Autor Wątek: Konkurs na plansze komiksowa - komentarze  (Przeczytany 203828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« dnia: Marzec 01, 2007, 02:27:36 pm »
No dobra, vox populi vox dei
Prosze jedynie o krotkie uzasadnienie glosu

Offline Vigor

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2007, 02:41:59 pm »
zaglosowalem na plansze pionowe i poziome a4.

skoro juz mamy cwiczyc na a4 to jest dla mnie zupelnie glupim brak mozliwosci skorzystania z tej przestrzeni pracy w poziomie.

jednoczesnie niczego wiecej nie chce. to juz szczyt moich marzen.


>>>edit<<<

chcialem jeszcze dodac, ze niesamowicie mnie miażdży jak czytam niektore propozycje ograniczania swobody - szczegolnie jesli te propozycje wysuwaja osoby bardzo bierne w konkursowaniu. po cholere ktos nam podkreca rygor jak i tak nie bedzie z nami cwiczyl. to totalne nieporozumienie
amator kanapek.

Offline empro

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2007, 02:57:55 pm »
poczytałem i zagłosowałem chociaż pewnie nie będzie czasu na ten konkurs
choć mogą pojawić się tutaj ciekawwe komiksy,
zagłosowałem na opcję "tylko w pionie" bo daje to najbardziej, w moim odczuciu sprawiedliwe zasady, czyli
-każdy zaczyna tak samo i ma taką samą przestrzeń i tylko od niego zalezy jak ją wykorzysta
-jednocześnie rzeczywiście jest to w chwili obecnej przeważający format zlecanych prac więc po co rzeźbić, skoro można sobie poćwiczyć tak jak chce większość (mówię o większości klientów zamawiających sobie komiksy :))
-a poza tym wszystkie właściwie konkursy mają w swoim regulaminie właśnie taki format, pewnie 99.9% wydawców w zasadach zgłoszeń też taki format wyznaczyła
i przede wszystkim rzeczywiście da się uniknąć w przyszłości różnych tak do bólu eksperymantalnych tworów że czapka spadać będzie z głowy przed komputerem,
ja jeszce bym dołączył do regulaminu jakiś punkt, który definiowałbym co uznajemy w ramach konkursu za komiks, bo wybaczcie, ale zdjęcie z netu z dołączonymi trzema wyrazami dla mnie komiksiem nijak nie jest, a jak wyszło w pewnym momencie w konkursie paskowym każdy już chciał coś wrzucić i takie potworki się trafaiły, że mnie przynajmniej w ogóle odrzuciło od samego oglądania kolejnych edycji :)

Offline 291

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2007, 03:09:19 pm »
zagłosowałem na 3 opcje
żeby każdy sie mógł wykazać inwencją i miał większe pole do popisu

Offline mazol

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2007, 03:15:49 pm »
glosowalem za wolnoscia wyboru....3

Offline cASTORtROY

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2007, 03:33:17 pm »
wybralem pierwsza opcje, jestem tradycjonalistą....
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline asu_swing

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2007, 04:10:07 pm »
opcja 1sza
jestem za ujednoliceniem przestrzeni konkursowej a kreatywnością i inwencją wydaje mi się, że można się nieźle wykazać już wewnątrz niej.

w bieganiu też ścigam się z innymi na tej samej trasie.

pzdr
asu

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2007, 04:16:46 pm »
pion - wytłumaczenia m.in. w wątku z komentarzami.

i popieram empro

trzebaby określić w jakim stopniu można się wspomagać fotografią w komiksie. Uczymy się rysować, czy wklejać fotki w fotoszopie?
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Dem

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2007, 05:12:08 pm »
ZWolennik wolności, opcja trzecia.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2007, 05:29:21 pm »
Opcja pierwsza. Sam nic rysował nie będę a ci, którzy może by się zlitowali nade mną, raczej preferują tradycyjne rozwiązania.

Można by przerzucić część dyskusji z tamtego tematu tutaj.

