trawa

Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 834381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2325 dnia: Sierpień 24, 2008, 05:39:05 pm »
Wszystko super i świetnie, ale grasz Marines. U orków konwersje jeszcze w miarę łatwo przeprowadzić, ale nie wiem jak miałbym zrobić eldarską armię wykorzystującą dużo Aspectów z samych plastików. Armii Gwardii niebędących kwadratowogłowymi Cadianami czy Catachanami w ogóle nie da się złożyć z plastików. Wiadomo, GW przechodzi na plastiki (w którymś standard bearerze mówili, że ich celem jest całkowicie plastikowy asortyment), ale pytanie jak długo potrwa aż to im się uda. Co tam, niektóre armie nie mają wszystkich opcji w kodeksie pokrytych nawet przez metalowe modele. A ta zmiana w cenach doprowadzić może tylko do dalszego zwiększenia popularności Marines, czy w najlepszym razie Necronów. Jeśli początkujący może mieć armię 1500 pt Marines za 700-800 zł albo to samo 1500 Sisters of Battle płacąc za ich wagę w złocie, to co wybierze?


Cytuj
I tu tkwi problem, w oczyszczaniu. Jakiś student napisał kiedyś, że gdyby on na laborkach (nie jestem pewien, ale chyba na WiPie na PW z czegoś podobnego laborki mają) taką kichę odwalał jak GW przy swoich figurkach, to by zwyczajnie nie zaliczył Wink
Moim zdaniem cena figurki do jej jakości jest dużo za wysoka.
Ale czego się spodziewasz? Zdecydowana większość modeli produkowanych masowo, czy to z metalu, czy z plastiku czy z żywicy przez szanujące się modelarskie firmy jest przeznaczona do samodzielnego oczyszczenia i pomalowania. Co mogliby poprawić, to wyszukiwanie niedoróbek produkcyjnych, ostatnio w Bardzie jak kupowałem Warlocków trzech z rzędu miało nieodlane właściwie miecze.

Offline saddist

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2326 dnia: Sierpień 24, 2008, 05:56:11 pm »
Nie wiem czemu, ale jakoś Panowie pominęliście wniosek płynący z mojego posta: moim zdaniem cena figurki do jej jakości jest dużo za wysoka.
Ok, ja rozumiem produkcja masowa itp., ale nie zmienia to faktu, że mogli by trochę z ceny zejść ;)

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2327 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:38:35 pm »
Saddist..

Wydaje mi sie że myślisz po polsku a nie po angielsku. W Angli głupia kanapka w Mc kosztuje tyle co blister (5,5f!!). Czyli przeliczając w ten sposób box, dla nich jest warty śmieszne 20 zł :) Dlatego czasami na ebay ceny sa tak smieszne dla nas. Bo cóz jest za róznica czy worek metali (anglik) sprzeda za wartośc 15 czy 30 zł?? Dla nas natomiast liczy sie to w okrągłych 100!!
Spójż na to z tej strony.
Kamil. (miszczu)

Offline krawat

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2328 dnia: Sierpień 25, 2008, 12:49:18 am »
obecnie znalazlem przelot do angli (miasto Birmingham gdzie istnieje sklep GW) 96 zl w jedna strone. brat wlasnie wrocil z wysp z tegoz miasta i w sklepie GW kupil armie na 2100pkt za 100 funciakow (armia na 6 harlejowcow, 6x gh w podach i wirnik) nie liczac podow. ihmo mozna u nas zlozyc taka armie nawet taniej, ale nie w firmowym sklepie i nie w ciagu 1 dnia. szczesciaz mial farta ze rodzice mu kurs jezykowy postawili, ale zmierzam do tego, ze w miare czasu jak loty do angli beda w cene barszczu to przez MO nie bedzie sie oplacalo kupowac towaru  :lol: :badgrin:
ZAPINAMY

Offline krawat

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2329 dnia: Sierpień 25, 2008, 12:56:33 am »
ZAPINAMY

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2330 dnia: Sierpień 25, 2008, 10:32:20 am »
Cytuj
http://www.games-workshop.com/gws/home.jsp
ihmo wysoka cena
Que? To jest strona główna. Poza tym linkowanie do strony GW ma teraz ten minus, że zależnie od tego jaki kraj ma się wybrany w cookies, to widzi się różne rzeczy.

