Autor Wątek: Konkurs na plansze komiksowa - komentarze  (Przeczytany 203785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2007, 10:26:31 pm »
opcja numer trzy
żeby wkurzyć Asu i Turu  :badgrin:
a tak na poważnie
czemu się tak dostosowywać?
nie lepiej eksperymentować?
Potem jakby taki eksperyment w dziwnym kształcie fajnie w druku wychodził i takie cacuszka edytorskie byśmy dostawali
przypomnijta sobie choćby "Syna" Gilles Lepore'a
:)

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2007, 10:36:53 pm »
Cytat: "Gilbaert"

nie lepiej eksperymentować?
Potem jakby taki eksperyment w dziwnym kształcie fajnie w druku wychodził i takie cacuszka edytorskie byśmy dostawali
przypomnijta sobie choćby "Syna" Gilles Lepore'a
:)


Nie wkurzysz mnie, nie ma szans :roll:
A jesli chodzi o eksperymenty to byloby to jak najbardziej pozadane gdyby to byl konkurs na album albo przynajmniej zeszyt komiksowy, a tak?
Ciekaw jestem jak dlugo zaistnieje w wirtualnej rzeczywistosci jakis "cudowny eksperyment", ktorego autor splodzi jedna jedyna plansze wkomponowana w okrag o formacie A0 i wykonana za pomoca jakiejs kosmicznej techniki wypalania zabawkowym laserem dziur w sreberku po czekoladzie :roll:
i po co?

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2007, 10:37:57 pm »
Wolności! Zagłosowałam na 3 gdyż:
- zgadzam się z opinią Olafka w komentarzach - marne plansze, w których forma będzie służyła ukryciu braków, po prostu się nie obronią.
- nie ma się chyba co tak strasznie napinać i od razu myśleć przy każdym rysunku o antologiach, wydawcach i standardach. Strasznie to dziadowato wypada, taki kompletny brak swobody i zabawy, tylko w kółko ćwiczmy warsztat i liczmy piksele.
Życzę niepozagryzania się.

Gilbaert

  • Gość
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2007, 10:48:30 pm »
Cytuj
Nie wkurzysz mnie, nie ma szans

Jak jutro już kupisz sobie tego mutha, zaraz po tym jak zapłacisz obleję Ci go kawą! :D

Cytuj
A jesli chodzi o eksperymenty to byloby to jak najbardziej pozadane gdyby to byl konkurs na album albo przynajmniej zeszyt komiksowy, a tak?

aniby czemu?
Jeśli zaistnieje sytuacja, że ktos zrobi jakąś mega super rzecz na jednej, co za problem zainwestować zrobić 50 egz i puścić przez allegro? Funkcjoinowało by np. jako cos co można sobie powiesić na ścianie, albo zrobić z tego latawiec.
Dlaczego od razu myślisz o zeszycie?

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2007, 10:54:45 pm »
Jak długo trwać będzie ankieta? (podpowiedź: aż wygra A4 w pionie?)

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2007, 11:00:49 pm »
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo"
Jak długo trwać będzie ankieta? (podpowiedź: aż wygra A4 w pionie?)


Bynajmniej  :roll:
Rozne rzeczy ludzie o mnie mowia, ale az takim bezczelnym chamem to nie jestem.
Ankieta trwa do konca tygodnia, wynik jest wiazacy a w niedziele Asu wstawia pierwszy temat (prace z pierwszej edycji maja szanse pojawic sie w najnowszym numerze Jeju).

Offline mazol

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2007, 12:05:39 am »
ja w kwesti formalnej, wiem ze i tak jest juz duze zamieszanie wiec przepraszam ze sieje jeszcze na dodatek zament ale tak chwile nad tym myslalem i zdaje mi sie ze wszsyscy ktorzy glosuja na 3 czyli na jakiekolwiek plansze  glosuja w pewnym sensie i na 2 bowiem glosujac na wybor, glosuja tez na wybór miedzy pionem a poziomem. wiec chyba glupio by bylo jakby np. jednym glosem wygrala opcja 1 a pod druga bylo podpisane kilka osob co w polaczeniu z trojka dawalo by jej przewage. nie umiem jakos tego madrze napisac, ale mam nadzieje ze ten belkot hcoc troche da sie zrozumiec....