Cytat: "empro"

ja jeszce bym dołączył do regulaminu jakiś punkt, który definiowałbym co uznajemy w ramach konkursu za komiks, bo wybaczcie, ale zdjęcie z netu z dołączonymi trzema wyrazami dla mnie komiksiem nijak nie jest, a jak wyszło w pewnym momencie w konkursie paskowym każdy już chciał coś wrzucić i takie potworki się trafaiły, że mnie przynajmniej w ogóle odrzuciło od samego oglądania kolejnych edycji :)


Zdjęcie z netu z dołączonymi trzema wyrazami komiksem nijak nie będzie. Może poemiksem.

Ale kilka zdjęć połączonych w jedną sekwencję - już tak!

Fotografia to narzędzie jak każde inne. Poza tym nie przesadzałbym z tą ilością pasków fotograficznych. Zdarzał się jeden na edycję - i to nie w każdej (nigdy też żaden wysoko nie zaszedł). Znacznie więcej jest naprawdę niedbale narysowanych pasków, które przytrafiają się w każdej edycji.

Offline Kleymen

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2007, 05:41:52 pm »
opcja 3.

Można zaprezentować wiele nowych, ciekawych pomysłów niekoniecznie w formie konwencjonalnej.

Offline empro

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2007, 06:19:33 pm »
Cytat: "Robweiller"


Cytat: "empro"

ja jeszce bym dołączył do regulaminu jakiś punkt, który definiowałbym co uznajemy w ramach konkursu za komiks, bo wybaczcie, ale zdjęcie z netu z dołączonymi trzema wyrazami dla mnie komiksiem nijak nie jest, a jak wyszło w pewnym momencie w konkursie paskowym każdy już chciał coś wrzucić i takie potworki się trafaiły, że mnie przynajmniej w ogóle odrzuciło od samego oglądania kolejnych edycji :)


Zdjęcie z netu z dołączonymi trzema wyrazami komiksem nijak nie będzie. Może poemiksem.

Ale kilka zdjęć połączonych w jedną sekwencję - już tak!

Fotografia to narzędzie jak każde inne. Poza tym nie przesadzałbym z tą ilością pasków fotograficznych. Zdarzał się jeden na edycję - i to nie w każdej (nigdy też żaden wysoko nie zaszedł). Znacznie więcej jest naprawdę niedbale narysowanych pasków, które przytrafiają się w każdej edycji.


wszystko tak, ale wszelkie próby robienia fotokomiksów, komiksów za pomocą 3DMaxów i innych narzędzi jednak spełzły na niczym, znaczy komiks trzeba jednak po prostu narrsyować i mimo, że pewnie są przykłady dobrych i ciekawych komiksów wykonanych innymi technikami niż złapanie w dłoń ołówka względnie tabletu i za pomocą właśnych łap nasmarowanie warstwy graficznej to jednak jestem zwolennikiem tej tradycyjnej bardziej matody
i jak dla mnie komiks zawsze pozostanie zlepkiem fabuły i rysunku (tak, rysunku, nawet nie ilustracji)
:)

Offline gino

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2007, 07:39:18 pm »
dałem na pionowe, standardowo.

po namysle:
i jestem za tym zeby nie ograniczać techniki wykonania. bez przesady. kazdy ma prawo zrobić najbardziej nawet badziewny wizualnie komiks i puscić go w szranki. inna kwestia czy coś zwojuje;)
spokojnie z tymi zakazami

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2007, 08:00:58 pm »
Uważam, że ograniczeniem powinien być format a4, niezależnie czy to poziom, czy pion.

W związku z tym głosik na pozycję numer 2
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline OOllaaffeekk

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2007, 08:36:21 pm »
Opcja 3. Co do fotografii to popieram zadanie Roba i tak w ogóle to chyba każdy się zgodzi, że czasem komiks (pasek) rysowany może być o wiele wiele gorszy niż pasek z fotografii.

 

anything