Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 489642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lobik

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 06, 2007, 05:42:31 pm »
Cytat: "Robweiller"
Spalić się ze wstydu, hmm...


"palić się do roboty"

 "pal-ić =nabijać na pal (ktoś się sam zapalił-napalił)"

"robota mu się sama pali w rękach (o kimś noszacym płonący towar)"

"samorzutny zapłon (samochód sam odjeżdza - bez kierowcy)"

 "Miss Sherman (z Hellboya) zademonstruje Państwu samorzutny zapłon (co zwykle kończy się smiercia wszystkich obecnych)"

 "potraktujmy to jako samorzutny zapłon (po starcie rakierty kosmicznej uruchomionej przez wrzucenie peta do zbiornika z apliwem , przez czlonka zalogi"

"zenek poczul sile samorzutnego napalenia (na widok laski)"

"jak mowia naoczni swiadkowie, sejm IV RP splonal poprzez samo zaplon (test reporterki, tuz obok stoi z niewinna mina Likwidator i potakuje)"



feel free to use these
ttp://lobik.blog.pl

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 06, 2007, 07:31:48 pm »
Cytat: "Robweiller"


Castortroy (1) - dlaczego on dzwoni do swej lubej zamiast uciekać przed spadającym fortepianem? I dlaczego robotnicy mówią po angielsku a przechodzień po polsku? To brytyjscy i irlandzcy budowlańcy w Warszawie? Dziwne jakieś... Niemniej jednak, zmiana techniki wyszła Ci na dobre. Strasznie fajnie to wygląda. Za to punkt.



bo to polak w anglii, temat calkiem na czasie, a technike zmienilem tylko tymczasowo bo akurat skaner poszedl sie je*ac, ale polacze aktualna z ta poprzednia i zobaczymy co wyjdzie:)
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Jaszcząb

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 06, 2007, 07:40:12 pm »
Brawo lobik. Wrzuć jeszcze garść pomysłów to zawęzisz jeszcze bardziej pole działania dla innych uczestników. Bo chyba nie sądzisz, że ktoś skorzysta z Twojego "feel free to use these".

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 06, 2007, 08:54:10 pm »
Okrucieństwo nie do przyjęcia.

Offline mazol

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 06, 2007, 09:15:25 pm »
A ja sie zawsze w swoim wlasnym gronie bawie sie w to co Lobik tu zrobil, tylko w wersji rozszerzonej wymyslam pomysly oraz osoby ktore je wykorzystaja(zadko mi sie udaje, ale jak sie uda to mam podwojna radosc z edycji).
Jaszczebiu, mysle ze na gest Lobika mozna tez spojrzec bardziej pozytywnie,  on poprostu postawil poprzeczke na pewnej wysokosci podajac najprostrze pomysly. Prywatnie ciesze sie ze nie bedzie paskow typu     
:

Spalić się ze wstydu, hmm...

"palić się do roboty"

"robota mu się sama pali w rękach (o kimś noszacym płonący towar)"

"zenek poczul sile samorzutnego napalenia (na widok laski)"

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 06, 2007, 09:55:15 pm »
Cytat: "mazol"
Prywatnie ciesze sie ze nie bedzie paskow typu     
:

Spalić się ze wstydu, hmm...

"palić się do roboty"


Ano

ja też się cieszę

bo prywatnie to obawiałem się,

że połowa pasków będzie o samospaleniu się ze wstydu

a druga połowa na temat autoeksplozji w wyniku nagromadzenia w ciele gazów jelitowych...

... ups, chyba właśnie spaliłem kolejne zacne źródło inspiracji.  :oops:

Offline Jaszcząb

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 06, 2007, 09:58:49 pm »
Mazol, wszystko git. We własnym gronie - ok. Z tym, że prostackie pomysły lobik popalił - też dobrze. Ale takie sypanie w tym topiku pomysłami, jakie można zrobić paski na dany temat nie jest do końca ok moim zdaniem. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś wpadł na podobny pomysł(nieważne czy dobry czy kiepski), narysował pasek, czeka, żeby go wrzucić na konkurs a tu nagle pojawia się lobik (lub ktoś inny) i sypie z rękawa pomysłami i tym samym pali numer komuś, kto zrobił coś więcej niż popisówa swoją pomysłowością w temacie komentującym konkurs. No to już jest spalenie numeru. Najlepiej byłoby gdyby lobik napisał: "mam conajmniej 100 pomysłów na to jak zrobić pasek na temat samozapłon. jeśli ktoś jest zaintersowany zapraszam na PW". Tyle. Ja się tu nie unoszę i nie oburzam (co mi delikatną szyderą zasugerowała Bizmo) tylko po prostu piszę, że to moim zdaniem niefajna sytuacja. Jeśli innym to nie przeszkadza to spoko. Może przewrażliwiony jestem po tym długim łikendzie;)

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 06, 2007, 10:34:28 pm »
Jaszczu, ale ja pisalam poważnie, tylko w żartobliwej formie, bo mialam już w glowie coś w stylu "pałać dziewiczym rumieńcem".

