trawa

Autor Wątek: Co by tu w imperium nowym uściślić  (Przeczytany 11190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagal

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2007, 08:01:04 pm »
i wymiar podstawki do Trebucheta bretonskiego
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline pelcu

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2007, 08:06:02 am »
Cytat: "Asassello"
Cytat: "Robson"
Jezeli mamy uscislac podstwaki pod steam tanka, to zrobmy pozadek ze wszystkimi podstawkami:
wymog pod podstawki pod wszytskie maszyny, bo to stwarza problemy przy strzelaniu do nich ( brak podstawek stwarza problemy)
ustalmy takze wielkosc podstawek do:
screaming skull catapult
hellcannon
cascet of souls
popieram!! :)


Popieram, popieram, popieram. Wszystko, to wszystko. RBT, Doom Divery (old), Cannony, Katapulty itd.
Chwała dla Urlica, a stos dla Sigmara..."
--KILLING BLOW-- http://www.killingblow.prv.pl/
Cytuj
I'm the Lord, the master of the sword...

Offline Lord Semi

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2007, 08:23:56 am »
ja byl bym za okraglymi 2" podstawkami pod maszyny (bolce katapulty, cannony)...nie trzeba ich wtedy obkrecac, tylko strzela sie od krawedzi i juz...
-------------------------------"Klub Kult"-------------------------------
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Offline Bruenor Battlehammer

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2007, 02:47:00 pm »
tak się składa, że GW już "zaleca" ustawianie maszyn na podstawkach 40x40 mm.

EDIT. Z powodu ostrej reakcji JJa wycinam wszelkie rzeczy mające w pierwotnym założeniu dodac troche "wesołości" i przymróżenia oka w tym temacie. Widac jednak, że jest to wielce nieporządane.

I nie sprawia mi to przyjemności jeśli o to pytasz.
i vis pacem, para bellum...
A Krasnale i tak zawsze wygrają :)

JJ

  • Gość
Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2007, 05:11:36 pm »
Cytat: "Bruenor Battlehammer"
tak się składa, że GW już "zaleca" ustawianie maszyn na podstawkach 40x40 mm. Ale Polaczki oczywiście są za leniwe by to uczynic ;) Moje  wszystkie maszynki mają podstawki, a na turnieje nosze pare dodatkowych i "pożyczam" przeciwnikowi, który takowych nie posiada.




Po co piszesz durne teksty o „Polaczkach”? Sprawia ci to przyjemność? Poszukaj sobie innych sposobów.
Jeśli nie jeździsz na turnieje po świecie, to obejrzyj sobie zdjęcia z turniejów z całego świata, zanim zaczniesz takie głupoty wypisywać, w „Kwestii Zasad” w dodatku.
Podstawki bywają na świecie kosmiczne, lub w ogóle ich nie ma, bo to przecież hobby, ważne jak coś wygląda, a nie czy trzyma wymiary. Pod tym względem u nas jest „na sportowo”.

Offline Ten Gobo

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2007, 05:50:08 pm »
Cytat: "Bruenor Battlehammer"
tak się składa, że GW już "zaleca" ustawianie maszyn na podstawkach 40x40 mm.

EDIT. Z powodu ostrej reakcji JJa wycinam wszelkie rzeczy mające w pierwotnym założeniu dodac troche "wesołości" i przymróżenia oka w tym temacie. Widac jednak, że jest to wielce nieporządane.

I nie sprawia mi to przyjemności jeśli o to pytasz.


nie 40/40 tylko 50/50....large monster base ;D tak, wiec ja jakos nie widze problemu....z reszta tak bylo chyba w 5ed....i nie widze problemu zeby tak zostalo ;)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

JJ

  • Gość
Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2007, 05:58:31 pm »
Cytat: "Ten Gobo"
Cytat: "Bruenor Battlehammer"
tak się składa, że GW już "zaleca" ustawianie maszyn na podstawkach 40x40 mm.

