trawa

Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 830989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1605 dnia: Czerwiec 03, 2008, 04:03:35 pm »
http://www.bitewniaki.gildia.pl/news/2008/06/forge_world_newsletter_195/?cache

W najnowszym newsletterze FW między innymi Chaplain Dreadnought oraz Q&A do Aeronautici Imperialis :p

Jaaaka literóóówa. Forge World nie Fordge.  :roll: ;)

A te Khorniaste zestawiki przekonuję mnie na zbieranie Chaosu... :S

Ja tam żadnej literówki nie widzę. :p

Offline Hang Man

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1606 dnia: Czerwiec 04, 2008, 07:49:12 am »
Cytuj
Went to GW today and had another look at the stats in the back of the new book.

Chaplains will have the following profile.
WS 4, BS 4, S 4, T 4, W 2, I 4, A 2, Ld 10, Sv 3+/4+

Librarians will be
WS 5, BS 4, S 4, T 4, W 2, I 4, A 2, Ld 9, Sv 3+

The Commander is WS 5, BS 5, S 4, T 4, W 3, I 5, A 3, Ld 10, Sv 3+/4+

Nie no! zajebioza! Oficer IG bedzie miał tyle samo WS, BS I, Ld i WIĘCEJ ataków niż Kapelan. Ja rozumiem, że boxy commanderów nie schodziły, ale bez przesady...

Jeżeli takie są ich prawdziwe staty ( a mam wrażenie że nie będą, no na litość! plewy by z nich były niemiłosierne) to lepiej, żeby byli tani, lub żeby libra miał jakiegoś wypasionego powera podkręcającego staty...

EDIT: Aha. I tak sobie nie poczaruje. Ld9

Swoją drogą:

Staty bohaterów SM w rulebooku? troche podejrzane

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 08:04:39 am wysłana przez Hang Man »
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1607 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:04:13 am »
W rulebooku WFB są bodajże z tyłu staty wszystkiego. Nie porównuj no oficera IG, bo on ma save na 5+ 3 S 3 T i *mniej* Ld, więc padnie na miejscu. ;)

Offline Jezo

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1608 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:10:55 am »
wcale bym sie nie zdziwil i nie zmartwil gdyby tak te staty byly prawdziwe
natomiast bardziej mnie zastanawia to czy faktycznie pojedynczy fist nie bedzie mial dodatkowego ataku za pistolet
i najbardziej mnie martwa monstrusy... zabieraja dodatkowy atak z fista, pogorszaja rendinig, natomiast nic nie slychac zeby monstrusy pogorszali (a dodatkowo beda mialy runa, DC z 2 swiniakami maja problem juz teraz nie wspominajac o zwyklych marinsach, moze jednak pojawia sie kombatowe tyranty i karki... z tego co slychac najbardziej w 5 edycji zyskuje chaos  :doubt:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Hang Man

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1609 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:34:03 am »
Cytuj
wcale bym sie nie zdziwil i nie zmartwil gdyby tak te staty byly prawdziwe

Wiesz, Herohammer zniknął wraz z zasadą niestrzelania do indepów, chyba że są pierwszym celem.

Z chłopakami w klubie od 3 tygodni łupiemy na tych nowych, eksperymentalnych zasadach.

Testuję sobie obecnie Black Templarów, których akcje poszły nieco w górę na 5ed zasadach.

I mimo, że dalej mam opcję wystawiania uber-madafaka to po prostu sie już tak nie opłaca.
Troopsy i transport pożerają teraz lwią część punktów, do tego trzeba było dorzucić trochę Elit i Heavy supportu.

Jedynymi HQ są czempek (z accept any challenge, bo teraz rerolle na hity daje) i marshall w terminatorce i clawami w landku z assaultowymi termitami.

Ale wracając do tematu.

Teraz oprócz commandera obia pozostałe wybory HQ wydają się mizerne.
Libra na pewno (o ile mogę jeszcze zrozumieć WS4 BS4 i I4, to Ld9 jest dla mnie nie do pojęcia. chłopak traci swój największy atut: możliwość kontrowania pocy psychicznych i czarowania)

Chaplain: w zależności od ceny: jeżeli wersja z crosiusem, bp i litanies of hate będzie oscylowała w okolicach 60 punktów to może sie jeszcze dla niego miejsce znajdzie. Inaczej---> ariwedeczi!

Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Yedli

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1610 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:34:51 am »
Czapla z I4 - tego było nam trzeba.  :badgrin:
W końcu DA będą w czymś lepsi od zwykłych SM  :lol:.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1611 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:06:02 am »
Dlaczego libra miałby tracić moce psychiczne? o.O Bo ma 1 Ld mniej?

