Autor Wątek: Skąd ten kadr? vol 3  (Przeczytany 261076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nakago

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2007, 09:54:56 pm »
Hm... "Mikan Enikki"?

A Ty to anime widziałeś? Obrazki masz z filmu, czy z neta? Może to trochę pomoże... ;-)
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2007, 10:11:42 pm »
Nie.

Anime jak najbardziej widziałem. Obrazki zrzucane własnoręcznie.
Aha, wbrew panikarskim zapędom Szyszki - w całym anime jest mniej moe niż w jednej dowolnej scenie jej ulubionego Gakuen Manabi Straight ;)

ps. Nakago to naprawdę ty, czy tylko jakiś bezczelny impersonator? :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline arkilon

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2007, 10:56:08 am »
no toś zaperlił z lamusa!  :lol:
daj hinta (jeżeli to w tym przypadku możliwe)  ;)
az na wozie, raz w nawozie

Offline Nakago

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2007, 11:23:55 am »
To naprawdę ja, richie :-D. Stara i niezmienna :-p.

Na Embarosie chłopak napisał, że się tu podobnie bawicie, jak my tam, tylko u Was jest znacznie trudniej, więc zajrzałam ;-). Rzeczywiście, wymiatacie :-(. A ja jestem mocno opóźniona w rozwoju i naprawdę wieeeeelu anime nie znam. Szczególnie tych nowszych, ale, jak widać, nie tylko.


Uparłam się jednak na tę Twoją zagadkę - może jakoś mi się uda... ;-)


Mam wrażenie, że też to kiedyś widziałam, szczególnie tę drugą scenę... Ale "Hime-chan no Ribbon" to to pewnie nie jest, co?...


BTW: co to znaczy 'moe'? :-|
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline nolifesking

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2007, 11:47:26 am »
Elledri tutaj spamowanie nie przechodzi jak na embie... staraj sie tego nie robic nasi moderatorzy są akurat łagodni ale jak złapie cie szef to bedizesz miała osta...
(hidden)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2007, 12:14:48 pm »
Nie ma ostów - ja krzyczę a Dread łamie paluchy ;)

Moe to określenie na młodą i niewinnie wyglądającą dziewczynę - taką słodziutką, że diabetyka wykańcza ;)

Offline Hunter Killer

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 18, 2007, 12:19:06 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
diabetyka wykańcza ;)

I Szyszkę. :lol:  ;)

Dajcie jakiegoś hinta, albo nową zagadkę, bo jakoś za cicho tu, moderatorzy już o łamaniu palców mówią.  :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Nakago

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 18, 2007, 12:27:04 pm »
Wilku, nakrzycz na swojego przedmówcę, bo spamuje, aż (nie)miło :-p.


Nolifesking, tak myślałam, że się odezwiesz, jak w stół uderzę. To takie nożycowe... ;-).


Ja tam strzelam dalej, prawie się mogę założyć, że widziałam anime richiego...: "Chou Kuse ni Narisou"? Mógłbyś się, riche'u, odezwać ;-), bo tak będę strzelać, aż animację wyczerpię :-p.


OK, 'moe' już pojmuję (tylko teraz nie wiem, skąd się Szyszce wzięli moe faceci w "Saiyuki" :-p), a może mi ktoś wytłumaczyć 'emo'?
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline flowingwater

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 18, 2007, 12:28:35 pm »
Cytat: "Nakago"
a może mi ktoś wytłumaczyć 'emo'?

emo:
http://www.forum.gildia.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=5223

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 18, 2007, 12:33:55 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Nie ma ostów - ja krzyczę a Dread łamie paluchy ;)

Moe to określenie na młodą i niewinnie wyglądającą dziewczynę - taką słodziutką, że diabetyka wykańcza ;)

Taa... przy czym Szyszka łaskawie raczy uprawiać tu ekstremalnie subiektywną szermierkę tym słowem. Tzn. jak jej tylko się coś podoba to nie może być moe, bo to niemożliwe żeby jej się moe podobało. No i oczywiście na odwrót :)
Przykładowo - to wg Szyszki moe bynajmniej nie jest (krótki fragmencik, ok. 6mega)   :badgrin:

Wracając do zagadki - final roundo... jak już po tym nie zgadniecie to nie zgadniecie w ogóle... dwie główne bohaterki na planie i w ogóle:

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 18, 2007, 12:45:46 pm »
aqnimka nie poznaję, ochoć kreska znajoma. Obejrzałam połowę starych "Secret service", żeby znaleźć, ale pewnie to jest coś tak strasznego, że tego nie opisali.

Richie, perełko, "moe" mówi się jak ktoś się rozpływa widzac coś słodkiego uroczego i mellow-mellow. "flames of moe" w Ouran Host Club dobitnie to wykazały, kiedy panie moe robiły na pana wyznającego miłość innemu panu. A nóżki tego pana były moe, bo postać zmiękczała kolana u szyszek.

I tak, Manabi nie jest moe, bo paniekni nie zachowują się jak marzenie pedofila. I nawet kyuun im wybaczę.

Poza tym, co to za obgadywanie, co?
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Nakago

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 18, 2007, 12:50:45 pm »
No i mam :-D: "Momoiro Sisters". Nie oglądąłam jednak :-(.

Richie'u, potwierdź, jakby co ;-).


Szyszko, obgadywanie to by było za plecami ;-). A tak prosto w twarz, to jest przedstawienie stałego bywalca świeżynce ;-). Więc się nie przejmuj :-D.

OK, 'moe' pojmuję - jest to subiektywne odczucie słodkości :-). Zatem moe dla jednego nie musi być moe dla innej osoby. Czy dla mnie moe może być brat Sakurci? :-D

Za to 'emo' nie kumam nadal, przykro mi :-(.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 18, 2007, 02:30:51 pm »
Cytat: "Szyszka"
I tak, Manabi nie jest moe, bo paniekni nie zachowują się jak marzenie pedofila.

O tak, w Manabi wcale panienki nie są pedolicious



... ale bodaj tylko w porównaniu do panienek z Ichigo Mashimaro :D

Cytuj
I nawet kyuun im wybaczę

A to masowe kręcenie niewinnymi dziewczęcymi tyłeczkami też? :D

Cytuj
Poza tym, co to za obgadywanie, co?

Spoko, odpuszczę ci, jak w końcu przyznasz czcionką na pół ekranu że Manabi to czysty lolicon :)

Nakago, dobrze "odkopałaś". Za karę zadajesz :)
BTW:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=moe
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=emo
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Nakago

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 18, 2007, 03:39:08 pm »
Dla mnie to nagroda, richie :-D.


Trochę utrudniłam (moim zdaniem ;-)), mam nadzieję, że w dopuszczalny sposób...



Czyli:
- moe - nieszkodliwy bzik (w odróżnieniu od otaku, który jest bzikiem szkodliwym, bo fanatycznym :-p); dziewczęta w OKHC robiły (się) 'moe', bo lubiły gejów :-p, szczególnie w ciuchach z czasów Bakumatsu :-D;
- emo - płaczliwy chłopiec, wrażliwy na punkcie swoim i pewnego rodzaju muzyki, tak?
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline arkilon

Skąd ten kadr? vol 3
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 18, 2007, 03:49:58 pm »
a tak - żarówka
obiekt nietuzinkowy, czyż nie?

hmm...steamboy?
az na wozie, raz w nawozie