby odkuć przesyłkę i pierdzielone cło, muszę sprzedać kilka. Zapraszam na aukcję (giełda)
Nie traktujcie tego jako spam reklamowy, bo najchętniej bym tego nie sprzedawał, ale siekła mnie po kieszeni ta przyjemność. Co do samej jakości sprzętu, przeczytacie w aukcji.

Nastepnym razem sprobuj tutaj.

www.scribblers.co.uk

Mozna kupowac po jednej sztuce wiec nie ma potrzeby wydawania kasy od razu na cale pudelko a sety tez sie czasami zdazaja.