Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 502531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 22, 2007, 08:56:53 pm »
aaaaaaa

już kapuję :D


Offline lobik

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 22, 2007, 08:58:11 pm »
Cytat: "Hyginus"

A podejrzewam, że jest też całe grono ludzi, którzy i po milionie prac nie będą rysować tak, jak Lobik teraz.


z tym milionem to żeś przesadzil ale dzienks.
Co do rysowania to bawi mnie sam proces głosowania. Przeróbki starych rysunków też są pewną rozrywką...

Generalnie wolę mazać se po kartce (ostatnio husaria na velociraptorach). Nie skanuje bo to bohomazy, ale sprawiaja frajde.
ttp://lobik.blog.pl

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 22, 2007, 09:42:43 pm »
Thusie, o rysunek mi chodzi przede wszystkim. Jak już nie raz pisałem na tym forum - lubię twierdzić, iż jestem estetą. Przy czym używam tak przez niektórych znienawidzonych określeń, jak "ładne" czy "fajne". Twój pasek jest w miarę fajny, ale byłby fajniejszy, gdyby był ładniejszy.
Wiem, komunikat nieczytelny, ale z tłumaczeniem tego typu zagadnień jest trochę jak z kolorami. Wytłumacz komuś różnicę miedzy zielonym i czerwonym NIE posługując się przykładami...
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline thus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 25, 2007, 12:40:10 pm »
jes(t), jes(t), jes(t)... jak na początek nie jest źle :D. tylko 2 razy gorszy niż zwycięzcy i nie na samym końcu :D...


Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 26, 2007, 03:30:32 pm »
DEM - chyba zaloze jednoosobowy fanklub twojej pier******tej tworczosci :D

powiedz mi prawde...co bierzesz przed wymyslaniem paska?
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Dem

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 26, 2007, 04:00:52 pm »
Dzięki, cASTOR :). Zazwyczaj biorę głęboki wdech. Żeby nie wymyślać na bezdechu.

Porysowałem tego sporo, może stronę założę.

Offline Maciej

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 26, 2007, 04:02:22 pm »
Cytuj
Bossi & Bosso
Zamknięty już komiks o dwóch białych koleżkach, których charaktery są do siebie podobne niczym jin i jang. Albo na odwrót. Na stronie znaleźć można zarówno paski jak i dłuższe historie - Przygodę Interplanetarną oraz niezakończony Dobry, zły i nikt więcej. Warto.


że co?
tak wzięli i urwali?  :shock:

no bez jaj chłopaki.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Dem

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 26, 2007, 04:12:24 pm »
Ano, wygląda na to, że Vigor się zmęczył. Albo miał jakiś inny powód. Ja tam jeszcze bym rok mógł pisać :).

Offline Maciej

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 26, 2007, 05:01:27 pm »
A może byś się z Castorem ugadał na jakąś stałą kooperację?
(proponuję bez żadnych ukrytych złośliwości ani chęci przypieprzenia się)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 26, 2007, 05:25:09 pm »
ja sie zgadzam...po tym co zobaczylem u Dema  w edycji magnum i tej obecnej jestem jak najbardziej ZA!
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Dem

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 26, 2007, 05:39:35 pm »
Jasne. Zobaczymy co nam się uda wyczarować w kolejnej edycji :). Temat pewnie pojawi się wraz z przybyciem Hyginusa na forum, bo zostawiłem mu wolną rękę (tylko prosząc o w końcu jakiś prosty, chwytliwy temat, bo te samozapłony, magnumy i kraszewskie wyraźnie twórcom skrzydła przycinają i fajnych pasków brakuje).

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 27, 2007, 10:34:45 am »
Komentarze!

