trawa

Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 504583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #615 dnia: Styczeń 29, 2008, 12:17:53 pm »
thus - ekstra pomysł, wykonanie no cóż ;) Ja to sobie tłumaczę zaciemnionym obrazem rzeczywistości i nagłym zwrotem akcji, kiedy wszystko stało się jasne, białe :D

mica - ciekawy styl, kolorki fajnie położone. Pojechanie komiksiarzom dość przewrotne. Co do czcionki mam mieszane uczucia - czyta się trudno i miałem wrażenie, że jest przynajmniej kilka błędów ortograficznych (oczywiście nie ma). To może też być plus. Historia opowiedziana bez fajerwerków.

Dem - graficznie akceptowalne. Pomysł dość przyjemny. Ja tu widzę niewyobrażalną radochę po z(o)boczeniu pandy, która następnie przeradza się w chorą obsesję i zwierz musi zmykać. Trochę jakiegoś mocnego akcentu na koniec brak. Mógłby chociaż człowieczek dźgać ją kijkiem :D

Lokator – ciekawy pomysł. Taką mamę musiało zmrozić to, co słyszała z pokoju syna. Dość przyjemnie (w swojej nieprzyjemności) zbudowana atmosfera paska.

Hyginus – graficznie miodzio, jak zawsze, bez lizania. Pomysł taki z braku pomysłu chyba, bez urazy. Jest ‘jakiś’, ale nie kupuję.

Vigor – pasek najbardziej cenię za oprawę graficzną w stylu różowej landrynki, słodko :D Sam pomysł trochę mniej, bez rewelacji. Tak tylko napomknę, że pomysł przy nudzie był uper przez duże S.

kkf85 – dobry dowcip – fajne przejście od sielanki z powodu pierwszego razu do nagłego jej przerwania w miejscu gdzie kończą się żarty :D Główna postać ciekawie wymyślona. Mam wrażenie, że ten pasek powstał na szybko – jakoby niższy poziom graficzny.

Offline kkf85

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #616 dnia: Luty 04, 2008, 09:52:57 am »
Lukator/5/ - chyba za najwyraźniejsza puente. pomysł zrealizowany nie tak fajnie jak wiele innych, ale własciwie nie wiem co jest nie tak, kreska jak zwykle spoko. gorzej z narracja , troche po czesku ;]
Vigor/4/ - krska poprowadzona chyba najlepiej odkąd biorę udział. plastycznie ok, idzie to bardzo w strone grafiki projektowej, ale to nie wada jeżeli dobrze to wykorzystać, a Tobie się tym razem udalo
mica/3/ - ciekawa i przyjemna kreska tylko o co chodzi? =]
liternictwo możnaby na przyszłość troche uczytelnić
telemateo/2/ - bardzo nie lubię Twoich pasków =] dalem 2 bo w sumie nie wiedzialem czy moge nie dać wcale(proszę kogoś o wyjaśnienie tej kwestii). a tak na serio to widze, że jest chęć tworzenia, polecam więc wykożystać konkurs jako narzedzie do podnoszenia własneg poziomu.
troszke więcej czasu i skupienia nad kolejnym paskiem.

pozdrawiam

napisał "filozof" ;]
i***ol mode !

Offline kkf85

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #617 dnia: Luty 04, 2008, 10:03:54 am »
aha
za powyższym komentarzem, zgłaszam propozycję zmiany dotyczacej typowania najlepszych pasków. proponowałbym ograniczyć się do typowania 3ech najlepszych i może nie podawania wyników reszty uczestników. jestem przekonany, że wpłynełoby to pozytywnie na poziom konkuru.
prosze o komentarze w tej sprawie
i***ol mode !

Offline Kleymen

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #618 dnia: Luty 04, 2008, 04:10:38 pm »
nie rozumiem jak miałoby to wpłynąć na poziom prac?

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #619 dnia: Luty 04, 2008, 07:59:31 pm »
wydaje mi się, że oceny innych użytkowników są dość przydatne, gdy ktoś chce się dowiedzieć, co sądzą na temat jego/jej prac. Oczywiście, temu mogą służyć też komentarze - jak sam widzisz jest ich tak wiele do każdej edycji... Nie wydaje mi się, by przydzielenie punktów było aż tak wielkim wyzwaniem, a dyshonor obdzielenia punktami paska, który Ci nie podszedł jesteś chyba w stanie przełknąć?
Wybacz sarkazm, ale pomysł wydaje mi się równie trafiony, jak konstruktywną krytyka pt. "nie lubię twoich pasków".
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline Vigor

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #620 dnia: Luty 04, 2008, 08:57:39 pm »
przy punktacji bym nic nie zmienial. a krytyka nowego kolegi jest przeciez w porzadku.
amator kanapek.

