Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 819076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline faj3r

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1095 dnia: Kwiecień 21, 2008, 07:33:54 am »
Na WarSeerze,dzięki uprzejmości Oliveraso, pojawiło się zdjęcie, które może przedstawiać okładkę podręcznika do 5ed. Oto ono.
Wygląda interesująco, aczkolwiek okładka podręcznika do obecnej edycji bardziej mi się podoba.
No niezłe, trzeba przyznać.

"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein

Offline Iron Jaro

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1096 dnia: Kwiecień 21, 2008, 08:57:58 am »
Czy to przypakiem nie jest stary obrazek z battlowego podrecznika?

Wydaje mi sie ze kiedys juz go widzalem, jak nie w battlu to w zwyklym RPG.
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Hunter Killer

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1097 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:09:42 pm »
Wydaje się podobna do projektu okładki dla RPG 40k
Osobiście średnio do mnie przemawia, kompozycyjnie jakaś taka pusta strasznie się wydaje. No i sam młotek mógłby bardziej nawiązywać do thunderhammera, ale to już mniej istotne.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wosho

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwiecień 21, 2008, 01:15:52 pm »
Cytuj
Hi guys,

Latest scuttlebut says the new Marine codex is going to help us out in the Land Raider department.

A new sprue(s) is being produced to create an all-plastic Crusader and a new pattern known as the "Redeemer".

Rumor says the Redeemer is armed with twin-linked Inferno Cannons (like on the IG hellhound) in the sponsons, with a twin-linked assault cannon in the forward turret. It is currently unknown if there are 2 seperate sprues for the crusader and redeemer, or they are combined to allow for a single plastic kit that would allow both builds.

~OK, I'm game. Two 24" reroll-to wound S:6 AP:4 templates that ignore cover AND the assault cannons is a nasty piece of work for the assault role!

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwiecień 21, 2008, 01:44:05 pm »
Ten redeemer jest mało wiarygodny,  :-? po za tym ile by kosztował punktowo?!

Offline Uriel

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1100 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:27:05 pm »
Ten redeemer jest mało wiarygodny,  :-? po za tym ile by kosztował punktowo?!
Stawiam, ze o wiele za duzo;]
Cytuj
Give me a hundred space marines. Or falling that, bring me vortex granade.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1101 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:41:24 pm »
Ten redeemer jest mało wiarygodny,  :-? po za tym ile by kosztował punktowo?!
Stawiam, ze o wiele za duzo;]

Wcale nie o wiele za dużo. To jest naprawdę duża siła ognia. :badgrin:

Po za tym jakby kosztował znacznie więcej niż LR i chcieli by go do jednego pudelka zmieścić z LRC, to automatycznie cena śmignęła by w górę.

Dla mnie ma uzbrojenie nie typowe jak na Land Ridera, nie widzę tej maszyny ani u SM ani u =][= (chodzi o klimat), zupelnie nie pasuje te inferno cannon.


Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1102 dnia: Kwiecień 21, 2008, 11:01:04 pm »
jak to nie wiesz inki..
Pełen klimat. Super wypalacz :). Niech drżą eldarzy. Śmierć panom w kapturach.

"Biegnie eldar borem lasem
 z dyndajacym gołym k...

A tu nagle za zakretu
Smok żelazny bucha ogniem

I tak kończą sie herlawe opowiesci
i marny żywot eldarsko-niewieści"
Kamil. (miszczu)

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1103 dnia: Kwiecień 22, 2008, 06:30:24 am »
Są nowe ploteczki dotyczące kodeksu SM:

Cytat: Ignatius na forum B&C napisał
Thumbed trough the new Marine dex just before it left for the printers. The new dex is finished! Generally you will gets lots of people bemoaning and criticising a new dex from the rumours they hear before it comes out which is silly, but its not all bad at all with the new dex. Now I'm not going to give away what's in it as this all came as a favour, but I can confirm what's not going to be in it as there are lots of new rumours flying around, and confirm some suspected stuff!

I can confirm combat squads, and the free frag, krak and bolt pistols, there are new units and at least 4 new plastic kits one of which is a plastic Crusader the kit has an additional surprise!, and new range of metals. The special characters from the current dex are in there plus a couple more.

As expected the traits are definitely gone, but the rules seem to be flexible enough that they don't need them, and marines now have a new universal special rule (in addition ATSKNF) to which applies to all Space Marines which makes them a little different and adds a new twist the the way they play! There is a section for each of the chapters of legend a bit like the new Eldar codex with the craft worlds but no specific rules for them.

Also had a game of the new 40K and it is much slicker than before (no rules dumbing down just lots of tweaks and stream lining), combat is now very savage and a bit of a blood bath! The codex has been written by Jervis. Don't worry its good! Some people will moan but generally it's a tough codex I would say marine are more competitive than before!

The future is bright the future is POWER ARMOUR!

Offline Alexander

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1104 dnia: Kwiecień 22, 2008, 07:13:01 am »
A ja sprzedalem Marines hehe  :D
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline Wosho

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1105 dnia: Kwiecień 22, 2008, 08:15:19 am »
Cytuj
We also have some additional 5th edition tidbits:
Release Date: Saturday, July 5th
Powerfists confirmed as not getting an additional attack unless equipped with a second PF.
Secondary weapons on vehicles confirmed as Strength:4.
Units which are charged get a "response move" of some type (so many of the "precision charging" shenanigans of 4th are out the window).

Offline Iron Jaro

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1106 dnia: Kwiecień 22, 2008, 09:05:51 am »
A ja sprzedalem Marines hehe  :D

Cytuj
The codex has been written by Jervis.
Sadzac po tym zapisie miales racje :lol:

Cytuj
There is a section for each of the chapters of legend a bit like the new Eldar codex with the craft worlds but no specific rules for them.
Troche sie ludzilem ze moze beda specjale pozwalajace wystwic zakon w jakiejs, ograniczonej formie, ale widac ze nawet tego nie bedzie

Pozostaje liczyc na jakis artykul w WD i grac w warmachine
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline afruniu

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1107 dnia: Kwiecień 22, 2008, 09:13:14 am »
ciekawe co to za nowa zasada specjalna? scout move? coś z DS?
ciekawe co, bo ponoć strasznie przegięte?
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1108 dnia: Kwiecień 22, 2008, 09:17:11 am »
Pozostaje liczyc na jakis artykul w WD i grac w warmachine

Chyba trochę panikujesz. WMka jest fajna ale to nie to samo co 40k. Eldarzy nie są tasy źli, więc może i SM nie będą. Wątpię żeby chcieli splewić swoją ulubioną armię. Pożyjemy zobaczymy.  ;-)

Po za tym ja na razie wolę nadal krzyczeć: For Emperor! niż For Motherland!

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1109 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:31:30 am »
Fajnie, że mocno wachlują tymi armiami, bo przynajmniej nie ma stagnacji (pomijając jednokopytne kodeksy ostatnimi czasy). Szkoda, że wachlują w kółko tymi samymi, bo armie, które od dłuższego czasu nie miały ruszanych kodeksów troszkę na tym tracą. Mnie najbardziej interesuje już szczerze mówiąc ta piąta edycja - może wreszcie zrobi jakąś rewolucję w rozpiskach i klęknie kilka schematów (jak znam życie na jakieś 2 tygodnie, bo potem już będą nowe schematy biorąc pod uwagę potęgę różnorodności w obecnych kodeksach ;) ). Marinsów mi szkoda - obecnie chyba najbardziej pro-knujący kodeks w tej grze. I zrobią z niego klocki lego dla 9-latków. Sad...
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...