Bizmo (3) - początkowo ten pasek może wydawać się trochę niejasny, ale zestawienie życia z pisaniem i konkretnej twórczości z ciastem jest tu posunięciem wręcz mistrzowskim. Dodatkowe punkty za nieulegnięcie pokusie zastosowania taktyki kopiuj-wklej. Rysunkowo jest jednak strasznie nijako - nie wytrzymuje porównania z innymi pracami z galerii Bizmo. Niezbyt udany eksperyment w poszukiwaniu nowego stylu, eh?

telomateo - rysunkowo i kolorystycznie wyrabiasz się - lepiej jest niż we wcześniejszych edycjach, przyjemniej dla oka. To tyle dobrego co mogę powiedzieć. Dowcip taki sobie, ale strasznie wkurzyło mnie to "kopiuj-wklej" - i to w dodatku nieudolne, bo przez to koleś na drugim kadrze przyjmuje strasznie nienaturalną pozę. Tym bardziej nienaturalną, że dopiero co zadał cios, który... eee... nie do końca właściwie jestem w stanie sobie wyobrazić.

CastorTroy (1) - hmm... Kraszewskiego w ogóle nie znam, więc nie wiem, czy odwoływałeś się do jakiejś jego konkretnej powieści (ja miałem skojarzenie z "Nie-boską komedią" Krasińskiego) czy też całym odwołaniem do tytułu jest ten napis na ławce. Pach srogi, chociaż ułożenie ramion oraz korona cierniowa/poblask na włosach nie do końca przekonujące. Punkt za rastry oraz za starą znajomość.

Dem (2) - jeden punkt za pomysł, drugi za fajną kreskę. Jednak "Magnum" to nie przebija. Kraszewski-robot kojarzy mi się z Dr. Zoidbergiem.

Lukator (5) - co tu dużo mówić, Lukator powraca do wysokiej formy. W pełni zasłużona piątka. Może graficznie były lepsze paski, ale tym dowcipem Lukator miażdży wszystkich pozostałych uczestników. Poezja.

Tiall - być może byłby to niezły pasek, gdybym nie znał tematu edycji - przez to dowcip już na samym początku został spalony. Plus to irytujące "kopiuj-wklej".

Hyginus (4) - fajny pasek, nuff' said. Bardzo życiowy. Plus te avatary różnych użytkownikó Gildii na ścianie są dodatkowym smaczkiem. Rumieniąca się pani chyba została jednak przeklejona (wiem, wkurzający jestem z tym dzisiaj).

Vigor - rysunkowo jest w pytę, ale jakoś nie jestem przekonany do rozpaczliwych pasków o braku pomysłu.

Szkoda, że głowonuk nie wstawił swojego paska o "fabryce powieści". Miałbym duży problem w przyznaniu pięciu punktów.

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 27, 2007, 11:47:38 am »
zanim zaczne komentowac chcialbym zlozyc wielkie podziekowania dla prezesa mazola za umieszczenie linku do "definicji" j.i.kraszewskiego. w moim osobistym odczuciu potraktowales nas jak pieprzonych imbecyli. ja rozumie ze stołeczna ekipa jest debesciakami a zwlaszcza "szitartowa mafia", ale mozesz czasami pomyslec wiecej niz raz zanim cokolwiek zrobisz.....

dobra - impreze zacznijmy więc:

BIZMO - pierwotnie mialem wogole ominac ten pasek, ale po zaglebieniu sie w wybitnie debilne i puste komentarze na DA postanowilem tego nie robic.
praca jak zwykle jest cieniutka. nie widze w twojej tworczosci zadnego postepu, a jak wiadomo stanie w miejscu to regres. w sumie nic dziwnego, jakby wszyscy klaskali na kazdy gniot ktory wrzuce na DA to tez bym raczej trzymal sie tego. dalej - syndromu malych rączek dalej sie nie wyzbylas mimo ze juz zwracano ci na to uwage milion razy. te dziwne bruzdy pod oczami nie wygladaja jak pomarszczenia tylko jak jakies slady po chlasnieciu. moze zacial sie biedak podczas robienia tego czort wie skad tortu z ostatniego kadru? wracajac jeszcze do rączek - wlasnie zauwazylem ze sa one jakos nieanatomicznie zbudowanie, ale to na pewno tak mialo byc, nieprawdaz? podobno ludzie w stolicy tak mają :lol:
z tym tlem to tez pojechalas. ta czerwien jest taka...rosyjska.bez podpisow moglbym powiedziec ze widze tam krzyzowke stalina z rasputinem bo strasznie komuchami  mi tu jedzie.
no i ostatnia sprawa - wogole nie rozummie tego paska i nie mam zamiaru dociekac jego sensu, poniewaz nigdy nie przepadalem za tworczoscia kraszewskiego.

