trawa

Autor Wątek: B5 - magazyn komiksowy  (Przeczytany 29459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janostaw

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 13, 2007, 10:01:14 am »
naczelny a byka że hej walnął, więc za karę w kolejnym numerze nie ukaRZe się też żaden komiks Samborka

Offline Maciej

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 13, 2007, 03:01:10 pm »
Cytat: ".zent"
Mam życzenie do redakcji także. Czy w czwartym numerze mógłby się znaleźć komiks o rodzinie Srochów? Bardzo proszę.

Przychylam posta  :)

A tak poza tym, wziąłem i napisałem kumoterską recenzję na moim blogasku. Kto ciekawy niech klika.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline GiP

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 13, 2007, 04:32:45 pm »
Tak odnosnie recenzji... HMMM... bełkotliwe (Oni), moze tak wyszlo, ale niestety w wydaniu brakuje 5 strony komiksu, na ktorej jest troche tekstu. szkoda, ze nie poszla sie bujac 4:]
ogolnie ten komiks jest bardzo osobisty, opisuje prawdziwe zdarzenie, no oczywiscie bez spluwy :D  tam byly slowa...
scenariusz powstal na komorce, po owym wydarzeniu
cuz, staralem sie

Offline Maciej

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 13, 2007, 04:41:00 pm »
Cytat: "GiP"
komiks jest bardzo osobisty, opisuje prawdziwe zdarzenie

To od razu można wyczuć. Ale opowiadając coś osobistego za bardzo starałeś się nie zdradzić zbyt wiele szczegółów . Miało być poetycko a wyszło jak wyszło  :(

Działaj dalej. Następnym razem może postaraj się opowiedzieć jakąś historię? Nie improwizuj.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline GiP

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 13, 2007, 04:59:13 pm »
z tym jeszcze nieco problem :(
ale caly czas staram sie uczyc...
a w ogole to mial byc komiks tylko dla mojej dziewczyny, potem wyszlo tak ze poszedl na Com.X, a tera imc Sambor zamiescil go w B5 :D
czyli plan sie calkiem zawalil hehehe :lol:

Offline demonter

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 13, 2007, 05:01:11 pm »
Skład był robiony na ostatnią chwilę jak zwykle więc i bez wpadek się nie obyło. Pozostaje mi jedynie przeprosić autorów i umówić się z nimi na wódkę.

Offline GiP

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 13, 2007, 06:18:12 pm »
http://www.digart.pl/praca/1186049/Oni_strona_5.html
pod tym linkiem mozna znalesc brakujaca strone komiksu "Oni"

Offline demonter

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 14, 2007, 12:05:10 am »
W kilku słowach postaram sie odnieść do recenzji Macieja, jak bardzo kumoterska by ona nie była.
1. ,,Mi osobiście brakuje wprowadzenia czy też słowa wstępu, zaprezentowania uczestników projektu"
Uwaga słuszna, przydało by się coś takiego. Pomyślimy nad tym.
,,Zauważyłem że kolejny raz redakcja czasem "zapomina" o podpisaniu komiksu nazwiskiem autora"
Niektórzy autorzy podpisują już swoje prace. Wypisywanie ich jeszcze raz mija się z celem, takie masło maślane.

2. Jeszcze jedna rzecz z którą sie zgadzam z Maćkiem. Skandalem jest nie ukazanie się komiksu Stefańca i Timofa w antologii Epizody Powstania Warszawskiego. Komiks jest naprawdę świetnie zrobiony i nie rozumiem jak para lesbijek ( które wszyscy i tak lubią ) może go dyskwalifikować.

3. "ONI" Grzegorza Pawlaka. Mangowato-bełkotliwe.
Lipa z tą jedną brakującą stroną. Winę biorę na siebie. Mangowatego tu niewiele poza kilkoma rysunkami ołówkiem. Bardziej Millerowskie klimaty ale z większą domieszką Grzegorza Pawlaka. Jak dla mnie odkrycie, dobrego scenarzystę tylko mu dać.  

4. "Pewnego razu na..."
No zj***na końcówka ale to nie wina scenarzysty...

5. "Komiks o świniach jedzących gówno"
Jeżeli uważasz że Tomek czuje się lepiej w komiksach o świniach jedzących gówno to nie widziałeś ,,Rodziny Srochów" Pawła Gierczaka. Tomek przygotował jednoplanszówkę która świetnie pasuje do B5.
Mnie bawi, humor prosty dla prostych ludzi.