Jedyną nadzieją dla polskich sklepów po tej podwyżce cen byłaby decyzja GW Poland o zmianie tego przelicznika 5:1 na mający większy związek z rzeczywistością. :roll:

Offline afruniu

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2331 dnia: Sierpień 25, 2008, 10:58:15 am »
nie ma GW Poland.
Polska należy do Europy Północnej (o ile się nie mylę).
ceny ustalają dystrybutorzy/hurtownicy. I tak jest lepiej niż było. Wierząc niektórym źródłom, panowała swego czasu zmowa co do cen (nielegalna w świetle przepisów unijnych i wspólnego (wolnego) rynku, czy coś tam).
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Yedli

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2332 dnia: Sierpień 25, 2008, 12:39:32 pm »
Z tym się nawet specjalnie nie kryto - niektórzy handlowcy z południa wręcz twierdzili na WH40k-pl że GW powinno ścigać "Iskrę" za to że sprzedaje za tanio. No i oczywiście były wywody, że jednolitość cen powoduje, że sklepy konkurują jakością usług zamiast ceną.  :lol:

Na szczęście było, minęło. 8)

Y.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2008, 12:50:47 pm wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline miraj

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2333 dnia: Sierpień 25, 2008, 01:03:20 pm »
GW w dobie wzrostu kursu zł otworzyło w Polsce swoją filię tylko po to, by sprzedawać polskim sklepom w złotówkach a nie funtach.

Tak więc GW-Poland istnieje, ale nie ma swojej strony internetowej :p

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2334 dnia: Sierpień 25, 2008, 04:18:47 pm »
Cytuj
Tak więc GW-Poland istnieje, ale nie ma swojej strony internetowej Razz
Dokładnie tak słyszałem. Co do cen, to słyszałem, że jest ustalony przelicznik przy zakupach przez retailerów i wynosi on 5:1 - kiedyś był niezwykle korzystny, dzisiaj bardziej opłaca się mieć znajomych w Ameryce, wysyłających ci battleforce z Warstore.com za 150 zł. Co niżej podpisany czyni.

A czy wie ktoś, dlaczego GW tak po macoszemu traktuje Polskę? Bo jakoś nie sądzę, że ich figurki sprzedają się u nas gorzej niż na przykład w Grecji czy w Portugalii, które jakoś mają własne strony i normalną politykę cenową (chociaż to akurat sprawa euro).

Offline afruniu

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2335 dnia: Sierpień 25, 2008, 04:51:34 pm »
ich zdaniem najwyraźniej jednak nie rokujemy najlepiej. jesteśmy wśród "emerging market"  czy coś.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline miraj

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2336 dnia: Sierpień 25, 2008, 05:21:09 pm »
Idaan, nie ma przelicznika, są po prostu ustalone ceny w złotówkach :D

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2337 dnia: Sierpień 25, 2008, 05:56:29 pm »
Idaan, nie ma przelicznika, są po prostu ustalone ceny w złotówkach :D

Dokładnie, GW narzuca odbiorcom hurtowym ceny już ustalone w złotych; i wychodzi to ni mniej ni więcej ponad 5 złotych za funt. Żeby byc konkurencją dla takiego Maelstromu polskie sklepy musiałby sprzedawać po kosztach... Słyszałem że w najblizszym czasie (kilka tygodni?) odbędzie się zebranie polskiego GW, na którym być może zostanie poruszona kwestia relacji Funt-Pln

Offline morkai

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2338 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:47:05 am »
Może wicemistrzostwo Europy rok temu i mistrzostwo w tym powinno im dać coś do myślenia?? :idea: :?:

Offline trej

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #2339 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:58:21 am »
Może wicemistrzostwo Europy rok temu i mistrzostwo w tym powinno im dać coś do myślenia?? :idea: :?:

Np. co?