Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 811808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iron Jaro

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1170 dnia: Kwiecień 23, 2008, 01:16:17 pm »
MI sie idea grania na samych troopsach nawet podoba.
Najzabawniejsze na tych zasadach beda Darc Eldarskie armie na wychach. Juz teraz w 70% skladaja sie z troopsow :D
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1171 dnia: Kwiecień 23, 2008, 01:42:25 pm »
Hm. A gdzieś mi się wydaje że HQ też scoruje czy się myle? Wtedy Special Weapon Squad > Veterani. :p

Offline Iron Jaro

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1172 dnia: Kwiecień 23, 2008, 06:01:48 pm »
Hm. A gdzieś mi się wydaje że HQ też scoruje czy się myle? Wtedy Special Weapon Squad > Veterani. :p

Hq z troopsa tak ale normalne chyba juz nie

Co nie zmienia faktu ze tej gwardi bedzie multum :D
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1173 dnia: Kwiecień 23, 2008, 07:47:50 pm »
A nie sadzisz, ze z flufficznego/organizacyjnego punktu widzenia, armia to wlasnie w jakis 75% wlasnie Troopsy?

no jasne ze troopsami powinno sie grac wiecej, ale powiedzmy sobie szczerze mogliby to zrobic jakos troche mniej na chama, na zasadzie fajnie by bylo jakbys wystawial troopsy, bo w tej postaci to to subtelne nie jest. costam pisali o jakis killpointach, ze troopsy daja przeciwnikowi mniej, i to juz jest sensowniejszy system, a nie- jak nie wystawisz duzo troopsow to nie bedziesz scorowal :P

a ze armia sklada sie w powaznej wiekszosci z troopsow, to prawda, tylko ze podobno 40k to nie jest koniecznie zwykla liniowa bitwa, tylko kluczowy odcinek, na ktorym zadecyduje sie los reszty armii- taka walka o most w arnhem- jka nie utrzymasz, to armia nie przejdzie, i twoja przewaga liczebna nic Ci nie da- a wiec dobrze poslac najlepsze oddzialy, zeby most utrzymaly. przeciez to jest cala idea space marines- oni nie ida do normalnej bitwy- od wykrwawiania sie jest bpp gwardyjska :p, marini maja uderzyc w kluczowy punkt, a potem zniknac.
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1174 dnia: Kwiecień 23, 2008, 09:09:11 pm »
costam pisali o jakis killpointach, ze troopsy daja przeciwnikowi mniej, i to juz jest sensowniejszy system
I wiesz co ten genialny system by zmienił? Że drogie elitarne oddziały zabijałyby drogie elitarne oddziały - czyli z deczka niewiele. Dobrze jest jak ma być - trochę zamętu się przyda.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1175 dnia: Kwiecień 23, 2008, 09:23:44 pm »
Czy wg. tych nowych zasad walkery mogą strzelać po ruchu ze zwykłej broni + defensywnej, czy tylko z jednej? Ew. kiedy stoją, to mogą strzelac ze wszystkich? Nie mam dostępu do tego previewu zasad, a chciałem tylko wiedzieć jak skonfigurować War Walkery.

Offline trej

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1176 dnia: Kwiecień 23, 2008, 09:42:46 pm »
a chciałem tylko wiedzieć jak skonfigurować War Walkery.
Najlepiej na magnesach :)

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1177 dnia: Kwiecień 23, 2008, 09:57:35 pm »
To już mam rozkminione, tylko bronie będę robił w miarę potrzeby od najbardziej przydatnych do najmniej.  :D

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1178 dnia: Kwiecień 23, 2008, 10:36:27 pm »
Heyka !!!
a ze armia sklada sie w powaznej wiekszosci z troopsow, to prawda, tylko ze podobno 40k to nie jest koniecznie zwykla liniowa bitwa, tylko kluczowy odcinek, na ktorym zadecyduje sie los reszty armii
Dlatego masz w ogole dostep do tak szalonych (z flufficznego punktu widzenia of course) jednostek jak np. Demon Prince (w poprzednim dexie CSMow byl opis jak Chaos Lord zostaje Princem - zajelo mu to tak - bagatelka 6k lat - a ja ciagle widuje w kazdej armii zlozonej z paru dziesiatek Chaosnikow dwoch takich), Greater Deamon, Herlaki (baaaardzo legendarna banda uszatych - prawda - nikt o nich nic nie wie, prawie nikt ich nie widzial i takie tam - jaaaaasne), Death Company (gdyby taka byla proporcja Czarnych do Czerwonych, to Zakon juz dawno by przestal istniec) i wiele wiele innych ... Gdyby to byla "normalna", "liniowa" bitwa, to jak dla mnie jeden DP, czy tam dajmy na to jeden oddzial Herlakow powinien byc dozwolony od powiedzmy 3k - 4k punktow  :lol: :lol: :lol:
Cze !!!