EDIT. Z powodu ostrej reakcji JJa wycinam wszelkie rzeczy mające w pierwotnym założeniu dodac troche "wesołości" i przymróżenia oka w tym temacie. Widac jednak, że jest to wielce nieporządane.

I nie sprawia mi to przyjemności jeśli o to pytasz.


nie 40/40 tylko 50/50....large monster base ;D tak, wiec ja jakos nie widze problemu....z reszta tak bylo chyba w 5ed....i nie widze problemu zeby tak zostalo ;)


Będę miły.
Odeślę do uściśleń gdzie jest 40x40.
Poproszę o link do zalecanych przez GW rozmiarów podstawek maszyn.
Bo nie wiem o czym rozmawiamy.

Offline Ten Gobo

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2007, 06:30:03 pm »
jest tabela podstawek na stronie GW (dla wszystkich armii)...nie mam tego linku teraz :( (moge poszukac) ... ale tam przy maszynach jest taki oto zanczek: "-" ;)


a co do podstawek 40/40 to sa uscieslenia naszej ligii?? nie zadna errata czy cos? :)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

JJ

  • Gość
Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2007, 06:44:32 pm »
Cytat: "Ten Gobo"
jest tabela podstawek na stronie GW (dla wszystkich armii)...nie mam tego linku teraz :( (moge poszukac) ... ale tam przy maszynach jest taki oto zanczek: "-" ;)


a co do podstawek 40/40 to sa uscieslenia naszej ligii?? nie zadna errata czy cos? :)




Co do linku mogę ci pomóc.... ;)

http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=17436

Choć wiem co tam jest przy maszynach, nie mam pojęcie o czym piszecie, (a dokładnie pisze Batlehammer) twierdząc, że GW zaleca rozmiar podstawek pod maszyny, a polaczki się nie słuchają.

Tak, to tylko i wyłącznie polskie uściślenia sędziowskie.
Nie drążmy tego tematu.

Offline Luthor Huss

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2007, 09:32:51 pm »
Czy ST jest maszyna? Wystawia sie go z maszynami, ma misfire'y jak kazda machina w imperium, a zatem czy jest traktowany jak maszyna? Zalogantem jest inzynier, chodzi mi o zdobywanie za niego VP, czy tylko za calosc czy mozna ubic polowe? Jest to gdzies jasno uscislone na jakiej zasadzie to funkcjonuje?

Offline Nehan

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2007, 09:46:40 pm »
jeszcze nie jest uściślone, ale najprawdopodobniej będzie połowa punktów za czołg (na szczęście!).

Offline Ten Gobo

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2007, 10:48:00 pm »
musi byc ;) bo to byloby chore ;) ...działa ajk rydwan, a ptk jak za maszyne?? bez przesady :) a on ma wogle jakas zasade odnoszaca sie warmachines? :)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

JJ

  • Gość
Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2007, 11:23:24 pm »
Ma.

Offline Ten Gobo

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 04, 2007, 02:55:13 pm »
no to skoro jest warmachine, czemu wystawia sie go oddzialnie od cannonow i reszty badziewia? sorki, ze tak dopytuje, ale nie mam booka do empire.. ;/

a mam inne jeszcze pytanie :)

jest sprawa taka:

mam oddział Greav Guardow z Trhallem Biegaczem....czy moge najpierw deklarowac szarze biegacza na jakas maszyne, a oddziałunp na klocek innej piechoty....w zasadach nei ma do tego odniesienia (na str 73 tez nie  :evil: )
a zasada pozwala sie interpretowac na 2 sposoby.... ;/
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Shino

  • Gość
Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2007, 03:01:45 pm »
Cytat: "Ten Gobo"
no to skoro jest warmachine, czemu wystawia sie go oddzialnie od cannonow i reszty badziewia? sorki, ze tak dopytuje, ale nie mam booka do empire.. ;/
bo cie zwalowali i sie dajesz?