6. Co do Chłopeckiego to dalej będzie zapychał brakujące strony jak sie nie weźmie do roboty a wiem że potrafi.

7. "Toys" Simona
Nie rozumiem porównania do netkolektywu?
Może i mogło to się zmieścić w pasku ale na pewno nie było by tak ciekawe graficznie. A że słabe to już jest twoje odczucie. Jednemu sie spodoba, drugiemu nie do końca.

No i podsumowanie. Znowu sie wszystko rozbija o Produkt albo o Śledzia, jakby to były odnośniki w tym kraju. To są zupełnie różne rzeczy.
Magazyn sie cały czas rozwija. W porównaniu z pierwszym a nawet drugim numerem widać postępy. Właśnie m.in. dzięki takim recenzją. Bez miziania sie po pytach. Jeżeli sie ukarze następny numer to mam nadzieję że będzie jeszcze lepszy bo jeżeli gorszy to go nie wydamy wcale.

Offline GiP

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 14, 2007, 08:35:28 am »
Dzięki za wsparcie :D

Robert Zaręba

  • Gość
B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 14, 2007, 09:41:56 am »
Cytuj
Tomek przygotował jednoplanszówkę która świetnie pasuje do B5.

Komiksy Gierka i Asu, to dwa najlepsze komiksy w trzecim numerze B5.
W przypadku komiksu Asu wystarczy w miejsce świń podstawić twórców, a w miejsce gówna ich "dzieła" i mamy wspaniały obraz popkultury.
I za to komiksy Asu lubię:)

Offline Maciej

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 14, 2007, 02:45:22 pm »
Cytat: "demonter"

Niektórzy autorzy podpisują już swoje prace. Wypisywanie ich jeszcze raz mija się z celem, takie masło maślane.

Chodziło mi o te prace gdzie autorzy się nie podpisali  :o
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline janostaw

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 14, 2007, 08:31:43 pm »
w trójce wszyscy zostali podpisani

jeno miszcz Maciej na końcu, co zresztą sam uczynił :)

Offline Maciej

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 14, 2007, 08:38:25 pm »
Jarku!
Cytat: "Jaszcząb"
Ja tytułem sprostowania. Do komiksów "Biały Miś" i jednoplanszówki z Vaderem i paczką, scenariusze napisał Bartosz Sztybor. Jam tam tylko ołówkiem i cienkopisami zadziałał.


No to teraz sprawdź jak podpisaliście  :o
Zresztą widziałem, że naczelny się już o to kajał poszkodowanemu na digarcie.

W poprzednim numerze komiks też podpisałem całym autorskim teamem, a Wyście nadpisali powyżej ino mnie. Tym razem podpisałem więc na końcu żeby Wam oszczędzić kłopotu (bo z rozkładówkami i tak zrobiłem Samborowi sporo zamieszania) i było okej.

Podobna akcja była na relazie. Na komiksie jak byk stało że trolejbus jest mój i Gizickiego a ludki napisały że mój. To im napisałem, ze scenar napisał Gizicki, a oni dopisali "scenar: Gizicki" tak jakoś bez ładu i składu. Znowu do nich (właściwie to do Kormaka) pisałem,  żeby łaskawie imię scenarzysty też dodali... ufff

Taka pierduła w sumie i nie ma co spinać dupala, ale pasiłoby trzymać jakiś porządek. No chyba.

A, zapomniałem się w recenzji dowalić o błędy ortograficzne  :o
Szitfak!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline janostaw

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 15, 2007, 09:21:22 am »
już się nie tłumacze, w sumie naczelny powinien bo daje dupy :)
cieszę się tej recenzji i tyle

Głowonukowi kilka błędów wychwyciłem, mam nadzieje że sam żadnego nie zrobiłem :D

Offline demonter

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 16, 2007, 09:25:34 pm »
Na polter.pl pojawił sie jakis czas temu ciekawy artykuł do którego lektury zachęcam:
http://komiks.polter.pl/B5-2-Jeju-5-Kolektyw-1-Maszin-2-c12879

Cytat zasługujący na szczególne wyróżnienie :D
,,Tym większa szkoda, iż ogromna rzesza autorów o tym zapomina, produkując komiksy wulgarnie głupie (tu dominuje B5), rozciągnięte ponad miarę (tutaj liderem jest Kolektyw) lub pozbawione puent (w zasadzie wszyscy bez wyjątku) "

Czujemy się docenieni  :D