Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 506599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ziemniakento

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 21, 2007, 11:46:21 am »
Cytat: "Alojzy Buzdygan"
Czemu moja propozycja konkursowa zostala usunieta? :roll:


Bo spóźniłeś się <lol>... :roll:

Offline Dem

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 21, 2007, 11:58:14 am »
Ano temat straszny dla osoby, która nic pana Kraszewskiego nie czytała (dla mnie), i jeszcze musi stworzyć pasek zrozumiały dla każdego, bo pójdzie to na stronę internetową dla ludu ;].

Offline graves

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 21, 2007, 01:26:21 pm »
Cytat: "Dem"
Ano temat straszny dla osoby, która nic pana Kraszewskiego nie czytała (dla mnie), i jeszcze musi stworzyć pasek zrozumiały dla każdego, bo pójdzie to na stronę internetową dla ludu ;].

Zawsze można o Domana zahaczyć.
Stara Baśń znana jest raczej...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 21, 2007, 02:19:25 pm »
Zawsze można też nie odwoływać się wprost do jego twórczości a na przykład do innych aspektów z nim związanych, jak...

... albo już nie będę palił innym pomysłów.

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 22, 2007, 08:54:32 am »
tym razem zastapię Vigora w powrocie do korzeni:
Dem (5p.) - co do warstwy graficznej - nie jest tak tragicznie. Co istotne - widać tu pewną lekkość kreski, i dynamizm postaci. Jak dla mnie bardziej to paskowo-komiksowe niż np. statyczne portrety Bizmo. No i treściowo - pojechane jak trzeba. Dla mnie bomba!

telomateo (4p.) w sumie to mam mieszane uczucia co do tego paska. Jest dziwny, nie do końca zabawny, a lineart trochę "lewą ręką" robony - ale z drugiej strony ma swój klimat, zwłaszzcza drugi kadr. Jakbym szedł przez planty wieczorkiem;) Sądzę, że telo potrafi dużo lepiej.

mhw (3p.) - jakoś mi nie podeszło. Nie jestem raczej fanem brudnego Harrego, a dowcip mnie nie rozbawił. Natomiast pasek na pewno wartościowy, i jak na szybką robotę wcale niezły.

thus (2p.) - hmm... Mogłoby być dużo lepiej. Punkty bardziej na zachętę dla debiutanta;) Spróbuj staranniej.

Bizmo (1p.) - brak postępu to regres. Popracuj nad kadrowaniem i kreską. Pomysł niezły, ale przegadany i kiepsko sprzedany.

Lobik - poszedłeś na łatwiznę, i choć pasek niezgorszy, to bez punktów. Mam nadzieję, że to trochę zmotywuje do rysowania nowych paseczków;)

Dziwna edycja, gdzie (ku memu zaskoczeniu) przoduja paski zrobione w 5 minut na kolanie.. Trudny temat? Lato za oknami? Kto wie.. Kolejny temat nie wróży na pewno wysypu propozycji konkursowych:.
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline lobik

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 22, 2007, 12:06:48 pm »
Cytat: "Hyginus"

Lobik - poszedłeś na łatwiznę, i choć pasek niezgorszy, to bez punktów. Mam nadzieję, że to trochę zmotywuje do rysowania nowych paseczków;)


iii- nie sądzę.
ttp://lobik.blog.pl

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 22, 2007, 12:56:37 pm »
chciałem być optymistyczny i złagodzić opi****l, nierobie :lol:
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline lobik

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 22, 2007, 01:00:16 pm »
Cytat: "Hyginus"
chciałem być optymistyczny i złagodzić opi****l, nierobie :lol:


no tak...
 a swoja droga to teraz beda sie pojawiac WYLACZNIE stare komiksy lobika, bo na nnowe nie mam ochoty po prostu.

wyczytalem ze trza ze 100 000 rysunkow wykoanc by sie nauczyc jako tako tworzyc (cytat z Rosinskiego)

z moimi 334 paskami to nawet 1% nie mam. se na luz wrzucilem.
ttp://lobik.blog.pl

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 22, 2007, 02:19:54 pm »
tia... A Christa mówił coś o zarysowaniu wagonu papieru... Co poradzisz? Przecież nie tylko paski rysujesz. Podejrzewam, że wielcy nieco dramatyzują, aby uczynić dzielący ich od nas (ode mnie i Cibie, bo za innych to się nie wypowiem) dystans bardziej mistycznym i doniosłym. Co to znaczy 100 000 rysunków? Liczy się dorysowanie wąsów Olkowi na plakacie wyborczym? A może tylko formaty od a4 wzwyż na papierze czerpanym i pociągnięte akwarelą?
A podejrzewam, że jest też całe grono ludzi, którzy i po milionie prac nie będą rysować tak, jak Lobik teraz.
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline Binareus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 22, 2007, 02:53:50 pm »
Cytat: "lobik"

wyczytalem ze trza ze 100 000 rysunkow wykoanc by sie nauczyc jako tako tworzyc (cytat z Rosinskiego)


Hiehie to ja osiągne jako taki poziom według Wielkiego Mistrza Rosińskiego za jakieś 900 lat  :lol:
Nie załamywać mi się tu, nie czytać głupot, tylko rysować bo talent to ponoć tylko 5% sukcesu, reszta to technika  ;)

Offline Jaszcząb

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 22, 2007, 03:12:36 pm »
Rysować, to moim skromnym zdaniem, przede wszystkim trzeba najzwyczajniej w świecie lubić. Jak nie jara Cię ani trochę zapełnianie bieli papieru tym co Ci się rodzi w dyni, to po co to wogóle robić? No chyba, że chodzi o rysowanie jakichś pierdół dla kasy, to zapewne często się nie chce. Ale my się tu przecież tylko bawimy,czytaj:robimy to dla frajdy. Co to za frajda wygrzebywać stare rzeczy i dopasowywać je do tematu? Dla mnie żadna. Lobika widocznie to bawi...

Offline thus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 22, 2007, 05:12:13 pm »
hehe... to fajnie, ja rysuję komiksy od jakichś 2 miesięcy, reprtuaru za bogatego więc nie mam 8)  :lol: . ale co tam, jak tylko mi się sesja skończy to postaram się kliknąć coś więcej niż jakiś paseczek :).

no na debiut nie jest źle, chyba na ostatnim miejscu nie wyląduję ;) :P.

Hyginus, co miałeś na myśli pisząc staranniej? technikę ryzunku, czy poziom żartu :P ?


Offline Ziemniakento

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 22, 2007, 05:46:14 pm »
Cytat: "thus"
ja rysuję komiksy od jakichś 2 miesięcy, reprtuaru za bogatego więc nie mam


A może w rutynę nie wpadłeś?  ;)

Offline thus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 22, 2007, 06:20:40 pm »
jak mógłbym wpaść w rutynę przy takim 'zbiorze' :D :D :P


Offline Ziemniakento

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 22, 2007, 06:30:44 pm »
Cytat: "thus"
jak mógłbym wpaść w rutynę przy takim 'zbiorze' :D :D :P


Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że właśnie dzięki takiemu małemu doświadczeniu nie nudzi Ci się to. ;)

 

anything