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #621 dnia: Luty 04, 2008, 09:26:27 pm »
mica - inne stylistycznie, twoje, fajne. Też ciężkie - nie umie rysować i pozuje, że niby umie rysować, ale rysuje 'programowo' czy też, umie rysować, ale pozuje, że nie umie i rysuje 'programowo' :D I dupa. Tak czy tak Głowonukowi respekt się należy. A napewno jakaś laurka :)

Vigor - no panie, poezja. Prosta forma graficzna (jako pozytyw) spotkała się z dosadną, esencjonalną, symboliczną treścią. Kadry fajnie wymyślone, inne, ciekawe.

kkf85 - fajnie narysowane. Sam pomysł wydaje się ciągnący w nieskończoność. Chyba bardziej pasowało by zapętlić akcję i zpuentować. Tak ma swoją wymowę oceniania ludzi podług swojego postrzegania świata, ale nie elektryzezującą - znaczy się, że się nie przyczepia ;) No i popracuję nad jakością swoich pracy. Słowo humoru.

Lukator - pachnie ten pasek Twoją ręką na 1200000 km. To fajne. czyt. Lukatorowski rozpoznawalny styl. Ten scenariusz mnie nie przekonuje. Jest zbyt dosłowny, a przez to nieprzykuwający uwagi na dłużej.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. Nie napisałem nic po złośliwości. Taaaa.  :badgrin:

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #622 dnia: Luty 17, 2008, 09:54:18 am »
Pszren moja przeglądarka nie może odnaleźć twojej pracy :D

Offline pszren

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #623 dnia: Luty 17, 2008, 03:29:13 pm »
drogi telomateo,

bardzo dziękuję za cenną wiadomość! planowałem już nie wchodzić dziś na forum, żeby się nie stresować, ale potrzebne mi było troszkę impulsów do myślenia, więc jednak wszedłem :) .

piszę właśnie ostatni rozdział pewnej książki, no i albo padnę, albo nie, w każdym razie muszę na jutro skończyć. a że nie palę marihuany, to innymi środkami się zadowalam (czekolada, forum :) ).

Offline Vigor

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #624 dnia: Luty 18, 2008, 05:10:43 pm »
telomateo - zart spoko

Sylwester - podstawowkowy klimat jak u telemateo, oprawa chyba troche niedograna

pszren - ten zart chyba kiedys slyszalem

kkf85 - na faktach autentycznych? az mie zabawne wspomnienia ogarniaja ;]

Lukator - tu chyba tez troche wlasnych doswiadczen zyciowych uzyles, co Lukator? tak czy inaczej, pasek zabawny i bardzo prawdziwy

pzdr
amator kanapek.

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #625 dnia: Luty 19, 2008, 12:43:58 pm »
Sylwester - wypełnienie kolorkiem jakieś, ale przy takiej kresce średnio wyszło. Pomysł fajny, ale scenariusz enigmatyczny. Swoją drogą dziwna ta mama jakaś :)

pszren - pomysł ok. Tełko 'nastrojowe'. Kopiowanie mnie się trochę tu nie podoba :)

kkf85 - zjarany klimat rzondzi. I fajnie, że to długopis zaczyna coraz bardziej ciążyć. Kolorki spox łącznie z tym pseudo halftonem.

Lukator - kolejny zjarany klimat. Chyba chopaki mają jakieś lęki. W twoim stylu fajnie. Wypełnienie też ok. Ten scenariusz coś taki trochę męczący - może za dużo słów niepotrzebnych (że kino, że polska komedia), takie trochę jakoby masło maślane :)

Vigor - fajny masz ten pomysł na prezentację. W tym pasku miodzio światło od telewizora. I znowuż zjarana atmosfera, tylko taka wolniejsza. Przy takim klimacie kopiowanie jest całkiem zasadne - dodatkowo spowalnia akcję. I gites :D

Pozdrowienia z fotela ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #626 dnia: Luty 19, 2008, 06:08:53 pm »
Tak pro forma - kkf85, w edycji "Wyjazd" zagłosowałeś stosując nieodpowiednią punktację, dlatego reszta uczestników powinna mieć o jeden punkt więcej i tym samym telomateo wygrywa z Tobą. ;)

Offline kkf85

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #627 dnia: Luty 19, 2008, 06:39:22 pm »
nie wiem chodzi
i***ol mode !

Offline Seifu

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #628 dnia: Luty 20, 2008, 07:57:50 pm »
Ku***, marihuane przegapilem!
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline harek

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #629 dnia: Luty 23, 2008, 11:25:57 am »
W razie, co wrzuć worek… tfu …pasek do szuflady ;)