Autor Wątek: Gangi Radomia  (Przeczytany 55058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P. Śledziu

Gangi Radomia
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 21, 2007, 03:04:04 pm »
Cytat: "291"
Gierek rządzi
sprzeda sie spokojnie
Gangi Radomia wymiatają


Tak, jak pisałem powyżej, lol. Różnym, różnie itd. Mnie tam nie boli, że Timof wyda Gierka, niech wydaje, niech Gierek żyje w pokoju, tworzy i niech sprzedaje jak najwięcej swoich komiksów. Niech będzie miło każdemu, ot co.
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline Maciej

Gangi Radomia
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2007, 03:20:59 pm »
No i chyba dobrze, że nie boli.

Nie tak dawno temu gdy wrzucałem w pewien długaśny topik poświęcony nieatrakcyjności komiksu polskiego przykładowe plansze z "Chomika zagłady" (jako przykład zajebistego komiksu) w odpowiedzi otrzymałem jedynie: "gówno z digartu".

Gdy komiks został wydany przez Taurusa - nastąpiła zdecydowana zmiana frontu. "Gówno z digartu" zostało zastąpione (w najgorszym razie) przez "nie podeszło mi, może to nie mój target".  :roll:

A przecież jest mowa ciągle o tym samym komiksie.

Samuelu => nie mówię, że Dąbrowski nie umie rysować. Mówię, że gierek umie rysować. ZAJEBIŚCIE rysować. (wiem, że mnie rozumiesz ale chciałeś się popisać jakimś chwytem erystycznym - nie mam Ci tego za złe  :lol: )
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline demonter

Gangi Radomia
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2007, 03:27:28 pm »
Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych wszystkim miłośnikom komiksu P. Śledziu poleca Gangi Radomia  :D  Niech będzie miło każdemu

Offline Samuel

Gangi Radomia
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 21, 2007, 03:48:37 pm »
A teraz porównujesz Zycha do Gierka?!!!!! Panie Boże, dziś środa popielcowa! Zagrzmij;)

Znowu jakaś głupia analogia. Nie umiesz bez porównań powiedzieć czegoś o Gierku?

Zych to klasa europejska, mozesz go postawic  na półce obok Gawrona, Rebelki, Frąsia

A Gierek - mogę sobie nim wytrzeć tę półkę.

Primo: Digartowe pochodzenia nie jest wyznacznikiem jakosci. Jest tam wiele dobrych twórców: Zychy obydwa, Asu itp.

Secundo: Ale Gierek jest gównem. Niezaleznie skad by sie wywodził. Nawet z samego Lomarda. Gówno nawet w kontekście piękna przyrody gównem jest.

i w końcu: Co z tego,że napiszesz, że potrafi - jak WIDAĆ, że to jest brak umiejętności, a nie celowy zabieg formalny - jak w przypadku minimali Porcelino albo Trondheima czy Wilq.

btw. ja nie posiłkuję się para- przenośniami. retoryka to fajna sprawa (erystyka również), ale ma dwa końce.

Wytłumacz mi proszę, w czym upatrujesz TALENT??? I UMIEJĘTNOŚCI pana Gierka.

Bo ja nie mogę uwierzyć, że ty naprawdę to łykasz!!!!
erefere

Offline Maciej

Gangi Radomia
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 21, 2007, 04:01:09 pm »
Cytat: "Samuel"

Wytłumacz mi proszę, w czym upatrujesz TALENT??? I UMIEJĘTNOŚCI pana Gierka.

 8)  cfaniak jesteś, podchody robisz.

Ale z tym gównem to przegiąłeś.

Gierka porównałem do Zycha, gdyż to była analogiczna sytuacja - bezpodstawny złośliwy atak i nazywanie gównem (przed wydaniem przez uwielbianego Taurusa).

Domniemywam, że gdyby gierka wydało KG a nie timof, byłbyś pierwszym który pociera swoim małym czułkiem każdy kontur w kadrach gierka. 8)  (tak jak ja teraz robię  8) )
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Re: Macieju, co ty!
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 21, 2007, 04:33:31 pm »
Cytat: "Samuel"

Więc proszę bardzo. Wydajcie Jar of Fools czy kogolwiek z Polski, kto potrafi zrobić dobry komiks. A nie śmieci.


Ale czy to znaczy, że reszta komiksów z najbliższego pakietu Timofa to też śmieci?  :shock:

Więc kto w Polsce potrafiłby zrobic dobry komiks, skoro nie Skutnik, Szcześniak albo Maciej?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Gangi Radomia
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 21, 2007, 04:40:26 pm »
W Polsce przecież nikt nie potrafi zrobić dobrego i atrakcyjnego komiksu.
Już przecież doszliśmy do takiego wniosku jakiś czas temu...

Offline Iggy

Gangi Radomia
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 21, 2007, 04:48:45 pm »
porownanie gierka do minkiewiczow jest daleko krzywdzace...sa ta autorzy z wyksztalceniem plastycznym, ktorzy pokazali sie z roznych stron.

na digu troche za malo widac (kilka ciekawych rysunkow), a chyba raczej pokazuje sie najlepsze prace z szuflady...
jezeli scenariusz chwyci to grafa byc moze bedzie do lykniecia. poczekajmy na calosc zamiast wydawac sady, chociaz na razie to malo obiecujaco.

ja timofa rozumiem, ale szkoda bo jest wielu zdolniejszych ludzi ktorzy nie maja szansy sie pokazac. ciesze sie ze w koncu kubie babczynskiem dano szanse ( trojmiejski lans), pewnie duzy w tym udzial scenarzysty...

szkoda tylko ze zapowiedz komiksu gierka przycmiewa ciekwasze pozycje takie jak czaki( ach..och..ech te rysunki ;) )  czy bolesne operacje. moze autorzy zarzuca jakimis planszami na serwisy w ramach reklamy?


ps. czopek (mieszkamy na jednej dzielnicy) dobrze ze ja nie mam takich sasiadow, chociaz w mojej czesci to domki =)

Offline Samuel

Gangi Radomia
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 21, 2007, 05:55:45 pm »
Chyba sie nie zrozumieliśmy Macieju.

