Autor Wątek: Thorgal - Klatwa Odyna (gra)  (Przeczytany 5863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« dnia: Maj 22, 2003, 01:19:36 pm »
Co sadzicie o grze Thorgal - Klatwa Odyna? Nie bede pisal o swoich odczuciach, zeby nie sugerowac odpowiedzi, a jestem naprawde ciekaw co o niej sadza inni czytelnicy serii.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2003, 09:44:24 am »
Pare osob zaglosowalo, wiec podbije troche temat, moze ktos sie wypowie.
Pare slow o grze - jest to klasyczna przygodowka z elementami gier logicznych i zrecznosciowych. Uzupelnia ja 7-stronicowa historyjka parakomiksowa (cz-b), ktora powstaje w miare przechodzenia gry.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline perro

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2003, 01:46:17 pm »
Niestety gry nie widziałem, ale pomysł wydaje się być ciekawy.
NSICHTBAR

Offline graves

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2003, 02:03:58 pm »
Widziałem ją w Empiku -za coś około 60 zeta. Już się parę razy naciąłem. :cry:
Poczekam kilka miesięcy i kupię w kiosku za 29.90 lub mniej  :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nori

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2003, 02:16:54 pm »
gre kupilem w dniu premiery - po powrocie wlaczylem ja "by tylko zobaczyc" - zaczolem grac i skonczylem ja po 4 -5 godzinach. 59 zlotych to wydaje mi sie "troche duzo" za 4 godziny zabawy. Mimo to gra nie jest najgorsza - mimo ze grafika nie powala na nogi, a filmiki sa brzydkie gra sie calkiem przyjemnie. Bardzo duza wada to moim zdaniem scenariusz - starano sie "napakowac jak najwiecej elementow" - mamy wiec ziemie, kosmos (pajawia sie tu jakis robot !) i zaswiaty.
Zagadki sa bardzo proste, poza 3 logicznymi - niezbyt dobracowanymi (no moze poza dosc fajna gra w runy). Denerwuja tez wstawki zrecznosciowe - Thorgal nie zawsze porusza sie dokladnie tak jakbysmy chcieli. Ciekawostka jest strzelanie z luku - wystepuje pare razy w grze ale tylko w okreslonych z gory momentach i dotego wspomniany luk mozna uzywac tylko z danego miejsca.
To i ze pozostale elementy scenariusza sa bardzo liniowe (zawsze istnieje tylko jedno, z gory okreslone, rozwiazanie ).
Gre polecam tylko maniakom Thorgala.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2003, 02:44:57 pm »
Po 5 godzinach? Niezly jestes. Mi to zajelo 2 dni i korzystalem troche z walkthrough.
W kazdym razie jestes jak dotad jedyna osoba wypowiadajaca sie na forum, ktora grala w ta gre. Hmm, ciekawe: komiksowe filmy chetnie ogladamy, komiksowe gry raczej nie wzbudzaja zainteresowania. Symptomatyczne (jak to ktos tu kiedys o czyms napisal).  :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2003, 02:47:53 pm »
Nie wiem, czy to jest symptomatyczne. Ja bym tę grę bardzo chętnie kupił i w nią zagrał, ale musiałbym poświecić 2 komiksy -które mogę kupić zamiast niej. Więc jak już pisałme poczekam aż będzie tańsza.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2003, 02:54:06 pm »
Wiec moze po prostu za wczesnie wystartowalem z tym tematem... No ale z drugiej strony potem bym mogl uslyszec - 'Thorgal, ta gra sprzed pol roku? Zahibernowali cie, czy co?'.  :)
Ale Graves, nie odbieraj moich postow jako zachete do kupna tej gry! Nie chce sie obarczac taka odpowidzialnoscia.  :P
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2003, 03:49:58 pm »
Spoko. Aż tak mnie nie zachęciłeś :D . Od początku miałem co do niej zajęte stanowisko :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Macias

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2003, 06:14:04 pm »
Cytat: "xionc"
Po 5 godzinach? Niezly jestes. Mi to zajelo 2 dni i korzystalem troche z walkthrough.
W kazdym razie jestes jak dotad jedyna osoba wypowiadajaca sie na forum, ktora grala w ta gre. Hmm, ciekawe: komiksowe filmy chetnie ogladamy, komiksowe gry raczej nie wzbudzaja zainteresowania. Symptomatyczne (jak to ktos tu kiedys o czyms napisal).  :)
bo jesli natniesz sie na slabymfilmie,to pojdzie "tylko"  ok.15 zyla, a nie kilkadziesiat.nie gralem,ale widzialem screeny.i patrzac na te obrazki  (z renderowanym thorgalem) zastanawialem sie,czy to planeta malp2...jak mozna bylo taki krzywy ryj zrobic thorgalowi.......

