Autor Wątek: Ostland  (Przeczytany 9644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ysgarran

Ostland
« dnia: Marzec 08, 2007, 12:15:31 pm »
Niedawno zaczalem grac Ostlandem - z tego co zauwazylem nie jest to zbyt popularny warband, wlasciwie nie ma sie co dziwic ich zasady (kupowanie 1 przedmiotu za polowe kasy po uzupelnieniach, brak HS i kusz) skutecznie utrudniaja zycie i nawet mozliwosc wziecia ogra nie wynagradza tego
moja poczatkowa rozpa to:
elder, 2 brotherow, priest, ogr, jaeger z blunderbusem i 2 kinow - wszyscy uzbrojeni po minimalnych kosztach w pale i sztylet (jakos trzeba bylo kase na ogra uzbierac)
nie mam za bardzo pomyslu na jej dalszy rozwoj - strzelcy ze zwyklymi lukami czy z bronia palna to lekka pomylka, a ruffianie nie sa zbyt potrzebni bo umowilismy sie z kumplami na ludzkie bandy wiec straszakow za bardzo nie bedzie

moze ktos nimi gral albo ma jakies pomysly/komentarze to zapraszam do podzielenia sie
O PASARAN!

Offline Motorek

Re: Ostland
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2007, 12:32:12 pm »
Cytat: "ysgarran"
kupowanie 1 przedmiotu za polowe kasy po uzupelnieniach
Ta zasada już nie obowiązuje.

Offline ysgarran

Ostland
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2007, 12:38:15 pm »
no prosze - oplacalo sie poruszyc temat - sie mozna ciekawych rzeczy dowiedziec, jeszcze tylko pytanie - gdzie ta rewelacje mozna znalezc? erreta i q&a jak mniemam?
O PASARAN!

Offline Skavenblight

Ostland
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2007, 03:00:58 pm »
Ilu max ludków może mieć Ostland, bo się chyba przesłyszałam?
I na podstawie jakich zasad? ;)
Tak z ciekawości pytam.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline ysgarran

Ostland
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2007, 04:30:45 pm »
ostland ma umiejetnosc specjalna dzieki ktorej 2 psy nie licza sie do limitu bandy, wiec teoretycznie jak 6 bohaterow ma ta umiejetnosc to moga miec 12 kundli + 15 kolesi normalnie dozwolonych czyli w sumie 27 modeli :)
O PASARAN!

Offline Skavenblight

Ostland
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2007, 04:32:29 pm »
Eeee... to ja może złożę ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Wojtek_Krz

Re: Ostland
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2007, 05:21:01 pm »
Cytat: "ysgarran"
Niedawno zaczalem grac Ostlandem - z tego co zauwazylem nie jest to zbyt popularny warband, wlasciwie nie ma sie co dziwic ich zasady (kupowanie 1 przedmiotu za polowe kasy po uzupelnieniach, brak HS i kusz) skutecznie utrudniaja zycie


Ave! To są lipne zasaady do Ostlandu, oficjalne nie posiadaja tego problemu z płaceniem połowy kasy na przedmiot. Zlikiwidowano tez włucznie za 5gc :D.

Gram ostlandem od hmm połowy 2005 roku , nie narzekam zbytnio na brak HSów, gdyż wczesniej grywałem skavenami.

Kusze są całkowicie zbędne, pozatym srednio pasują wg mnie fluffowo.

Cytat: "ysgarran"
i nawet mozliwosc wziecia ogra nie wynagradza tego


Ogr wg. jeśli jest dobrze wykorzystany jest w stanie wygrac sam bitwe. Na jednym z turniejów mój najemny ogór zabił w jednej walce 4 bohaterów orczych.

Cytat: "ysgarran"
moja poczatkowa rozpa to:
elder, 2 brotherow, priest, ogr, jaeger z blunderbusem i 2 kinow - wszyscy uzbrojeni po minimalnych kosztach w pale i sztylet (jakos trzeba bylo kase na ogra uzbierac)
nie mam za bardzo pomyslu na jej dalszy rozwoj - strzelcy ze zwyklymi lukami czy z bronia palna to lekka pomylka, a ruffianie nie sa zbyt potrzebni bo umowilismy sie z kumplami na ludzkie bandy wiec straszakow za bardzo nie bedzie

moze ktos nimi gral albo ma jakies pomysly/komentarze to zapraszam do podzielenia sie


Troche pograłem i jest kilka opcji na gre Ostlandem:
- 9tka z najemnym ogrem i dwoma blunderbussami. Tym rozwiązaniem grałem najdłuzej
- 7 z domowym ogórkiem i dwoma blunderbussami
- z 13 chłopa bez ogórw (beznadzieja :P)
- obecnie gram na dwa ogry + komplet bohaterów + jeden jeager. Jest przyjemnie.

