Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 489632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OOllaaffeekk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 18, 2007, 09:38:11 am »
Ej cicho, bo znowu Castor się zdenerwuje i będą 3 strony tematu bezsensownych argumentów i sporów (nie tylko - a nawet w średnim stopniu - Castora)

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2007, 06:39:30 pm »
Co tak zamarło wszystko?

Offline graves

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2007, 08:32:38 pm »
Tydzień czasu na wstawianie pasków- to co się dziwisz??
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2007, 10:58:16 pm »
Właśnie, właśnie!
Moje niedzielne śniadanie nie smakuje tak dobrze, jeśli nie moge przy jego okazji zagłosować na jakieś fajne paski!

I są dwa takie śniadania w roku!

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2007, 12:35:21 pm »
Cytat: "gino"
castorze, znowu dymki masz zle ułozone. w pierwszym kadrze najpierw sie czyta to "ale co to ma...?" a potem to co na dole, a chyba powinno byc na odwrót, nieprawdaż?


prawdopodobnie polowa z was dostanie w tym momencie zawalu a druga polowa odczyta moj post jako zapowiedz nadchodzacego armageddonu, ale....chyba macie racje. niestety w scenariuszu od robweillera bylo tyle textu ze musialem to strasznie okroic a i tak zeby zachowac sens(sens?) paska musialem go sporo zostawic. no i rozstawilem go tak zeby nie zakrywac zadnych istotnych elementow wiec wyszlo jak wyszlo....bije sie w piers tępym narzedziem...:D
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2007, 03:52:12 pm »
też miałem te problemy [dymki nie tak]. Z czasem zaczałem od nich rozpoczynać rozplanowanie kadrów. Później to już się ustala we łbie.
Także problemy z czasem mijają  8)
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2007, 04:03:13 pm »
Narysowałaby Pani jakiś nowy pasek na PUMEKS a nie tak jęczała, Pani O!Kitchen.

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2007, 06:52:12 pm »
To muszę sobie wymyślić alter ego które rzekomo napisze scenariusz. Poza tym pracuję ciężko nad planszą. Jest to męka.

Offline harek

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 25, 2007, 10:42:38 am »
No to sobie po komentujmy.

mhw - Ciekawie pokazana droga życiowa pumeksu. Ubawił bym się jeszcze lepiej, gdyby nie świadomość,że nie każdy pumeks kończy tak szczęśliwie :)  Graficznie trzymasz poziom. Wersja czarno-biała faktycznie lepsza od kolorowej z szuflady.


Oh!Kitchen Bizmo - Mam wrażenie, że popełniłaś merytorycznie błędne założenie scenariuszowe - myląc pumeks z gąbką (może jednak to ja jestem w błędzie). No bo skąd niby w podwodnym królestwie pumeks?
Pomijając ten fakt, troszkę polubiłem Delfina Risso. Dlatego martwi mnie, że się tak nad Nim znęcasz. Boję się przemocy propagowanej na billboardach, a co gorsza w elementarzu (kurka ja mam małe dziecko).
Graficznie no cóż skoro twierdzisz, że zaczynasz i ćwiczysz nie będę się za bardzo czepiał. Ale kadr 2. to pojechałaś na maksa już myślałem, że przewidziałaś tonącego Józefa Oleksego :)


krynio - Średnio ten dowcip przemawia  do mojego poczucia chumoru. Ten gostek ma uszkodzone kubki smakowe czy jak?
Rysunki nawet, nawet zresztą chyba sam wiesz co trzeba jeszcze w nich podciągnąć.


cASTORtROY - Mocny dowcip, z zoofilią w tle. Jak na "c**jowy" komiks, to nawet przypadł mi do gustu. A te kotki na  taaak fajnie miau(ł)czą:)
Zawsze lubiłem Twoją czystą, zamaszystą krechę.


mazol - Łoł naprawdę nie wiedziałem, że z tego pumeksu taki cwaniaczek. Całe szczęście, że wogóle nie używam tego kamyczka.
A skórę na stópkach i tak mam miękką i aksamitną jak Delfin Risso :) Żart niezbyt wysokich lotów (taki sobie naiwniutki).
To chyba najgorszy z twoich pasków.
Również pod względem wykonania jestem zawiedziony. Mimo, iż średnio pasowały mi Twoje poprzednie ręczne robótki, to ten fotoeksperyment po prostu przytłacza swoją monotonią.