Offline jax

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2003, 08:39:55 am »
Cytat: "xionc"
Po 5 godzinach? Niezly jestes. Mi to zajelo 2 dni i korzystalem troche z walkthrough.
W kazdym razie jestes jak dotad jedyna osoba wypowiadajaca sie na forum, ktora grala w ta gre. Hmm, ciekawe: komiksowe filmy chetnie ogladamy, komiksowe gry raczej nie wzbudzaja zainteresowania. Symptomatyczne (jak to ktos tu kiedys o czyms napisal).  :)

to normalne - wszelkie popłuczyny dyskontujące sukces oryginału nie wzbudzają mojego zainteresowania - np. książka na podst. filmu, film na podst. książki, film na podst. komiksu itd itp. w różnych konfiguracjach (tak, wiem - są wyjątki, ale to tylko wyjątki)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Odyn

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2003, 09:45:41 am »
To zależy kto się za takie przedsięwzięcie bierze i jakimi środkami dysponuje. Ważniejsze jest jednak to by ten ktoś doskonale czuł obydwa media. Przykład: doskonała książka S. Ambrose'a "Kompania braci" i równie doskonały serial, choć obydwie pozycje różnią się znacznie od siebie treścią.

Offline nori

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2003, 09:51:40 am »
jeszcze chcialbym dodac ze gra wyszla w polskiej pelnej (z dzwiekiem) polskiej wersji jezykowej - ktora jest (moim zdaniem) STRASZNIE marna.
A glos Norala - to po prostu smiech - postac ktora jest dosc wiekowa mowi glosem 20 lataka...
Glosy pozostalych postaci nie sa takie znowu zle, ale jakos nnie moglem sie "w nie" wczuc...
Inna sprawa ze po prostu to co tu otrzymalismy po prostu nie trafilo w MOJ gust - przedewszystkim dlatego ze postacie znalem wczesniej (jak wszyscy) i inaczej sobie wyobrazalem je ozywione chocby na monitorze komputera.

Ale i tak gralo mi sie dosc przyjemnie - wiec pasc taki totalny to to jednak nie jest, a jak ktos chce naprawde dobre przygodowki to polecam Syberie i Najdluzsza podroz - pod wzgledem sposobu pokazywania akcji sa dosc podobne do Thorgala (a jakosciowo to ho ho...).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline graves

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2003, 10:07:54 am »
Cytat: "nori"
Ale i tak gralo mi sie dosc przyjemnie - wiec pasc taki totalny to to jednak nie jest, a jak ktos chce naprawde dobre przygodowki to polecam Syberie i Najdluzsza podroz - pod wzgledem sposobu pokazywania akcji sa dosc podobne do Thorgala (a jakosciowo to ho ho...).

Syberia wymiata (grafika oparta o szkice słynnego rysownika Benoit Sokala -czekam na drugą część), jest lepsza od Atlantis 2 (Atlantis 3 -mnie nie zachwyciła).
Gdyby Thorgal był taki jak Syberia... ale niestety widziałem na screenach, że daleko mu do tego poziomu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nori

Thorgal - Klatwa Odyna (gra)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2003, 10:13:28 am »
fakt syberia sa bardzo dobra - szkoda ze 2 dopiero pod koniec roku ( na gry.wp.pl sa screeny z 2)
moze wiec thorgal przypadnie Ci do gustu - podobnie prowadzi sie bohatera, co do grafiki to fakt ze jest o wiele gorsza ale i tak wyglada dosc przyzwoicie - graficznie najwiekszym minusem sa filmiki, ale w Najdluzszej podruzy na filmach bohaterka tez wygladala brzydko...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach