Autor Wątek: UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?  (Przeczytany 25903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sharker

Problemy lol
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2007, 07:51:31 pm »
wy macie jakies problemy nie macie gdzie z tym isc potrzebuje cie kogos kto wam pomoze  :roll:  a jeszcze jedno wiele jest swiadkow iz te osoby widziało UFO , sa tasmy nagrane przez ludzi ale to jest szwindel nie ma co ukrywac to sa ludzie ktorzy siedz cicho w kacie potem maja pomysł zeby na swoim polu zrobic kregi aaa prasa sie zjedzie tv bedzie jeee jestem sławny ale to kicha to ja juz wole swiat w ktorym sie realnie zyje  :oops:
harker

Offline Sadow

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2007, 08:11:35 pm »
Cytuj
wy macie jakies problemy nie macie gdzie z tym isc

My nie mamy (no moze niektórzy), zresztą po to jest forum, aby sie problemem podzielić. ;)
Cytuj
potrzebuje cie kogos kto wam pomoze

Po Twoich postach wnioskuje, że jesteś z nami :D
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Charlie86x

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2007, 02:01:20 pm »
Ja to sobie myśle tak. Za jakiś czas (jak nie 500 to 1500 lat) będziemy mieli na tyle rozwiniętą technikę, że sami będziemy mogli podróżować po kosmosie i odwiedzać inne planety. Nagle to trafimy na planete, na której istnieje cywilizacja (na poziomie rozwoju, powiedzmy takim jaki my mamy teraz). Nasze statki powietrzne będą po kryjomu obserwować mieszkańców tejże nowej planety, a te matoły nawet nic nie będą wiedzieć o naszym istnieniu. Raz na jakiś czas któryś z alienów zobaczy nasz statek (maże nawet nakręci to na video) i powie o tym reszcie swojej rasy, a tu...
wszyscy go wyśmieją i powiedzą że UFO (czyli my) nie istnieje :lol: .
A co my w takim ustawieniu zrobimy? powiemy że ta cywilizacja jest tempa i ciemna, nie bacząc na to że kiedyś my byliśmy równie tępi i ciemni jak oni.

Prawdopodobieństwo istnienia obcych cywilizacji w kosmosie wynosi 99% (z matematycznego punktu widzenia), a szansa na to że jakaś cywilizacja jest dużo starsza i bardziej rozwinięta od naszej również wynosi 99%.
Poza tym nasza cywilizacja nie jest taka stara, a w ciągu kilku tysięcy lat przeszliśmy od kijów i kamieni do komputerów, podboju kosmosu i sami wiecie co tam jeszcze teraz mamy. W takim razie pomyślmy co mogła osiągnąć inna cywilizacja gdzieś w kosmosie, która istnieje już kilkaset tysięcy lat, lub dłużej :roll:

Offline Charlie86x

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2007, 02:07:27 pm »
Ja to sobie myśle tak. Za jakiś czas (jak nie 500 to 1500 lat) będziemy mieli na tyle rozwiniętą technikę, że sami będziemy mogli podróżować po kosmosie i odwiedzać inne planety. Nagle to trafimy na planete, na której istnieje cywilizacja (na poziomie rozwoju, powiedzmy takim jaki my mamy teraz). Nasze statki powietrzne będą po kryjomu obserwować mieszkańców tejże nowej planety, a te matoły nawet nic nie będą wiedzieć o naszym istnieniu. Raz na jakiś czas któryś z alienów zobaczy nasz statek (maże nawet nakręci to na video) i powie o tym reszcie swojej rasy, a tu...
wszyscy go wyśmieją i powiedzą że UFO (czyli my) nie istnieje :lol: .
A co my w takim ustawieniu zrobimy? powiemy że ta cywilizacja jest tempa i ciemna, nie bacząc na to że kiedyś my byliśmy równie tępi i ciemni jak oni.