telomateo - Ten komiks należy chyba potraktować jako rysowniczą wprawkę. Fajnie zrealizowany lecz dowcip zbyt błahy - no może gdyby
tego bąka puścił Eddie Murphy było by zabawniej :)


Vigor - To pasek-zwycięzca tej edycji (jak dla mnie oczywiście). Narysowany swobodną i dynamiczną kreską, a do tego dowcipny. Chyba
w ogóle jedno z lepszych dzieł Waszego duetu. Doceniem rozmach tego przedsięwzięcia, ale skąd Wyście wzięli tylu batmanów:)


PrzedPaństwem - Chyba nie kumam twojej koncepcji, albo nie znam się na damskich kosmetykach. Pumeks do oczu? Czy ta kobieta wydrapywała sobie oczy tym pumeksem? Czy może chodziło o jakiś pumeks pod oczy do wygładzania zmarszczek? To i wiele innych moich pytań zostało bez odpowiedzi, mimo uważnej, wielokrotnej lektury. Jeśli chodzi o rysunki to widać, że coś tam skrobiesz. Czy kształt tego paska ma coś dodatkowego wnosić do treści?

 
291 - Tym razem zacznę od grafiki. Jestem naprawdę mile zaskoczony postępami w Twoich pracach. Od początkowych bardzo niewyraźnych
i nieczytelnych nie tylko z powodu lichej  obróbki, do tych ostatnich, które cieszą moje (i chyba nie tylko moje) oko. Mógłbyś tylko podkręcić trochę nasycenie kolorów, wiesz, na takie bardziej komiksoowe :) Ja rozumiem, że na Śląsku (a propos świetne zdjęcia) szaro (w Łodzi, zresztą, też).
Sam żart głupi, wesoły-medium.


Lukator - Pasek na drugie miejsce gdyby nie fakt, że rysunki nie autorskie. Dlatego tylko trzecie miejsce :)
Lubię kpinę (tu naprawdę dobrą) z tematów świętych w naszym "katolickim" Państwie :) Obrazek nie Twój, ale świetnie go wykorzystałeś.


Tiall - Początkowo nieco zmartwiła mnie ta zmiana stylu, lecz póżniej... pomyślałem sobie jejku jak ten Gościu realisycznie rysuje :)
Cóż, że ciągle jest to trochę statyczne ale za to jaki chumor. Nieźle się ubawiłem i podpowiedziałem mojej żonie co ma robić z tarką.
Za co dostałem mokrą ścierką bez łep :) (znaczy przez łeb).


wonder - Rzutem na taśmę-pasek ze ścisłej czołówki tej edycji konkursu. Świetny pomysł,a do tego dobrze zrealizowany wizualnie. Znaczący postęp, szczególnie, w porównaniu z poprzednim paskiem. Udało Ci się zamaskować swoje braki warsztatowe, które poprzednio bardzo raziły.

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 25, 2007, 11:14:10 am »
Drogi Harku, otóż NIE CHODZI o gąbkę. Pumeks, jako skałę wulkaniczną (a trzeba Ci wiedzieć, że istnieją też podwodne wulkany, tak tak tak), można znaleźć i w morzu i na plaży, na poparcie tej śmiałej tezy stosowny cytat z Wikipedii:
"After the explosion of Krakatoa rafts of pumice up to 25m long floated through the Pacific Ocean for up to two years, some with palm trees and other vegetation growing on them. In 1979, 1984 and 2006, underwater volcanic eruptions near Tonga created large pumice rafts, some as large as 30 km that floated hundreds of miles to Fiji."

Offline harek

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 25, 2007, 12:06:51 pm »
A nie jak tak, to serdecznie przepraszam. Napisałem, że mogę się mylić, w końcu nie jestem specjalistą. Wiem, że ignorancja i niewiedza mnie nie tłumaczą. :( . Zwracam zatem HONOR, choć ciągle nie wiem czy ten komiks miał być smutny czy zabawny?