Offline morkai

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1179 dnia: Kwiecień 24, 2008, 07:16:13 am »
Cytuj
(...) jak Chaos Lord zostaje Princem - zajelo mu to tak - bagatelka 6k lat - a ja ciagle widuje w kazdej armii zlozonej z paru dziesiatek Chaosnikow dwoch takich (...)

Teraz będziesz miał trzy w HS w niezmiernie flufficznej armii Demonów  :-? ;-)

GW się ciepie od krawężnika w krawężnik. Niemniej niektóre zmiany mnie cieszą - własnie te związane z troopsami. Także te, które osłabiają TROCHĘ rending i powerfisty. Bo w tym wypadku owego ciepania się nie ma - jest zbalansowanie, ale jak najbardziej da się grać nimi dalej.

Niemniej konsekwencji to im brakuje mocno - tu chcą przymusić do uzywania troopsów bo niby fluffowo, a tu pakują 3 księci demonów...

Offline Iron Jaro

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1180 dnia: Kwiecień 24, 2008, 08:57:58 am »
Bo z demonicznymi ksiazetami u demonow jest tak jak z Swietymi Gralami u Francuzow w Monty Pytonie.

"Nie, dziekuje. Mamy juz takie dwa i wiecej nie chemy" :P
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline morkai

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1181 dnia: Kwiecień 24, 2008, 09:10:45 am »
Bo z demonicznymi ksiazetami u demonow jest tak jak z Swietymi Gralami u Francuzow w Monty Pytonie.

"Nie, dziekuje. Mamy juz takie dwa i wiecej nie chemy" :P


Tak. Przydało by sie więcej rycerzy Ni... albo przynajmniej jakiś okalający siedzibę GW.......ŻYWOPŁOT!

Offline the best of IG

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1182 dnia: Kwiecień 24, 2008, 10:46:21 am »
Cytuj
Także te, które osłabiają TROCHĘ rending i powerfisty.
Fistaszkom mały neff sie IMO BAAAAARDZO przyda  :p :badgrin:. A randing ( jak sądzę ) będzie taki jaki powinien być od początku - nie będzie to już zasada odmużdzajaca, ale dalej mocna i przydatna  8).
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1183 dnia: Kwiecień 24, 2008, 11:26:23 am »
Heyka !!!
Dlatego masz w ogole dostep do tak szalonych (z flufficznego punktu widzenia of course) jednostek jak np. Demon Prince (w poprzednim dexie CSMow byl opis jak Chaos Lord zostaje Princem - zajelo mu to tak - bagatelka 6k lat - a ja ciagle widuje w kazdej armii zlozonej z paru dziesiatek Chaosnikow dwoch takich), Greater Deamon, Herlaki (baaaardzo legendarna banda uszatych - prawda - nikt o nich nic nie wie, prawie nikt ich nie widzial i takie tam - jaaaaasne), Death Company (gdyby taka byla proporcja Czarnych do Czerwonych, to Zakon juz dawno by przestal istniec) i wiele wiele innych ... Gdyby to byla "normalna", "liniowa" bitwa, to jak dla mnie jeden DP, czy tam dajmy na to jeden oddzial Herlakow powinien byc dozwolony od powiedzmy 3k - 4k punktow  :lol: :lol: :lol:
Cze !!!

wiesz, ja tam sie na troche mniej oblitow/ herlakow/ grubych nie obraze, moze w koncu te armie zaczna przypominac armie, a nie wypasione grupki elity

tylko wiesz co- znajac polska przewrotnosc najwyzej w miasiac po wydaniu kodeksu po prostu zmieni sie schemat, i teraz ludzie beda narzekac na morze marinsow/ morze gauntow/ morze orkow/ whatever.... ktos na pewno bedzie na cos narzekal  :lol:

@bartuul- popieram Cie, ja rowniez z checia zobacze zmiany, ale z drugiej strony niektore rozwiazania 4 ed jak chocby area terrainy sa bardzo w porzadku, nie powinni zabijac dobrych rozwiazan, tylko poprawic te ktore sa slabe
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline the best of IG

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1184 dnia: Kwiecień 24, 2008, 11:38:34 am »
Lepsze jest wrogiem dobrego  ;-).
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

 

anything