trawa

Autor Wątek: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks  (Przeczytany 43110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalbaro74

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 19, 2015, 06:29:32 pm »
Dzień dobry wszystkim :wink:

Terminy premier Wieży:

Siostrzyczki z Elurii - sierpień
Bitwa o Tull - październik
The Way Station - kwiecień 2016
The Man In Black - październik 2016
To fajna wiadomośc będą dalsze losy Rolanda.Kiedyś przeczytałem Mroczną Wieżę teraz czas na komiks.

Offline Gazza

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 20, 2015, 01:51:04 pm »
Super, bo niedawno zacząłem kompletować tę serię i niepokoił mnie jej niepewny los.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 23, 2015, 11:43:35 am »
Super, bo niedawno zacząłem kompletować tę serię i niepokoił mnie jej niepewny los.

Nie przypominam sobie, żeby jej los kiedykolwiek był "niepewny", przynajmniej w kwestii wydań PL. Ot, wydawnictwo wydawało 1 tom rocznie, ale wydawało :-)

Offline Gazza

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:20:20 am »
Dla mnie to tempo właśnie jest niepokojące - wiele może się wydarzyć w takich interwałach więc ....
Z drugiej strony wydawca jest konsekwentny, wszystko jest spójne, na wysokim poziomie - tego oczekuję.
Paradoksalnie wolę nawet (może nie aż tak) spokojny cykl niż takie szarpanie się z portfelem co tydzień/dwa jak mam z WKKM czy Thorgalem od H.
Aktualnie bardziej zastanawia mnie co dalej z serią w oryginale? Wiem, że kolejne zeszyty zaczęły po przerwie ukazywać się, ale jakie są dalekosiężne plany? Jak z pokryciem pierwowzorów?

Offline nocny

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:48:47 am »
Emeryt - los polskiego wydania był w pewnym momencie niepewny by nie powiedzieć niemal przesądzony, że dalszych wydań u nas nie będzie. Na szczęście wydawca jest fanem Kinga :wink:

Gazza - plany w USA są takie, że obecnie jest adaptowany tom 'Powołanie trójki', w lipcu pojawi się ostatni tom serii House of Cards więc jakoś niedługo powinna pojawić się zapowiedź kolejnej serii poświęconej kolejnej postaci z 'Powołania trójki'.

Offline kalbaro74

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 24, 2015, 03:31:32 pm »
To można się spodziewac długiej serii,bo nawet nie są w połowie powieści Kinga

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 24, 2015, 10:07:38 pm »
To można się spodziewac długiej serii,bo nawet nie są w połowie powieści Kinga
Ta seria powstała jako prolog do książki. Generalnie miała przedstawiać to czego nie było w książkach. Najwyraźniej trochę jednak ten pomysł ewoluuje...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kalbaro74

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 25, 2015, 02:28:03 pm »
Ta seria powstała jako prolog do książki. Generalnie miała przedstawiać to czego nie było w książkach. Najwyraźniej trochę jednak ten pomysł ewoluuje...
Przecież 1 tom komiksu"Narodziny Rewolwerowca to 4 tom sagi"Czarnoksiężnik i kryształ".

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 26, 2015, 10:57:35 am »
Przecież 1 tom komiksu"Narodziny Rewolwerowca to 4 tom sagi"Czarnoksiężnik i kryształ".
Nie do końca. W 4 tomie Roland opowiada o swojej "młodości", ale nic poza tym. Tutaj masz od początku opowiedziane jego przygody z wypełnieniem wszelkich niedopowiedzeń książkowych. King współpracował przy tym komiksie i wypełniał w nim "białe plamy", na które książkowa opowieść nie dała odpowiedzi. Poczytaj sobie prologi różnych tórców tego projektu (w tym Kinga) w albumach komiksowej wersji.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Holsten

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 11, 2015, 08:35:37 pm »
Pojawiła się zapowiedź tomu siódmego http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mroczna_wieza/7

Offline kalbaro74

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 11, 2015, 10:17:07 pm »
Też zauważyłem i się ucieszyłem,że poznam dalsze losy Rolanda.

Offline Gazza

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 12, 2015, 08:03:57 am »
Gildia chyba błędnie podaje, że za rysunek odpowiada Jae Lee. Stałym autorem grafiki jest chyba tylko Isanove, penciler Lee już wcześniej też skakał na bok (Upadek Gilead chociażby)...

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:08:04 pm »
Gildia chyba błędnie podaje, że za rysunek odpowiada Jae Lee. Stałym autorem grafiki jest chyba tylko Isanove, penciler Lee już wcześniej też skakał na bok (Upadek Gilead chociażby)...
Ano błędnie. Do tej części nie przyłożył ręki.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Holsten

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 28, 2015, 03:14:07 pm »
http://www.literatura.gildia.pl/news/2015/06/roland-wznowienie A tymczasem Albatros postanowił wznowić wydanie książkowe sagi.

Offline nocny

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 10, 2015, 04:14:00 pm »
Siostrzyczki z Elurii przesunięte na wrzesień.

 

anything