Napisałem przecież, że gówno jest gównem niezależnie od kontekstu.

Czy wydałaby to Kultura Gniewu czy Egmont czy ukochany przez nas wszystkich Lomabrd, a nawet sam Pantheon Books - zdania nie zmienię, czytaj - Gangi to szit i tyle.

Wieeeelka ohyda.

do następnego kolegi: Uważam, że polskie komiksy są dobre: Gawron, Zychu, Śledziu, Rebelka (my master!) czy Frąś i wiele innych.
Ale jest też sporo szajsu lansowanego na serwisach komiksowych na lewo i prawo. I przyjmowanych z zaskakaującym aplauzem - jak Gangi właśnie.

akurat komiks Macieja mi się podobał - oryginalny pomysł. I "10 bolesnych..." też mnie interesują.

Z drugiej strony, czekam też na jaką GN z pod polskiego  ołówka.
Endo tutaj nie liczę, bo nie jest to dla mnie nic rewelacyjnego - a z Kultury Gniewu przecież:) Gdzie jej tam do Pani Doucet.

I uważam, że jest wielu lepszych rysowników - twórców godnych albumika, zeszytu niż jakieś pisanki-rysowanka z bluzgami.

Macieju, uciekłeś od mojego pytania. Pokaż mi proszę ( wytłumacz jak dziecku), na czym polega oryginalność/talent/ czy jakolwiek inna wartość komiksu "Gangi z Radomia".
erefere

Offline Maciej

Gangi Radomia
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 21, 2007, 06:05:14 pm »
A co ja Ci będę tłumaczył, skoro i tak się wykręcisz swoim gustem.

Aż taki głupi to ja nie jestem, żeby się pchać w taką pułapkę. :p

Skoro nie widzisz tego, że gierek umie rysować to już nie mój problem.
Potrzebujesz uprzedniej nobilitacji żeby zobaczyć wartość dzieła - gratuluję klap na oczach.

Na WSK bedziemy z gierkiem opijać wydanie w kolorze i na kredzie "Gangów Radomia". Podejdź do nas. Zagadaj. Podyskutujemy. Możesz przyjść z kolegami.  :idea:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline zychu

Gangi Radomia
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 21, 2007, 06:24:12 pm »
hehe Proponuje na WSCe zrobić ustawkę.Nas jest dwudziestu, was jest dwudziestu i jedziemy z koksem. Najważniejsze pierwsze p..nięcie.
  A tak poza tym to sie zgadzam z Maciejem i wszystkimi którzy uważają że Gierek POTRAFI rysowac.Ma swój ukształtowany styl i kropka.Można dyskutować czy się on komuś podoba czy też nie ale jest to jego własny, oryginalny,rozpoznawalny i pasujący do przedstawianych treści styl.A jak ktoś nie potrafi rysowac to jak może mieć takowy?

Offline demonter

Gangi Radomia
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2007, 06:51:06 pm »
Zgadzam się z Zychem w 100% i bardzo mi się podoba postawa Gierka. Lepiej iść się nawalić niż dyskutować z durniami.

Offline Maciej

Gangi Radomia
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2007, 06:52:35 pm »
Zaręczam, że i na tego kto czyści właśnie spam z tego topiku znajdzie się tulipan!  :evil:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline kingquest

Gangi Radomia
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2007, 07:14:33 pm »
To i ja się wypowiem.
W końcu z Radomia jestem  ;)
Gierka już kiedyś, kiedyś przyuważyłem na digarcie.
Powiem nawet, że mi się spodobało, czasem sobie czytuję.

Pomysł Timofa na wydanie tego komiksu mnie zdziwił.
Nie uważam, aby komiks ten był odpowiedni na wydanie papierowe. Wg mnie jest dobry, ale na takie "poczytanie na Digarcie" 25 zł to niemałe pieniądze. Zwłaszcza porównując je do 20zł. które Egmont życzy sobie za komiks pary Gaiman/ Zulli.
Ale ja nie o tym.
 Z drugiej strony jak ktoś już napisał, 200 egz. i tak się sprzeda, a ponadto warto spróbować czegoś nowego, poszerzyć horyzonty.
Jednak mam nadzieję, że pomysł z takimi komiksami się... nie sprawdzi. Mimo wszystko po tym co widziałem, to  Gierek nie prezentuje w komiksie wysokiego poziomu scenariusza. Nastawiony jest na jakieś chamskie teksty itp. Toż nawet Wilq prezentuje o wiele bardziej mądry humor, taki bardziej wyszukany. A i umiejętności graficzne Minkiewiczów zdają sie być nieco wyższe.
Najważniejsze, że Timof i tak wyda komiksy Skutnika, Macieja, i Szcześniaka. Dopóki będzie wydawał twórców którzy są moim targetem, to nie będe narzekał na takie pozycje jak Gangi Radomia, w końcu nie musze ich kupować.  ;)

Offline Julek_

Gangi Radomia
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2007, 07:19:01 pm »
Cytat: "Iggy"
szkoda tylko ze zapowiedz komiksu gierka przycmiewa ciekwasze pozycje takie jak czaki( ach..och..ech te rysunki ;) )  czy bolesne operacje.


otóż, to samo napisałem w topicu 10BO.

 

anything