Offline mhw

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2007, 01:23:38 am »
Cytat: "Maciej"
Uważam, że nie powinno być ograniczeń co do prostokątu, kwadratu, czy koła (i nie chodzi mi o kompozycję, tylko format).

Cytat: "jak również"
Skoro jesteśmy przy PLANSZY, to uważam że mogłyby to być zarówno kwadaty, prostokąty i koła.

Cóż, jak widać masz niepowstrzymaną chęć ciągnięcia bezprzedmiotowych dyskusji, czego kolejnym dowodem są Twoje wypowiedzi w poniższym temacie...
Primo: Powołujesz się w swojej argumentacji na to, że konkurs ma być z założenia prezentacją internetową, a więc nie należy się ograniczać do formatów prostokątnych. Wyjaśnij mi więc jak zamierzałbyś tworzyć - bo wierzę, że Twój żywy udział w dyskusji oznacza, iż masz zamiar regularnie występować w tym konkursie - pliki inne niż prostokątne? /Tu uprzedzając na wszelki wypadek jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy zaznaczam, że zastosowanie przeźroczystości w pliku nie zmienia dla mnie faktu, że oryginalny format pozostaje prostokątny/ A co do druku - widziałem książeczki dla dzieci w rozmaitych kształtach: od słonia, przez czajnik do lokomotywy, więc myślę, że z powodzeniem będziesz mógł realizować swoje potrzeby ekstrawagancji w wersji materialnej, o ile faktycznie przydarzy Ci się takowe kształtne dzieło.
Secundo: Mam nieodparte wrażenie, że pomimo Twych zapewnień wobec Asu, że nikt nie myli formatu planszy i jej kompozycji, coś takiego przydarzyło się Tobie.
Tertio: Jak widać ostatecznie w ankiecie zdecydowałeś spuścić z buntowniczego tonu i zagłosowałeś na opcję nr 2... Konformizm czy rozsądek?

Mazolu, idąc podobnym tokiem myślenia możnaby stwierdzić, że równie głupio byłoby, gdyby wygrała opcja nr 3, a na opcje nr 1 i 2 - a więc na trzymanie się określonego formatu, w tym wypadku a4, abstrahując od układu pion-poziom - głosowałoby wspólnie więcej osób... Cóż, tak to już jest, że nie można zadowolić równocześnie wszystkich. Co najwyżej można wprowadzić znaną z powszechnych wyborów zasadę, że w wypadku gdy żadna opcja nie zdobędzie poparcia większego niż 50% należy przeprowadzić drugą turę z udziałem dwóch najbardziej popularnych kandydatów ;) Tylko że w końcu utkniemy z dylematem "jaką metodą wybrać metodę głosowania" ;)

A osobiście oddaję głos na pierwszą opcję, a więc dość restrykcyjne według niektórych ograniczenie do pionowego formatu a4 - pozostawiając pełną swobodę twórczą w zakresie kompozycji jak i ilości kadrów. Pewna unifikacja nie zaszkodzi, a ułatwi nieco porównanie poszczególnych prac jak i pokaże co każdy z uczestników potrafi zaprezentować dysponując taką samą przestrzenią.
I kończę już tą przydługą wypowiedź ;)

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2007, 09:22:30 am »
Nie buntowałem się, tylko stawiałem pytania
na które niestety nie uzyskałem satysfakcjonujących odpowiedzi.

Nigdzie nie jest napisane, że PLANSZA to tylko format prostokątu a4
więc moje cytowane wypowiedzi nie przeczą sobie. Zrobienie PLANSZY w kształcie wielokrotnie przywoływanego fiuta jest możliwe. Tak samo jak w kształcie gruszki, koła trapezu, czy papierowej torby. Gdzie jak nie w internecie możemy sobie pozwolić na podobne eksperymenty z formą? Być może nigdy w życiu nie będziemy mieć okazji zaprezentować takiej planszy w druku!

Zagłosowałem na opcję 2, gdyż z natury jestem kompromisowy i niesprawiedliwością byłoby przypisywanie mi chęci kontynuowania czczej dyskusji i przepychanek odnośnie założeń konkursu. Wolałbym narysować konkursową planszę.

