Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 496067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1080 dnia: Maj 16, 2011, 07:25:09 am »
cześć, proponuję odświeżyć trochę konkurs, znaczy jeśli są osoby które poprą ten pomysł, wrzucając paski, głosując, czytając (komentowanie też może się przydać).
 
proponuję, żeby nawet jeden pasek w edycji wystarczał do wskazania osoby zakładającej nowy temat. jednocześnie moim zdaniem ten wynik nie powinien się liczyć do ogólnej sumy zwycięstw danego paskowicza, żeby było wiadomo, że to rozwiązanie przeciwko zatrzymywaniu mechanizmów konkursu.
 
oczywiście wiążą się z tym pewne zagrożenia, ale może warto. jasne że najlepiej jakby pojawiały się paski wielu osób, żeby coś się działo fajnego i żeby co jakiś czas były np. jakieś nagrody, miniantologie, czy informacje o KaNaPce (i KaNaPKowiczach) na festiwalach, serwisach komiksowych czy blogach. w każdym razie zachęcam do trzymania się, i do wnoszenia wkładu (czytając, głosując, paskując, komentując, reklamując) do kolejnych edycji.
 
myślę że już można zakończyć etap pasków przysłowiowych, i przywrócić dowolność tematów (a jakby kiedyś jakieś nowe projekty powstawały, to czemu nie, warto podyskutować).

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1081 dnia: Maj 16, 2011, 10:07:27 am »
Zapomniałeś napisać: "Pomożecie?!"

Przysłów w tym konkursie miałem dość już dawno temu. Na początku pojawiały się paski bardzo dosłowne (sam takie czasami robiłem), co wtedy było świeże i przewrotne. Po kilkunastu edycjach takie podejście do tematu stało się po prostu nudne. Jeśli pojawiał się temat "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść", to wiadomo było, że zaraz pojawią się paski z sześcioma babami w fartuchach i pustym garnkiem.
Dlatego dobrze, że proponujesz rezygnację z przysłów.

Samą ideę próby wskrzeszenia konkursu popieram. Nie popieram za to pomysłu, by jeden pasek w edycji miał wystarczyć do jej rozstrzygnięcia. Jeśli taka ilość pasków będzie się pojawiać, to można dać sobie spokój z konkursem.
Sam obiecuję wygospodarować chwilę w tygodniu i wrzucać jakieś paski. Może będą słabe i brzydkie, ale będą.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1082 dnia: Maj 16, 2011, 12:05:00 pm »
no dobra, czyli tak jak zwyczajowo jest, minimum dwa paski, a jak nie, to edycja jest nierozstrzygnięta, i temat zakładany jest na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" (kurcze, miało już nie być przysłów).
 
moim zdaniem nie ma problemu, teraz trzeba założyć dwa tematy, jeden najlepiej już dziś (nawet zaraz mogę, żeby coś konkretnie zrobić). drugi z terminem do 30 maja rano - założyłbyś, YohnJossarian?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1083 dnia: Maj 17, 2011, 10:09:50 am »
Boję się tylko tego, że wtedy pojawią się dwa paski - mój i twój. Ale niech będzie. Załóż ten pierwszy temat z terminem do poniedziałku i zobaczymy czy będzie jakiś odzew.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1084 dnia: Maj 18, 2011, 01:06:09 pm »
rzucicie okiem jak to wygląda?
http://poemiksdp.w.interia.pl/kanapkaprzyslowia.pdf
to taka wstępna wersja, adres też tymczasowy. jakby ktoś znalazł błędy, proszę dać informację. jeszcze nie do druku (będzie jeszcze okładka)!

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1085 dnia: Maj 18, 2011, 01:34:41 pm »
Słowa uznania za złożenie tego w jedną całość. Jest dobrze :smile: Czasami żal przechodzić 'bezgłośnie' obok konkursu. W aktualnej edycji cegiełkę dołożę zatem. Przydałby się jeszcze apel do narodu, ale...
Że tak rzeknę, Kanapka dobra jest.

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1086 dnia: Maj 18, 2011, 10:53:03 pm »
niezle pszren.
amator kanapek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1087 dnia: Maj 19, 2011, 08:29:18 pm »
http://www.digart.pl/zoom/6387618/KaNaPka_267_-_Pomoc.html
Jeeezu!... Popłakałem się ze śmiechu! Rewelacja! Mam nadzieję, Qczm@, że będziesz tu częściej wpadała. :)
Może nawet kolega Vigor się rozchmurzy... ;-)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 01:40:52 pm wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1088 dnia: Maj 20, 2011, 09:43:38 am »
super Qczm@! zostań z nami! świetny pasek, profesjonalizm! (aż jak swój wrzucę, to w porównaniu bladziutko będzie wyglądać, ale co tam, frekwencja :) ).
 
no i dzięki za miłe słowa o zbiorku przysłowiowym. skoro nikt nie zgłosił jakichś błędów, to można drukować (okładka jest w trakcie szykowania, można poczekać, albo po prostu potem dołożyć jako pierwszą stronę).
 
a tu drugi adres (plik ten sam):
http://iiii.comicgenesis.com/kanapkaprzyslowia.pdf

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1089 dnia: Maj 23, 2011, 12:38:49 pm »
No cóż za frekwencja. Pysznie :)

Offline nexor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1090 dnia: Maj 23, 2011, 05:57:26 pm »
Ależ miło było znów wziąć udział :)

Offline Qczm@

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1091 dnia: Maj 24, 2011, 08:18:33 am »
Po pierwsze Qczm@ jest kobietą:-) po drugie nie umiem sobie spersonalizować profilu bo mi się strona nie chce ładować, nie wiem czemu, więc wybaczam:-) a po trzecie nie spodziewałam się że aż tak się wam będzie podobać, za wszystkie oceny i komentarze ogromnie dziękuje, po takim przyjęciu aż głupio było by nie zostać:-)
Less is more!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1092 dnia: Maj 24, 2011, 01:44:23 pm »
Po pierwsze Qczm@ jest kobietą:-) po drugie nie umiem sobie spersonalizować profilu bo mi się strona nie chce ładować, nie wiem czemu, więc wybaczam:-)
W każdym razie poprawiłem (się). I pozdrawiam - oczywiście w sposób, w jaki pozdrawia się jedynie kobiety. :)

Offline Qczm@

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1093 dnia: Maj 24, 2011, 01:54:16 pm »
Uwaga żart dla szybko jarzących - Byle nie za często bo nie wiem czy wykarmię:-))))))
Less is more!

Offline nexor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1094 dnia: Maj 26, 2011, 08:14:18 pm »
aha, he he :) dobre dobre :)

 

anything