Komentarze do ocen:
5 - Mazol za prostotę japońskiego paska i 100 procent herbaty w herbacie w postaci plam
4 - Dem i Vigor. Nie do końca odpowiada mi czcionka, która trochę przytłacza całość, za to jest ten pasek bardzo śmieszny
3 - Tiall - podoba mi się legenda o mnichu i to, że opowiada ją sztuciec
2 - Jaszcząb i Gilbaert, scenariusz ok, trochę zbyt mechaniczne wydaje mi się wykończenie, tzn. jednolity kolor wszystkich planów.
1 - G_S pomysł może i oklepany, ale w końcu ręcznie malowane, tylko szkoda, że tyle niestartego ołówka.

Inne:
Roody - można dopracować stylistycznie wypowiedź Wikinga w drugim kadrze, nie do końca rozumiem, w czym dostal herbatę najpierw, skoro wyglasza tę tyradę. Graficznie super.
Daniel Zadbany - scenariusz ok, ale krzywe nogi Jane mnie zbulwersowaly
Lobik - zbyt odlegle skojarzenie jak dla mnie
Castor - fajny ogień czy co to tam jest.

Offline lobik

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 07, 2007, 01:13:47 am »
ok. pomysły i tak sięnie nadawały do realizacji, więc niczego nie spaliłem.
ale na przyszłość zachowam swoje pomysły dla siebie...
ttp://lobik.blog.pl

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 07, 2007, 08:26:46 pm »
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo"

Castor - fajny ogień czy co to tam jest.


polecam wizyte w vision express....
jak masz tak komentowac to daruj sobie........................... :evil:
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline asu_swing

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 07, 2007, 09:07:48 pm »
Cytat: "cASTORtROY"
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo"

Castor - fajny ogień czy co to tam jest.


polecam wizyte w vision express....
jak masz tak komentowac to daruj sobie........................... :evil:


mi też to wyglądało wszystko jak płonące miasto
ale raczej zrozumiałem że to nie był zamierzony efekt
bo nijak te płomienie do sensu paska się nie mają
a ogień widać i jest fajny
ot
nie ma co przeczyć

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 07, 2007, 09:11:47 pm »
Odwiedzam w miarę regularnie Vision Express, niestety. Podtrzymuję moją opinię.

Offline graves

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 08, 2007, 08:18:36 am »
Maciej i cASTORtROY - po Ostrzeżeniu do 8 sierpnia.

Maciej za: zamieszczanie wulgaryzmów bez cenzury (pierwszy wulgaryzm był tak ocenzurowany, że nie bardzo wiem - czy miało to obrazić moją inteligencję i czy tylko miało być zarzewiem kłótni).
cASTORtROY - za zamieszczenie ponowne wyciętego przeze mnie już postu i kontynuowanie tej dyskusji oraz za niecenzuralne i wyjątkowo chamskie pw (pw - jest częścią forum - obrażanie na nim użytkowników jest również karalne).

Dalsze kontynuowanie tej wyciętej dyskusji będzie karane kolejnymi Ostrzeżeniami
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 11, 2007, 03:06:41 am »
Pobieżnie o "herbacianych" paskach, które otrzymały ode mnie punkty:

Dem en Vigor - co tu dużo mówić... najlepszy pasek tej edycji /choć czytelność rysunku miejscami szwankuje/.
Gilbaert i Jaszcząb - prosty, sympatyczny żart i prosta grafika, ale w obydwu wypadkach prostota to zaleta /co do grafiki - co rusz pojawiają się prace, których autorzy korzystają z tego, że format jest dowolny i tworzą paski, które w "paskowym" formacie byłyby mocno, bądź też kompletnie nieczytelne - ten pasek zdecydowanie tego unika, co poczytuję za dużą zaletę/.
cASTORtROY - pomysł bez rewelacji i niepotrzebna chyba dwujęzycznośc paska, ale na korzyść działa dobra grafika /tu przy okazji drobne zastrzeżenie - w moim odczuciu pojawiające się w trzecim kadrze symbole "?!" odstają graficznie od reszty paska i zwyczajnie nie pasują w tym wykonaniu/.
Tiall - za konsekwentny charakter "Sztućców" i kolejną sympatyczną historię przezeń opowiedzianą.
mazol - nienajgorszy pomysł, szkoda jednak, że /a przynajmniej takie odnoszę wrażenie/ rysunek wykonany został w kilka minut, a gros czasu pochłonęło pastwienie się nad tłem, które nie dość, że pomniejsza czytelność paska, to wydaje się bardziej adekwatne do tematu "korozja" aniżeli "herbata".

Offline mazol

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 11, 2007, 02:20:11 pm »
Dziekuje Mhw za ocene i przyznaje ze moj rysunek powstawal krocej niz zazwyczaj, dzieki czemu chcialem uzyskac lekkoś kreski, ale co do tła to zajelo mi ono bynajmniej nie gros tylko okolo 2 minut ( zurzyta torebka herbaty roztarta na papierze i zeskanowana)