Prawdopodobieństwo istnienia obcych cywilizacji w kosmosie wynosi 99% (z matematycznego punktu widzenia), a szansa na to że jakaś cywilizacja jest dużo starsza i bardziej rozwinięta od naszej również wynosi 99%.
Poza tym nasza cywilizacja nie jest taka stara, a w ciągu kilku tysięcy lat przeszliśmy od kijów i kamieni do komputerów, podboju kosmosu i sami wiecie co tam jeszcze teraz mamy. W takim razie pomyślmy co mogła osiągnąć inna cywilizacja gdzieś w kosmosie, która istnieje już kilkaset tysięcy lat, lub dłużej :roll:

J.K. Gordon III

  • Gość
UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2007, 03:23:23 pm »
Cytat: "Charlie86x"

Prawdopodobieństwo istnienia obcych cywilizacji w kosmosie wynosi 99% (z matematycznego punktu widzenia), a szansa na to że jakaś cywilizacja jest dużo starsza i bardziej rozwinięta od naszej również wynosi 99%.


jak to obliczyłeś?

pozdrawiam

Offline Charlie86x

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2007, 04:09:15 pm »
Cytat: "J.K. Gordon III"
jak to obliczyłeś?


"Policz" ile jest planet we wszechświecie, załóżmy że warunki do życia są na jednej na tysiąc, a cywilizacja występuje na co tysięcznej z nich (czyli 1/1000000).
Ile ci wyjdzie takich planet? DUŻO :shock:

J.K. Gordon III

  • Gość
UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2007, 05:13:00 pm »
Dlaczego mam przyjmować takie założenia?

pozdrawiam

Offline Charlie86x

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2007, 05:46:04 pm »
Cytat: "J.K. Gordon III"
Dlaczego mam przyjmować takie założenia?


Twoje pytania są, niedorzeczne oraz na poziomie 10letniego dziecka. :?
Jeśli nie chce ci sie przyjmować takiego założenia to napisz list do jakiegoś naukowca, astronoma czy choćby akademii nauk i zapytaj w nim na ilu z planet może istnieć życie.
Nie wiem czy wiesz, ale w naszym układzie słonecznym są 3 obiekty na których istnieje (istniało) życie, więc analogicznie w całym kosmosie takich obiektów jest o wiele więcej.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 14, 2007, 06:02:29 pm »
z tego co ja wiem to w samej tylko naszej galaktyce może byc min. 40 rozwinietych cywilizacji poza nami, choć max. może byc ich wiele tys....  :p
RIP Gildio...

J.K. Gordon III

  • Gość
UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2007, 06:03:47 pm »
po prostu uważam, że twoje założenia są przesadzone. może planet jest dużo, ale warunków istnienia życia też jest sporo: odpowiednia odległość od gwiazdy, skład chemiczny planety skład chemiczny atmosfery itd.
nie ma się co obrzucać dziesięciolatkami, byłem ciekawy w jaki sposób obliczyłeś taki wysoki procent prawdopodobieństwa - ostatnio czytałem artykuł gdzie prawdopodobieństwo było kilkanaście razy mniejsze. tyle

pozdrawiam

Offline Charlie86x

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2007, 07:06:21 pm »
Cytat: "ThunderCracker"
z tego co ja wiem to w samej tylko naszej galaktyce może byc min. 40 rozwinietych cywilizacji poza nami, choć max. może byc ich wiele tys....  :p

I w tym momencie, każdego kto mówi że kosmici nie istnieją, można nazwać ciemniakiem :D

Cytat: "J.K. Gordon III"
po prostu uważam, że twoje założenia są przesadzone. może planet jest dużo, ale warunków istnienia życia też jest sporo: odpowiednia odległość od gwiazdy, skład chemiczny planety skład chemiczny atmosfery itd.

Może i moje założenia są z deka przesadzone, ale nie zmienia to faktu, że mamy 99% prawdopodobieństwa na istnienie obcych cywilizacji.
Poza tym w gre nie wchodzą tylko planety, ale również księżyce i inne obiekty w kosmosie. A co do wymaganych warunków, to życie potrafi się dostosować, wszakże nie wszystko potrzebuje do życia tlenu oraz temperatury od -5 do +50 stopni. Nawet na naszej planecie są stworznia które oddychają beztlenowo, bakterie które wytrzymują kilkaset stopni, bądź organizmy głębinowe które do życia nie potrzebują słońca. Tak więc życie może rozwijać się nawet tam gdzie my nie przetrwalibyśmy nawet minuty.

