Autor Wątek: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.  (Przeczytany 283940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAPONfan

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:07:58 pm »
Cytat: "mayk"
Przeglądam własnie knigę Parramona (tą od anatomii) i stwierdzam ze tak naprawde podobają mi się tylko akty pod koniec (szczególnie ten pacjent na 2 stronach w kilku pozach), a niektóre rysunki naprawdę są kupowate ;)

Loomis fakt, uczy swojej szkoły (styl torszkę jak z przedwojennych pin-upów ;) )

litografia panie, taki wymog narzedzia.

Offline tom papioh

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:26:47 pm »
Cytat: "lobsterandscrimp"
bez urazy, Loomis jest swietny, ale wyraznie uczy nie tyle anatomii, co anatomii rysowanej przez Loomisa (podobnie jak pan na B, nazwiska nie pamietam). To jest bardzo nacechowane jego stylem.

W ogole nauka anatomii tylko i wylacznie na podstawie ksiazki chyba nie jest mozliwa i potrzebny jest rysunek z modela. fotki jako referki tez spoko, tylko ze obiektyw znieksztalca obraz i cialo widziane "z oczu" a sfotografowane, to dwie rozne rzeczy (przynajmniej dla mnie).



Zgadzam się bez dwóch zdań, Loomis uczy rysowania "Loomisem".
To oczywiście banał, ale powyższe zdanie daje się zastosować do każdego rysownika. Ten ma tę włąściwość cenną że rysuje przejrzyście i nie ma kłopotów z anatomią. Pana na B nie znam niestety :)
Fajnie jest patrzeć na ręce różnym ludziom (z naciskiem na "różnych"), i lepiej chyba jednak żeby to były rysunki czy malunki niż fotografie, fotografia w jakiś tajemniczy sposób spłaszcza obraz. A już np. "podlinkowane" nieco wyżej obdarte ze skóry osobniki w 3D mają poprzestawiane stawy, co pewnie wynika z natury tegoż "3D", niewiemnieznamsię.
Żywy człowiek do rysowania to luxus absolutny. Zwłąszcza taki co nie jęczy po kwadransie że chce siku/do domu/dokądkolwiek bo ma dość i wystarczy.
Ja też nie czuję się anatomicznym autorytetem. Znalazłem fajną książkę - pomyślałem sobie, może się komuś przyda.
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline lobsterandscrimp

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:28:43 pm »
jeszcze jak grzebie w glowie, to cos o anatomii bylo w "Jak powstaje manga" i jest na rynku jeszcze "Fantasy.Anatomia dla artystow", przegladalem pobieznie i szczerze mowiac za bardzo nie pamietam, ale do rysowania anatomii w komiksie moze byc dobra lektura uzupelniajaca (?)
http://mujrushoffyblogasek.blogspot.com/ - moj słitaśny pamietniczek! | http://img441.imageshack.us/img441/9642/brkslsz6.jpg |||UWAGA, ZUBAŻAM DYSKUSJĘ

Offline tom papioh

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:32:42 pm »
Cytat: "mayk"
(styl torszkę jak z przedwojennych pin-upów ;) )


Oczywiście :)
Pewnie bardziej z powojennych, ale oczywiście tak.
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline Gawron

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 04, 2008, 10:16:19 pm »
Loomis moim zdaniem jego książki są bardzo dobre fajnie wszystko narysowane wiadomo co i jak ale to tak sama anatomia fajna książka jaką udało mi się posiąść to anatomia dla artystów komiksowych pana Harta, całkiem niezła lekturka, fajną książką jest jeszcze dzieło pana S. Lee jak rysować w stylu Marvela czy coś w tym guście ale rysunki są w niej takie no oldschoolowe ;]

Offline Mr Pank

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 03, 2008, 03:27:58 pm »
Ja używam "Bridgmans Complete Guide to Drawing From Life" ta książka jest najlepsza,jeśli chodzi o Loomisa to "Drawing the head i hands"
jest dużo książek o anatomii jak rysować i ten tego, ale większość z nich jest  niepoprawna z powodu błędów w anatomii i wypełniona kiczowatymi szkicami
A kysz, a kysz  
Pozdr..
MFFW

Offline Ziemniakento

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 20, 2008, 08:20:21 am »
Mam nietypowe pytanie.

Jak rysować krew. Wytryskującą, sikającą, plującą, rozbryzgi itp.
Jeśli ktoś ma jakieś hinty proszę o pomoc

Offline Mysza_

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 20, 2008, 09:33:33 am »
weź jakis pędzelek miękki, ostro zakończony, atrament czarny i trzaskaj luźna łapą . ot tyle:] ewentualnie rób to lewą ręką jak jesteś praworęczny to dodatkowo wyjdzie lekko niechlujnie.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 30, 2008, 02:29:37 pm »
Witajcie!
Poszukuje programu do zrobienia komiksu ze snapów z gier komputerowych. Fajnie, gdyby był to program darmowy. A jeszcze fajniej, gdyby ktoś miał już doświadczenie na tym polu i byłby się w stanie nim podzielić.
Wszystkich chętnych zapraszam na GG: 4930839, PM albo mail. Jak Wam wygodniej
pozdrawiam :)

    

Offline Ziemniakento

Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 30, 2008, 02:40:53 pm »
Choćby paint.

Offline Ziemniakento

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 24, 2008, 08:05:34 pm »
Jak pojechać w fotoszopie, żeby odwrócić kolory? Zaznaczyć jakoś i potem hyc! Z białego na czarne lub odwrotnie?

Offline tom papioh

Odp: Porady dla twórców, czyli jak robić komiksy.
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 24, 2008, 09:55:47 pm »
Jak pojechać w fotoszopie, żeby odwrócić kolory? Zaznaczyć jakoś i potem hyc! Z białego na czarne lub odwrotnie?

Invert? :)

image > adjustments > i -hyc- invert!
a wcześniej zaznaczyć to co Cię interesuje? Jakoś?
Jeżeli o to pytałeś oczywi ście.
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline skipi92

Rysowanie Komiksów
« Odpowiedź #282 dnia: Lipiec 04, 2008, 02:06:23 pm »
Witam..
czy ktoś na tym forum zajmuje sie rysowaniem komiksów..?
Pytam ponieważ chce zacząć rysować... i mam wiele pytań takich jak :
od czego zacząć..? jakie ołówki kupić.. ? itd.

Pozdrawiam.
Usagi Yojimbo rulez..

Offline Cheshire Cat

Odp: Rysowanie Komiksów
« Odpowiedź #283 dnia: Lipiec 04, 2008, 02:30:23 pm »
Na forum działa już opcja "Szukaj". Polecam.
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline skipi92

Odp: Rysowanie Komiksów
« Odpowiedź #284 dnia: Lipiec 04, 2008, 02:39:21 pm »
Dzięki.. lecz nie ma jeszcze na tym forum żadnego tematu o tworzeniu komiksów...
Usagi Yojimbo rulez..