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1612 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:08:44 am »
bo ja zakapturkuja.. Włożą taki sexy czepek  :lol:
Kamil. (miszczu)

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1613 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:16:03 am »
Heyka !!!
Swoją drogą:

Staty bohaterów SM w rulebooku? troche podejrzane
Wedlug plotek na koncu booka sa staty do WSZYSTKIEGO - tak dla ulatwienia, zebrane w jednym miejscu. Ale to takie no ... ulatwienie, a nie wykladnia - zebys nie musial miec wszystkich kodeksow. Takze nie podniecajcie sie niezdrowo  :lol: :lol: :lol:
Cze !!!

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1614 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:20:14 am »
Heyka !!!
natomiast bardziej mnie zastanawia to czy faktycznie pojedynczy fist nie bedzie mial dodatkowego ataku za pistolet
Z Fistami i Thunder Hammerami bedzie dokladnie tak jak z Lightning Clawami.
Cze !!!

Offline the best of IG

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1615 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:50:30 am »
Cytuj
Nie no! zajebioza! Oficer IG bedzie miał tyle samo WS, BS I, Ld i WIĘCEJ ataków niż Kapelan. Ja rozumiem, że boxy commanderów nie schodziły, ale bez przesady...

Jeżeli takie są ich prawdziwe staty ( a mam wrażenie że nie będą, no na litość! plewy by z nich były niemiłosierne) to lepiej, żeby byli tani, lub żeby libra miał jakiegoś wypasionego powera podkręcającego staty...

EDIT: Aha. I tak sobie nie poczaruje. Ld9
A jak rzekne nareszcie  :badgrin: . Choć faktycznie 2 A to dla takich postaci lekka wtopa. Z drugiej strony ci z DA i BA mają 3, to czemu zwylki SM mają byc tu gorsi ?

Cytuj
Staty bohaterów SM w rulebooku? troche podejrzane
W batlowym RB na końcu są staty wszystkich jednostek, ale w praktyce jak wychodzi jakiś nowycy codex ( czy ichni army book ) to często się nie pokrywają. Może nie u zwykłych jednostek, ale u hersow juz raczej tak  :p ( nie mówiąc już jak dochodzą jednostki których w momencie printu RB nie było ).
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1616 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:24:40 am »
moze dadza honory terminatorskie z powrotem? chociarz powiem szczerze ze watpie... :roll:

a co do tych charakterow, to mi sie podoba bardzo, w koncu commander bedzie dowodzil kompania, a nie jakis ksiezulo czy inny mól ksiazkowy, z drugiej strony to moze oznaczac, ze libra i czapla beda teraz sluzyli do czegos innego- libra do rzucania mocy, a czapla do dawania przerzutow i fearlessa, a do tluczenia z banki bedzie dowodca. i tak wszystko jak zwykle rozbije sie o koszty punktowe, pewnie czapla nadal bedzie smiesznie tani wiec i tak bedzie grany najczesciej

a wy gracze IG sie nie cieszcie, jezeli tak jada po statach marinsow, to zobaczycie jak wam pojada... dowodcy w IG beda moze w koncu sluzyc do dowodzenia... zreszta to niewazne bo nimi i tak nie da sie isc do combatu

ja z perspektywy gracza eldarskiego to powiem, ze autarch mi sie zaczyna podobac przy takich statach marinsow- mozna powiedziec ze niezly z niego koks  8) :lol:
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Sebastian_Yarick

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1617 dnia: Czerwiec 04, 2008, 12:52:44 pm »
a wy gracze IG sie nie cieszcie, jezeli tak jada po statach marinsow, to zobaczycie jak wam pojada... dowodcy w IG beda moze w koncu sluzyc do dowodzenia... zreszta to niewazne bo nimi i tak nie da sie isc do combatu
No...... bez przesady. To w gwardii jest jeszcze jakis stat po ktorym da sie pojechac? Zasadniczo to oficerowie nadawali sie tylko do dowodzenia (bo jest przymus ich wystawiania) lub do noszenia plasma pistola. Owszem sa mozliwosci inne ale koszt punktowy robi sie kosmiczny i ze wsparciem w hth jest przez inne jednostki jest cienko. Poza tym o ich umiejetnosciach nie swiadcza mozliwosci kombatowe tylko suma charakterystyk, ekwipunku i zasad specjalnych.
Valhalla - 3000pkt (lub troche wiecej)
MOJE
FIGSY

Offline Hang Man

Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1619 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:26:18 pm »
http://www.heresy-online.net/forums/showthread.php?p=122373&posted=1#post122373

Sweet! :D

Modele powalają :shock:

Szczególnie Veterani. A Pan Telion ma to coś.:p

No i Tech Marine.

 

anything