Co do rozwoju, to w zaleznosci jak gracie w towarzystwie. Jednak ja preferuje kupowac jeagerów, uzbroić ichw topór i sztylet i przy najbliższej okazji dokupic blunderbussa

Ruffian jest świetny fluffowo i jest tak samo cziterski jesli chodzi o rout testy jak flagellant.

Co do ogra wole wybór najemnego. Gdziez dawno temu na forum była dyskusja apropo wyboru. Wychodzi, ze jest tańszy w eksloatacji jesli chodzi o turnieje. Jesli grac w kampanie to lepiej wybrac domowego

Offline Mistrz wałków :)

Ostland
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2007, 09:00:23 pm »
To i ja dorzucę (powtarzajac się:)) swoje dwa słowa na temat Ostlandu.

Grałem ta banda kampanie i duzą ilosc pojedyńczych potyczek. W turnieju juz nie zdązyłem jej sprawdzić :( (ach ta emerytura:))

"+"
- Ciekawa magia.. silne połaczenie leczenia lub siły niedziwiedziej z ogrami. "Wiewiórki" i "skok jelenia" znacznie przyspieszja rozwój kapłana.
- Bardzo Ciekawe skille. Szczególnie "uderzenie byka"
- Mozliwosc łaczenia siły ogrów z garłaczami (tzw system strzelania przez grubasów w walkę wręcz)
- Dwa duże stwory (2 X ogr),choc połącznie ogra z niedziwedziem w kislevie jest znacznie lepsze.
- bohaterowie dzieki 12 exp łapią pierwszy rozwój po dwuch oczkach (przydatne w turnieju).
- ruffians i ich LD 10!! - przydatni do testów rozbicia (za to I2 i Ws2)

"-"
- mała ilosc bohaterów na starcie
- brak młodzików (porównując do band ludzkich)
- bardzo duzy rating początkowy.
- 12 exp na bohaterach którzy nie różnią się współczynnikami od zwykłych chempionów ludzkich z 8 exp. Marne współczyniki kapłana (szczególnie boli 2 WS)
- uboższy sprzet niz u innych band ludzkich (pistolety dwulufowe sa za drogie jak na swoje możliwości)
- waski wybór najemników.. najbardziej boli brak dostępu do jakis strzelców..
- stronnicy nie powalaja.. poza ruffianami są przecietni i mało zróżnicowani :(
- Słabe mozliwości strzeleckie. Nie ma nawet czym prowadzić gry zaczepnej.
- Za drogi i za wolno rozwijajacy się ogr domowy (porównujac go do trolla, misia, ratraka wychodzi blado)


Wiecej grzechów niepamietam
Kamil. (miszczu)

Offline ysgarran

Ostland
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2007, 10:03:53 pm »
dzieki za komentarze, pare pomyslow bede musial wyprobowac (szczegolnie strzelanie przez ogra...)
ciagle sie przewija tekst ze te zasady ktore mam sa nieaktualne, to gdzie sa aktualne - moje sa z sg a w erracie nic nie ma o ostlanderach, wiec moze ktos moglby mi powiedziec skad mam wziac te aktualne??
O PASARAN!

Offline Leszczu

Ostland
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2007, 10:17:42 am »
Cytuj
ostland ma umiejetnosc specjalna dzieki ktorej 2 psy nie licza sie do limitu bandy, wiec teoretycznie jak 6 bohaterow ma ta umiejetnosc to moga miec 12 kundli + 15 kolesi normalnie dozwolonych czyli w sumie 27 modeli
nie zapominajmy o możliwości zakupu książki kucharskiej i najmie nizioła co daje możliwość dobicia do 30 modeli jak mi się zdaje...  :D
url]www.najmita.net[/url] Serwis społeczności Mordheim

Offline Mistrz wałków :)

Ostland
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2007, 11:55:17 am »
Nie.. tak dobrze to nie ma.. Max tej bandy to 29 modeli.. 27 + ogr + 1 z ksiązki kucharskiej! (niziołka nie mozna najmować!)
Kamil. (miszczu)

Offline Wojtek_Krz

Ostland
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2007, 03:06:59 pm »
co ciagle jest całkowicie fantazyjne  :roll: :P

Offline Dwalthrim

Ostland
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2007, 03:29:23 pm »
Za to decydując sie na zbieranie Ostlandu prawie zawsze dopóki nie osiągniesz górnego limitu masz powody do zbierania  i malowania nowych figurek  ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Kapitan_Hak

Ostland
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2007, 08:42:14 pm »
Z innej beczki (prochu)...

Ciekaw jestem, jak składacie Wasze Ostlandy?

Może jakiś odważny by wrzucił fotki do Galerii ;)?

Offline Dwalthrim

Ostland
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2007, 09:35:03 pm »
Mój jest nie pomalowany więc ta prośba mnie nie dotyczy ;), ale jak najbardziej popieram postulat Bolsa! Wrzućcie chłopaki fotki swoich Ostlandów - z chęcią je obejrzymy
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


 

anything