TELOMATEO - no coz, co tu duzo mowic - kiepsciutko. błękit wali po gałach niemilosiernie, dowcip tez taki nijaki. no i ten zamach na biednego kraska wola o pomste do nieba.

DEM - ta.
surrealizm w najwyzszej formie. moze to nie to samo co MAGNUM, ale tez przytłacza swoja "pozytywna glupotą". warstwy graficznej nie ma co oceniac, ale pomysl jest jak najbardziej cacy. mam nadzieje ze podeslesz mi cos rownie popieprzonego do narysowania.
 
LUKATOR - no niezle niezle panocku. kolory dobrze stonowane z wyjatkiem tego błękitu na trzecim kadrze ktory wybitnie kopie po galach. na przyszlosc polecalbym ubierac obrazki w troche wiecej szczegułów, bo troszke biednie wygladaja.....

TIALL - oj oj oj! najgorszy pasek edycji. niestety edukacyjne chwyty mnie nie rajcuja. graficznie tez nyndza. ctrl+c, ctrl+v - nie pasuje mi to....
ale komiks na most masz calkiem niezly....

HYGINUS - oto nasz zagorzały esteta - niestety tym razem wbrew sobie machnales pasek graficznie kiepski i niedbaly jak na twoje mozliwosci (pewnie robiles go o 3:00 rano albo nie miales czasu jak mniemam:))
mimo ze pomysl calkiem spoko to kolorystyka wydaje sie bardzo plaska. za malo w niej głębi. myslisz ze kraszewski zostal do konca zycia prawiczkiem?
 :lol:

VIGOR - rysunkowo jak najbardziej + ale pomysl po porostu tragiczny. moze lepiej powinienes sobie odpuscic ta edycje zamiast wymyslac pasek na sile. dobrze ze zaczales stosowac wiecej kresek w rysunku bo ci bossi i bosso czy jak to tam lecialo ktorzy wygladali jak obrysy denatow na ulicach juz powoli mi sie przejadali.....

nawet niezla edycja - moze dlatego ze digartowa ekipa wystawila tylko jednego reprezentanta? :badgrin:

robweiller - moj pasek nie odnosi sie do tworczosci kraszewskiego, a to z tego prostego powodu ze jej nie znam :lol:
poprostu poszedlem w tak uwielbiany przeze mnie surrrealizm.
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 28, 2007, 08:20:08 pm »
Z reguły Castro wprowadza tu klimaty telenowelowe, ale tym razem Głowonuk bije go na... głowę :D
Ja też nie rozumiem tego paska. Nie podoba mi się, i nie rozumiem też zachwytów nad nim pianych.
To też jestem idiotą?
Poza tym jak dla mnie najlepszy pomysł (i skrótowo - najmądrzejszy) miał Dem (a może Lukator? Zastanawiam sie...).
I jak chcesz taki "zakaz oceniania ludzi inteligentnych przez kretynów" egzekwować? Kto ma uznać czyjąś inteligencje bądź kretynizm? Z mojej "rozmowy" z Bizmo na tym forum nie mogłem wynieść wniosku, iż jest osoba inteligentą, ale nie walę od razu "kretynkami"...

Kto tu jest żałosny?
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 28, 2007, 08:26:33 pm »
wyluzujcie

każdy ma prawo powiedziec "nie skumałem, nie podoba mi się".

spinacie poślady jak kiedyś asu i murmur  :roll:
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

 

anything