Oczywiście zgadzam się z Mazolem.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2007, 09:54:33 am »
Cytat: "Maciej"

Nigdzie nie jest napisane, że PLANSZA to tylko format prostokątu a4
więc moje cytowane wypowiedzi nie przeczą sobie. Zrobienie PLANSZY w kształcie wielokrotnie przywoływanego fiuta jest możliwe. Tak samo jak w kształcie gruszki, koła trapezu, czy papierowej torby. Gdzie jak nie w internecie możemy sobie pozwolić na podobne eksperymenty z formą? Być może nigdy w życiu nie będziemy mieć okazji zaprezentować takiej planszy w druku!


Maciej - dałbyś fotę swoją - pierwsza plansze zrobię w kształcie twojego ciała.
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Vigor

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2007, 10:48:54 am »
mhw:
Cytuj
Pewna unifikacja nie zaszkodzi, a ułatwi nieco porównanie poszczególnych prac jak i pokaże co każdy z uczestników potrafi zaprezentować dysponując taką samą przestrzenią.


nie chce byc bardziej napastliwy niz bylem dotychczas. ale mysle, ze jest zupelnie wystarczajaca "unifikacja" na poziomie samego korzystania z a4. brak mozliwosci obrocenia owej a4 do poziomu to fikcyjny problem, jakas demnonstracja wladzy kogos kto sie chyba nudzi

poza tym jaknapisal mazol, sama ankieta jest odrobine nieprofesjonalna. na moj gust opcja nr3 jest w ogole nie potrzebna. przeciez skoro mielibysmy pracowac na a4 pion/poziom to moglibysmy sobie w tych ramach rysowac c**je, czajniczki, i konktury kolegow po fachu.
jako zwolennik teorii spiskowej, czuje tu podstep na poziomie konstrukcji ankiety ;p
amator kanapek.

Offline asu_swing

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2007, 10:48:55 am »
nie chodziło o dyskusję "czym jest plansza" ale o to jaką formę przyjmie konkurs.

a jeżeli chodzi o internet - to jesteś w wielkim błędzie, bo internet a w szczególności dokładniej to monitor ogranicza o wiele bardziej niz publikacja i nie pitol o niemożności publikacji w realu takich form, bo jest o wiele łatwiej, jak już niejeden raz prezentował pszren takie chociażby rzeczy jak "3 i 4", które nie miałoby szans być zaprezentowane w internecie. i cały czas się w tym pogrążasz opiewając jakoby "wolność formy" jaką daje internet.

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2007, 11:24:38 am »
Nie pogrążam się.

Idź i wydrukuj Jeju w formie trójkątnej, a później wróć tu i mów jak to łatwo można sobie pozwolić na takie ekstrawagancje  :roll:

W internecie można zrobić świetne interaktywne prace (jak na przykład używanie elementów animowanych, dźwięków itp itd). Dużo łatwiej niż je później wydrukować.

Na początku sami podnieśliście argument, że pion a4 jest najłatwiejszy do publikacji poza siecią. Proszę nie odwracać kota ogonem.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2007, 01:20:35 pm »
pytanie jak głosujemy?
demokratycznie, czyli przewaga 2/3 głosów
czy
podwórkowo, czyli 1 głos może zaważyć o wszystkim

?
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline asu_swing

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 02, 2007, 01:33:20 pm »
Cytat: "Maciej"

Idź i wydrukuj Jeju w formie trójkątnej, a później wróć tu i mów jak to łatwo można sobie pozwolić na takie ekstrawagancje  :roll:


ale ty masz chyba żal do mnie o to Jeju czy coś meeen  :roll:
nie mówimy o Jeju teraz, masz problem z tym to napisz mi w prost na PW, albo na gadu, bądź zadzwoń ;)

a problemem by to nie było wielkim puścić gilotynę na ukos
ale tak nie zrobię bo takich komiksów drukować nie chcę.

za to dałem przykład pszrena - jak ktoś chce to potrafi takie rzeczy wydawać.
tu chodzi o chęci, a nie o możliwości.