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2007, 12:35:34 pm »
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo"
Drogi Harku, otóż NIE CHODZI o gąbkę. Pumeks, jako skałę wulkaniczną (a trzeba Ci wiedzieć, że istnieją też podwodne wulkany, tak tak tak), można znaleźć i w morzu i na plaży, na poparcie tej śmiałej tezy stosowny cytat z Wikipedii:
"After the explosion of Krakatoa rafts of pumice up to 25m long floated through the Pacific Ocean for up to two years, some with palm trees and other vegetation growing on them. In 1979, 1984 and 2006, underwater volcanic eruptions near Tonga created large pumice rafts, some as large as 30 km that floated hundreds of miles to Fiji."


nie uwazasz ze pasek powinien bronic sie sam, a nie tlumaczyc go jakimis pseudointelektualnymi "fachowymi" definicjami podreslajacymi twoje "intelektualne obycie"?
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 25, 2007, 01:06:48 pm »
Jak dla mnie się broni, jeżeli są wątpliwości, staram się pomóc. Poza tym to prawda, a że po angielsku, to już nie moja wina.
Harku: miał być i taki, i taki. Co do męczenia delfina, to pragnę zawiadomić, że już wkrótce jego los radykalnie się odmieni, o czym osobiście Cię powiadomię.
Uzasadnienie głosów:
5 punktów dla Mazola (i tak wszyscy będą wiedzieć swoje) za odważną zmianę techniki, subtelne nawiązania do Saudka i jeszcze subtelniejszą analizę ludzkiej kondycji.
4 dla 291 (j.w.) za moich zębatych ulubieńców. Victory, we fight to win!
3 wonder, bo jest zabawny, dobrze narysowany i zawsze lubiłam Achillesa
2 dla dema i vigora, bo podoba mi się ostatni kadr z oskórowanym bohaterem
1 dla mhw, chociaż nie do końca podoba mi się kobieta na ostatnim kadrze (wygląda trochę jak wklejona), za odyseję małego pumeksu. Bardzo miłe.
Pozdrawiam.

Offline harek

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 25, 2007, 07:06:42 pm »
Droga Oh!Kitchen Bizmo to pewnie wina odbiorcy, ale twój pasek nie jest dla mnie ani taki, ani taki-jest raczej nijaki. Ale ja zupełnie na serio (bez żadnej ironii czy kpiny) dostrzegam ogromny potencjał tkwiący w Twoim "flagowym" bohaterze. Z tegoż powodu mam nadzieję, że nie zamierzasz zrobić mu jakiejś ostatecznej, nieodwracalnej krzywdy.
Losem zwierzaka jestem zainteresowany, choć nie należę do żadnej ultraradykalnej organizacji proekologicznej.
Czy powinienem wietrzyć jakiś podstęp w tym osobitym informowaniu mojej skromnej, i nikczemnej osoby?
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo "
5 punktów dla Mazola... subtelne nawiązania do Saudka i jeszcze subtelniejszą analizę ludzkiej kondycji...

Ten tekst to śmiała i błyskotliwa retoryka (niestety chyba trochę pusta), próbująca wybronić (wynieść na piedestał) mierną pracę Mazola. Zupełnie płyciutki i nic nie wnoszący dowcip, naprawdę najgorszy z Jego dotychczasowych pasków. Subtelne nawiązania, do subtelnych nawiązań do Jana Saudka (bo chyba nie do Karela(Kaji)? Jak mniemam) i jego słynnych obdrapanych ścian może i nawet nie chybione ale nieco przesadzone. Ja rozumiem takie porównanie nobilituje-lecz w tym wypadku wcale nie broni dzieła Mazola.
A ta analiza ludzkiej kondycji  :? w jednym małym pasku komiksowym???Aleeeż skromność!!! Oh!Kitchen Bizmo czy Ty nie wierzysz w możliwości pana M.? Bo ja widziałem Go w dużo lepszej formie (choć fanem nie jestem).
Również pozdrawiam!

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 25, 2007, 08:05:37 pm »
Ależ! Komentarz do paska Mazola był swego rodzaju ironią tudzież parodią nadinterpretowania tego, co a być proste, ale nie będę tłumaczyć, bo zaraz mi Castor napisze, że komentarz powinien bronić się sam. Natomiast moja wiara w Mazola jest niezachwiana. A co do informowania o losach Risso to nic nie knuję, po prostu ich kontynuacja odbędzie się pewnie na Digarcie, gdzie pan nie występujesz, więc dlatego.

 

anything