trawa

Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 811745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1110 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:36:44 am »
Heyka !!!
To, ze scoruja tylko Troopsy IMHO zalatwia turbo-wietrzenie rozpisek  8)
Jakos nie wyobrazam sobie juz na stole armii z 8 Grubymi, 9 oblitami i 12 termosami, czy banda Herlawych i 2 malymi oddzialami Pathfinderow  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Cze !!!

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1111 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:40:22 am »
To, ze scoruja tylko Troopsy IMHO zalatwia turbo-wietrzenie rozpisek  8)
Jako osoba obiektywna, uważam to za genialną, choć nie do końca uczciwą dla wszystkich armii zasadę.  8)
Jako gracz Necroński, siedzę w kącie i płaczę.  :cry:
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:55:56 am »
Heyka !!!
Jako osoba obiektywna, uważam to za genialną, choć nie do końca uczciwą dla wszystkich armii zasadę.  8)
Jako gracz Necroński, siedzę w kącie i płaczę.  :cry:
Jak dla mnie to nie jest az tak tragicznie dla Blaszakow - z mojego skromnego doswiadczenia, to jest tak, ze jak Blaszaki traca Warriorow, to i tak dostaja Phase Outa - wiec w takim przypadku, to juz nie ma znaczenia, czy maja czym scorowac, czy tez nie ;) Trzeba bedzie sie troche odDeskowac i bardziej kminic nad uwaznym wykorzystaniem wiekszej ilosci Warriorow - jak dla mnie jak najbardziej zgodne z fluffem ;) ;) ;)
To, ze nie jest to do konca uczciwe - to sie of course zgadzam w pelni. Ale cush ... nie ma takiego systemu, ktory by wszystkim dogodzil  8) No chyba, ze szachy ;) ;) ;)
Cze !!!

Offline Nathaniel

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1113 dnia: Kwiecień 22, 2008, 11:07:04 am »
To, ze scoruja tylko Troopsy IMHO zalatwia turbo-wietrzenie rozpisek  8)
Jakos nie wyobrazam sobie juz na stole armii z 8 Grubymi, 9 oblitami i 12 termosami, czy banda Herlawych i 2 malymi oddzialami Pathfinderow  :badgrin: :badgrin: :badgrin:

eee nie, za stary jestem zeby w to wierzyc, tak naprawde scorujace troopsy beda potrzebne tylko na dozynki i ew. dobicie do 20 pkt na turnieju. I tak dalej gros punktow bedzie sie zdobywalo za kille. Nie widze rewlelacji.
Pamietam ze kiedys na turnieju w szczcinie (ze 4 lata temu?) byly zasady wygrana / przegrana na objectivy z WD, i to bylo fajne i odswierzajace, scorujace troopsy malo zmienia  :roll:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline the best of IG

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1114 dnia: Kwiecień 22, 2008, 11:26:28 am »
Zależy komu, zależy komu  :p. I pozatym IMO blaszaki dostają te utrudnienia jak najbardziej słusznie  :badgrin: :badgrin: :badgrin:.
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1115 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:05:39 pm »
Heyka !!!
eee nie, za stary jestem zeby w to wierzyc, tak naprawde scorujace troopsy beda potrzebne tylko na dozynki i ew. dobicie do 20 pkt na turnieju. I tak dalej gros punktow bedzie sie zdobywalo za kille. Nie widze rewlelacji.
Pamietam ze kiedys na turnieju w szczcinie (ze 4 lata temu?) byly zasady wygrana / przegrana na objectivy z WD, i to bylo fajne i odswierzajace, scorujace troopsy malo zmienia  :roll:
Misje w 5ed wygladaja calkiem inaczej - masz Battle Pointy - poza Anihilacja (gdzie Battle Pointy sa za zniszczone jednostki wroga), moga je zdobywac tylko Troopsy (np. zajmowac znaczniki, czy tam inne cele misji). Victory Pointy licza sie tylko i jedynie wtedy, kiedy jest remis w Battle Pointach. Do tego - bez wygranej na Battle Pointy nie mozesz zrobic masakry.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2008, 12:08:25 pm wysłana przez Eman »

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1116 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:17:23 pm »
Pierwszą rzeczą o jakiej pomyślałem jak przeczytałem te rumory, to trzeci skład Warriorów. No ale z ich mobilnością nadal maniany sobie nie wróżę. :D

Na pewno tacy Eldarzy, Gwardia, Tau czy Dark Angelsi będą mieć z górki pod względem battle pointów. :)
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1117 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:20:12 pm »
Heyka !!!
Pierwszą rzeczą o jakiej pomyślałem jak przeczytałem te rumory, to trzeci skład Warriorów. No ale z ich mobilnością nadal maniany sobie nie wróżę. :D

Na pewno tacy Eldarzy, Gwardia, Tau czy Dark Angelsi będą mieć z górki pod względem battle pointów. :)
A Dark Angelsi to dlaczego  ?  Moga miec przeciez cala wuchte scoringow. Z reszta IG tez ;)
Cze !!!

Offline trej

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1118 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:25:28 pm »
Dlatego będą mieli z górki a nie pod :)

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1119 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:36:24 pm »
Heyka !!!
Dlatego będą mieli z górki a nie pod :)
A to sorki ... slepota na stare lata  8)
Cze !!!

Offline Yedli

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:59:28 pm »
Jakaś logika w tym rozwiązaniu jest - troopsy przestaną być uciążliwym dodatkiem do armii.

Inna sprawa jak te scorujące troopsy będą opisane w podręczniku (gdzieś mi się obiło o uszy, że tylko piechota ma scorować - ile w tym prawdy to się zobaczy po premierze).

Na razie jestem zadowolony z powodu braku wieści o nowych kodeksach do kwizycji - nic nie robią, to znaczy że nic nie zepsują. :lol:

Swoją drogą, od kiedy zacząłem dłubać przy kwizycji, zaobserwowałem u siebie dziwną zmianę jeśli chodzi o podejście do obcinania rendingu.  :shock: :badgrin:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwiecień 22, 2008, 01:06:49 pm »
Heyka !!!
Scoruja Troopsy nie bedace pojazdem.
Cze !!!

Offline trej

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwiecień 22, 2008, 02:13:56 pm »
Mi się te zmiany podobają. Jednostki poza troopsami będą uzupełnieniem armii a nie jej esencją. I przez to trzeba będzie coś sensownego wymyślić z troopsami.

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwiecień 22, 2008, 02:17:03 pm »
Jak dla mnie to nie jest az tak tragicznie dla Blaszakow - z mojego skromnego doswiadczenia, to jest tak, ze jak Blaszaki traca Warriorow, to i tak dostaja Phase Outa - wiec w takim przypadku, to juz nie ma znaczenia, czy maja czym scorowac, czy tez nie ;)
:D True... ale bardziej chodzi o to, że miejsce szanującego się Warriora jest albo przy własnej krawędzi za lasem, albo pomiędzy dwoma Monolami... a nie tam na tej górce na środku stołu gdzie leży moneta za 1000vp. :D :D :D
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwiecień 22, 2008, 02:17:55 pm »
Heyka !!!
Mi się te zmiany podobają. Jednostki poza troopsami będą uzupełnieniem armii a nie jej esencją. I przez to trzeba będzie coś sensownego wymyślić z troopsami.
Zgadzam sie w pelni - jak dla mnie, to jest to naprawde pro-zmiana.
Generalnie to wiele zapowiadanych zmian w 5ed mi sie podoba, ale ta jest po prostu miodna.
Cze !!!

 

anything