Autor Wątek: Tarcza  (Przeczytany 3464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ushabti

Tarcza
« dnia: Luty 18, 2007, 10:38:26 pm »
Pewnie kwestie projektów tarczy antyrakietowej w Polsce są omawiane w offtopic`u, ja jednak chciałbym abyśmy tutaj zaszaleli z wyobraźnią i we w miarę realnych granicach spróbowali doszukać się możliwych czarnych scenariuszy całej historii.

Jak Wam się widzi obecna sytuacja polityczna w tej kwestii, jako wstęp do postapokaliptycznego scenariusza? Powrót do skomasowanej zimnej wojny i zakończenie sprawy w fallout`owych klimatach i terminach, czy może coś jeszcze innego? A może zwykłe machanie szabelką i próba sił? I kto zarobi na całej aferze, gdy już ktoś przegrać będzie musiał?
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Kilroy_06

Tarcza
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2007, 08:30:29 am »
Tzw. machanie szabelką chyba nigdy sie nie skończyó, nawet po zimnej wojnie i chyba prędko sie nie skończy. Co do ataków terrorystów bronią nuklearną to ten przykład jest chyba zbyt odległy ( z tym jednak nie wiadomo do końca, może Iran ma tam jakiś udział i może sprzedać swoją broń, choć podobno jej nie ma). Jeżeli już zaatakują, to na wschodnie wybrzeże Ameryki. Jeżeli nawet "Polskie" tarcze zostanął użyte to polecam ten link    ;)

http://www.joemonster.org/filmy/3382/kaczynski-i-tarcza-antyrakietowa

Jeżeli tak się stanie to nie ma co liczyć na pomoc zachodu, historia lubi sie powtarza chociaż możemy sobie gdybać, nic nie jest niemożliwe. :?

Offline Ushabti

Tarcza
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2007, 11:02:02 am »
Jak dla mnie filmik porąbał jedno: kolejność. Nawet głupi "terrorysta" bez wykształcenia w kierunku taktyki i strategii domyśli się, że jeśli coś może przechwycić jego rakiety, to zajmie się tym na początku i uderzy najpierw w tarczę by ją unicestwić, dopiero potem przejdzie do kluczowego uderzenia.
Tarcza już od początku tej idei w starożytności miała za zadanie jedno: przyjąć na siebie cały ciężar uderzenia tak, by posiadacz mógł wyprowadzić kontratak. I tutaj jak dla mnie za tarczę nie robi tyle sama instalacja, co terytorium: nie mozna trzymac tarczy u siebie, bo oznacza to odebranie ataku na siebie, nie na tarczę (możemy zapytać kolegów z forum rycerstwa jak to działa ;) ).
Kolejna sprawa: dla mnie z chin czy pakistanu bliej przez ocean spokojny. Tam też mają stanąć takowe instalacje? Czy to faktycznie chodzi o umocnienie władzy w Europie?
I co z groźbami Putina o umieszczeniu ruchomych wyrzutni głowic w Obwodzie Kaliningradzkim i na Białorusi? Juz kiedyś ZSRR trzymało u nas głowice, teraz może je trzymać na nas ...
Czarny scenariusz... i co dalej?
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Kilroy_06

Tarcza
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2007, 05:44:36 am »
I chyba jeszcze to, że prezio taki dziwny ;)

 

anything