trawa

Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 828133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1770 dnia: Czerwiec 13, 2008, 12:50:56 pm »
Bez jakich?
Nieprawdę napisałem?

Bez wycieczek do Warszawy, Lublina czy Kaczych Dołów.

Nie wiem, nie widzialem tego Defilera. :p  Natomiast z cala pewnoscia nowa edycja utrudni uzywanie proxow, i dobrze.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Wosho

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1771 dnia: Czerwiec 13, 2008, 12:55:54 pm »
Nic nie poradze na to że widzialem wiele Defilerów a tylko takiego w Wawie.
Odczep się od moich proxów, powinny zostać ustanowione oficalnym wzorem proxów ligowych :p

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1772 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:01:07 pm »
Nic nie poradze na to że widzialem wiele Defilerów a tylko takiego w Wawie.
A w Lublinie gracze uzywaja Terminatorow na malych podstawkach. Co pozwala im przezyc zniszczenie Land Raidera, bo jakby byli na normalnych to by polowa zginela. I co? :p

Cytuj
Odczep się od moich proxów, powinny zostać ustanowione oficalnym wzorem proxów ligowych :p
Wiesz, jak je ustawisz bokiem do przeciwnika to zgodnie z zasadami TRU Line of Sight w 5 edycji w ogole ich nie bedzie widac. :D A tak serio to chodzi mi bardziej o proxy w ogolnosci, nie Twoje (byly rzeczywiscie godne... jak na proxy ;)). Uwazam, ze przy zwiekszonym nacisku na LoSa itp. w 5 edycji ich uzywanie moze byc mocno utrudnione.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline mlodyrs

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1773 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:15:22 pm »
A w Lublinie gracze uzywaja Terminatorow na malych podstawkach. Co pozwala im przezyc zniszczenie Land Raidera, bo jakby byli na normalnych to by polowa zginela. I co? :p
Jak starych metali, to w czym problem?

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1774 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:19:44 pm »
w tym, że podobno modele mają wychodzić na stół tylko i wyłącznie na podstawkach sobie dedykowanych, a od wejścia nowych termitów mają one średnie podstawki. Mnie to oczywiście wali, ale faktycznie ludkowie co lubią się o byle gówno na turniejach wykłócać będa mieli używanie w nowej ed 8)

Offline mlodyrs

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1775 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:27:35 pm »
Zapis w obecnym podręczniku jest jasny - modele wychodzą na minimum takich podstawkach jakie były do nich oryginalnie załączone, i to kończy dyskusję. Inaczej trzeba będzie zakazać grania starymi pojazdami, bo też są mniejsze.

Jak będzie w nowym dopiero się przekonamy.

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1776 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:34:50 pm »
Nie wiedziec czemu GW usiluje nas przekoac, ze 40-tka to gra tylko i wylacznie do pogrania z kumplami przy piwie, a nie turniejowa.
Bo może tak właśnie jest... tylko że gracze "piwni" nie są tak głośnym środowiskiem, bo nie mają takiej potrzeby. Nikt do końca nie wie, ile osób gra w Polsce w 40k a nie chodzi na turnieje. Podejrzewam, że ta nasza czterysetka w rankingu może być tylko małą kropelką. Że nie wspomnę o skali Europejskiej (a nie wszędzie, jeśli wogóle gdzieś poza Polską, działa krajowa liga tej gry). Także szczerze mówiąc, nie rozpędzałbym się z nazywaniem 40k grą turniejową, bo to tylko nasz (być może spaczony) punkt widzenia.
IMHO
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Asmodean

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1777 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:38:02 pm »
monstrousy dostają cover tak jak pojazdy - musi być conajmniej 50% zasłonięte. Jak jest ciężko ocenić czy jest to połowa, to mają cover ale o 1 mniejszy. Nawet jak stoi w area to i tak nie ma z bomby covera, musi go coś fizycznie zasłaniać :) ciekawie, nie powiem :)
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Wosho

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1778 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:41:03 pm »
Cytuj
A w Lublinie gracze uzywaja Terminatorow na malych podstawkach. Co pozwala im przezyc zniszczenie Land Raidera, bo jakby byli na normalnych to by polowa zginela. I co?

