trawa

Autor Wątek: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.  (Przeczytany 282278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nexus6

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 25, 2012, 11:24:04 am »

Czy ktoś miał doczynienia z tego typu rzeczami?




http://www.artysta.sklep.pl/produkt/4813/284/artykuly_kreslarskie/tuszograf_tg1_s_faber_castell_1_0mm 


Jak się to nadaje do rysowania komiksów? Szukam czegoś grubego od 1mm do 1,4 mm, a cienkografy są na ogół cieńsze. Nazwa tuszograf, ale to chyba typowy rapidograf? Nie zapycha to to się? A tusz samemu się napełnia zbiorniczek (w ofercie nie znalazłem żadnych wymiennych zbiorniczków) ?

Offline Macias

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 01, 2012, 03:00:05 am »
Komuno komiksowa, sprawa dotyczy kolorowania w photoshopie.
Mam więc zeskanowaną planszę. Wszystko pięknie dziele sobie na warstwy, każdą z nich ustawiam na "Mnożenie" i koloruję. Następnie, gdy chcę nałożyć cień robię podobnie.
I wszystko fajnie, dopóki nie zacznę kombinować z gradientami (żeby skóra błyszczała się niczym u kulturysty), czy kolejnymi warstwami z kolorem. W trybie "mnożenie" gradient całkowicie znika, a kolory nakładane na kolejnych warstwach są za ciemne, co jest oczywiste. Gdy zmienię tryb mieszania na zwykły barwa jest ok, gradient widać, ale wtedy pojawia się problem, gdyż dany warstwa wchodzi na lineart.
Drogie Bravo, co czynić?


Tomasz Witas

  • Gość
Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 01, 2012, 06:32:16 am »
Nie jestem ekspertem od Photoshopa, ale wystarczy chyba lineart ustawić na mnożenie i jako najwyższą warstwę, a kolor nakładać na warstwy pod spodem - zarówno cienie jak i bliki.

Weak Inker

  • Gość
Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #363 dnia: Wrzesień 01, 2012, 08:44:55 am »
Warstwę z zeskanowanym lineartem ustwiasz na tryb multiply i przesuwasz go na górę, wszystkie warstwy na których kolorujesz ustawiasz na tryb normal.

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 02, 2012, 12:41:39 am »
Dlaczego mnożenie?
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline nexus6

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 02, 2012, 08:07:25 am »
Bo inaczej się nie da. Jak weźniesz w zwykłym trybie, białe tło warstwy górnej zasłoni warstwy pod spodem. Sprawdź.

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 02, 2012, 09:34:26 am »
Jak to się nie da :)? Zaznaczasz zakres koloru twojego skanu, czyli czarny, wyciągasz go na wierzch, a pod tym konturem malujesz sobie co tylko masz ochotę... Cały czas sprawdzam, od dobrych paru lat :)
Każdy fajny nowy patent jest na wagę złota, ale "nie da się" to nie jest właściwy argument :)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline nexus6

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 02, 2012, 10:41:48 am »
No, ale wtedy ta warstw już nie ma białego tła, a ja pisałem o zwykłej wartwie, beż żadnego kombinowania.

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 02, 2012, 01:32:21 pm »
Ja tez nie jestem ekspertem, ale cel uświęca środki :) warstwy są do tego, żeby ich używać, i każda warstwa jest zwykła :) Białe tło masz na samym spodzie, kontur na samej górze, a między nimi cokolwiek zechcesz, i może to jest rada na problem, z którym boryka się Macias? Tożadne kombinowanie, tylko prościutka operacja, która dodatkowo zabezpiecza przed ewentualnymi babolami, które z osobnych warstw dużo łatwiej usuwać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 01:39:14 pm wysłana przez tom papioh »
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 02, 2012, 01:42:24 pm »
Zresztą Macias pisze, że uzywa warstw - kilku - nie jednej "zwykłej warstwy" :). Więc, jako ze, jak pisałem, nie jestem ekspertem, więc pytam, przez ciekawość: dlaczego mnożenie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 01:49:40 pm wysłana przez tom papioh »
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline nexus6

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 02, 2012, 02:35:31 pm »
To nie ma znaczenia czy na jednej czy na kilku. Warstwa na górzy w trybie mnożenia odnosi się do każdej pod spodem. Każdy robi jak mu wygodniej, ale tu wystarczy tylko przesunąć skan na góre i przełączyć tryb. A jak skan nie jest dobrze oczyszczony to pozaznaczają ci się jakieś paprochy.

Offline Macias

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 02, 2012, 03:28:29 pm »
Porady Weak Inkera i Tomka były akurat bardziej adekwatne do mojej sytuacji, więc dziękuje.
tom papioch - taki sposób akurat byłby całkiem zacny i dobrze wiedzieć, że jest i taka droga.
Generalnie bawię się PS już jakiś czas, a wciąż głupi jestem jak stóg siana. Wyjątkowy ze mnie antytalent, czy Wy też tak macie/mieliście?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 04:34:25 pm wysłana przez Macias »

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:24:53 pm »
Ja tak mam :)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline harek

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 14, 2012, 02:43:13 pm »
Może komuś przyda się taki opis:
http://szuuu.arekhinc.pl/pentel-brush-pen/

Offline Memling

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 30, 2012, 08:49:57 pm »
Zupełnie w temacie topiku - właśnie kończę czytać książkę "Film art. Wprowadzenie. Sztuka filmowa" (http://www.w-wm.pl/sztuka_filmowa_wprowadzenie.php). Bardzo bym chciał, żeby ktoś kompetentny napisał w ten sam sposób, przystępnie, o sztuce komiksu tak, by w ten sposób umożliwić jak największej ilości osób zapoznanie się z komiksowym medium i w konsekwencji poszerzyć grono odbiorców komiksu w Polsce. Jestem przekonany, że są w Polsce ludzie, którzy by mogli taką książkę napisać.
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

 

anything