Cytuj
nie ma się co obrzucać dziesięciolatkami, byłem ciekawy w jaki sposób obliczyłeś taki wysoki procent prawdopodobieństwa

Bez urazy ale pytania w stylu "A dlaczego tak?" są dla mnie na poziomie 10latka.

Offline Sadow

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2007, 10:03:52 pm »
Cytuj
odpowiednia odległość od gwiazdy, skład chemiczny planety skład chemiczny atmosfery itd.

Zakładając że mówimy o życiu patrząc przez pryzmat życia na Ziemi. Może być zupełnie inaczej. Opieramy się na założeniach i przez jakiś czas musi to nam wystarczać.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Sharker

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2007, 11:15:57 am »
A wyobrazcie sobie ze pewnego dnia mamy kontakt III stopnia i co  w tedy ??
harker

Offline Wszystkowiedzący

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2007, 02:46:21 pm »
Cytat: "J.K. Gordon III"
Nawet na naszej planecie są stworznia które oddychają beztlenowo, bakterie które wytrzymują kilkaset stopni, bądź organizmy głębinowe które do życia nie potrzebują słońca. Tak więc życie może rozwijać się nawet tam gdzie my nie przetrwalibyśmy nawet minuty.


Wydaje mi się, że organizmy beztlenowe wprawdzie nie potrzebują tlenu, ale żerują na organizmach, które tlenu potrzebują.
Podobnie jest ze stworkami żyjącymi w głębinach oceanów. Same w sposób bezpośredni nie wykorzystują energii słońca, ale odżywiają się zapewne pozostałościami organizmów, które z tej energii muszą korzystać.
Dlatego nie ma podstaw do tego, aby uważać, że są możliwe formy życia nie wymagające takich warunków jak panujące na Ziemi.

To że do utrzymania życia jest potrzebne źródło energii wynika z praw entropii (z argumentacją spotkałem się w książce poświęconej ekonomii fizycznej). W naszym przypadku takim źródłem jest słońce. Jeżeli nie jest ono konieczne w przypadku innych form życia to musi być zastąpione innym źródłem. Jakim ?
olecam stronę którą niedawno odkryłem
www.republika.pl/pieniadz

Offline Charlie86x

UFO - obce cywilizacje czy dzieło ludzi?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2007, 08:10:55 am »
Cytat: "Wszystkowiedzący"
Cytat: "J.K. Gordon III"
Nawet na naszej planecie są stworznia które oddychają beztlenowo, bakterie które wytrzymują kilkaset stopni, bądź organizmy głębinowe które do życia nie potrzebują słońca. Tak więc życie może rozwijać się nawet tam gdzie my nie przetrwalibyśmy nawet minuty.

Tak na marginesie to jest mój cytat, a nie Gordona. :D

Cytuj
Podobnie jest ze stworkami żyjącymi w głębinach oceanów. Same w sposób bezpośredni nie wykorzystują energii słońca, ale odżywiają się zapewne pozostałościami organizmów, które z tej energii muszą korzystać.Dlatego nie ma podstaw do tego, aby uważać, że są możliwe formy życia nie wymagające takich warunków jak panujące na Ziemi.

Otóż błądzisz Wszystkowiedzący. Organizmy żyjące w głębinach są całkowicie odcięte od energii słonecznej i nie korzystają z niej ani w pośredni, ani w bezpośredni sposób...

Cytuj
To że do utrzymania życia jest potrzebne źródło energii wynika z praw entropii...

Zgadza się. W przypadku stworzeń dennych ich źródłem energii są specyficzne gejzery, wokół których powstaje cały ekosystem: "Są to źródła siarkowe, które uwalniają bogate w energię substancje chemiczne powodujące rozwój bakterii. Bakteriami tymi żywią się inne zwierzęta między innymi ślepe kraby i olbrzymie wieloszczety. Są one jedynymi istotami na świecie nie potrzebującymi energii słonecznej."
Jak widzisz słońce nie jest jedynym źródłem energii.


EDIT:

Aha, przypomniało mi się, te gejzery noszą nazwe: Kominy hydrotermalne