Nie tylko w Lublinie :p ja takich "wałków" nie robię, nawet jak proxuje ;)
Jak sie ktoś będzie chciał kłócić to będzie.
A jak będzie się chciał dogadac to będzie bez pomocy sędziego ;)
Wprowadzę wymóg posiadanie wesji 3D i tyle ;)

Offline mlodyrs

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1779 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:42:24 pm »
Zgadza się. Laski z wykładziny i ruinki z niskich murków już nie wystarczą.

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1780 dnia: Czerwiec 13, 2008, 02:04:10 pm »
Juz wiem, to sprytna strategia GW majaca zwiekszyc sprzedaz. Figurki beda z tych "realistycznych terenow" spadac, lamac sie i po roku nadawac do wyrzucenia, wiec trzeba bedzie kupowac nowe. :D Osobiscie uwazam, ze dla zdrowia psychicznego graczy i szybkosci gier pewne uproszczenia trzeba bedzie stosowac (komus chce sie robic "High Grass"? :) ).

Bartuul: ja w sumie bardzo lubie grac w 40-tke towarzysko i przy piwie, ale wystarczy spojrzec na strone GW, zeby zobaczyc, ze jednak figurkowki SA grami turniejowymi. Skoro wypuscili caly wielki dodatek na takie gry (Apocalypse), to robienie ewidentnie konfliktogenych zasad do podstawki wydaje mi sie... hmm ryzykowne? Niezrozumiale?

A z tymi termosami na malych podstawkach to byl taki troche zart, ze do wszystkiego sie mozna przyczepic, a potem powiedziec: tak wlasnie robia w Lublinie, Warszawie, Kaczych Dołach...
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1781 dnia: Czerwiec 13, 2008, 02:42:54 pm »
Bartuul: ja w sumie bardzo lubie grac w 40-tke towarzysko i przy piwie, ale wystarczy spojrzec na strone GW, zeby zobaczyc, ze jednak figurkowki SA grami turniejowymi.
Zajrzałem, nie zobaczyłem.  :p :p :p

Tak serio, to wszystko jest oczywiście kwestią indywidualnej oceny. Dla mnie po 7 latach gry 40k ewidentnie nie jest grą turniejową, bo w założeniu nie jest systemem zbalansowanym (armie, zasady, kostki). To tak jakby jeden z graczy w snookerze miał zasadę specjalną, że może ponowić nieudane uderzenie raz na frejma czy cokolwiek, bo np jest Szkotem. A z kolei Anglik ma prawo raz na frejma dowolnie przestawić białą bilę (alegoria do zasad armii). Niezbyt wyrównane szanse, oder nicht? ;)

Ale oczywiście nawet w kapsle można ligę zrobić i będzie działać, jeśli znajdą się chętni i będą się dobrze bawić, więc to żaden problem. Czysto subiektywne odczucie dotyczące turniejowości tej gry. IMHO ;) ;)
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1782 dnia: Czerwiec 13, 2008, 02:49:27 pm »
Heyka !!!
Generalnie to nie specjalnie widze jakikolwiek problem w tym "true line of sight" i turniejami. Jak bede orgiem/sedzia i dla przykladu zobacze czolgajacego sie Wraithlorda, to go po prostu nie dopuszcze do turnieju - i tyle, gosc, ktory go przywiozl/przyniosl bedzie sam sobie winny. Jak bede chcial, zeby lasy byly sensowne - w sensie grywalne od strony technicznej i od strony zasad, to napisze w regulaminie turnieju, ze kawalek wykladziny nalezy traktowac tak, jakby rozly na nim drzewa tak gesto, ze kompletnie blokuja LoS'a i tyle. Nie widze w tym zadnego stresu.
Cze !!!

Offline miraj

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1783 dnia: Czerwiec 13, 2008, 03:17:08 pm »
Ale z drugiej strony nie ma w podręczniku do Eldarów napisanego, po jakim kątem do tułowia mają być nogi i ręce wraithlorda sklejone.

Jak zbanujesz czołgającego się wraitha, to ci na głowę wejdą ludzie i każą też zbanować kucającego Wraitha Kris'a, potem każą zbanować staroedycyjne wraithy, aż w końcu dojdzie do tego, że będzie można grać tylko figurkami z macragge i nowej podstawki :/

Offline saddist

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1784 dnia: Czerwiec 13, 2008, 03:27:10 pm »
no i przeciez o to chodzi naszemu genialnemu wydawcy