Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 495952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kkf85

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 02, 2008, 09:18:55 am »
Moj pomysł nie zaklada zlosciwosci,
Pozatym jak dla mnie fenomenem tego forum jest to, ze ludzie na siebie nie szczekaja, a wyrazając swoje opinie na temat prac innych nie przygrywaja wszystkowiedzacych bażantów
i***ol mode !

Offline graves

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 02, 2008, 09:45:54 am »
Cytat: "kkf85"
Pozatym jak dla mnie fenomenem tego forum jest to, ze ludzie na siebie nie szczekaja, a wyrazając swoje opinie na temat prac innych nie przygrywaja wszystkowiedzacych bażantów

To już długi konkurs :) Swoje korzenie miał na Wraku, skąd został przeniesiony jak tam zdechło forum... Bywało różnie. To o czym piszesz też było i to nie tylko tam, ale i tu. Wiesz jednak, że tutaj dyskusje też są moderowane... ;)
Przyznać jednak trzeba, że od pewnego czasu poziom prac jest całkiem przyzwoity, a i komentarze są bardzo kulturalne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Hyginus

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 02, 2008, 02:46:15 pm »
Słusznie prawisz, graves, choć z poziomem bywało duużo lepiej - nie jest źle.
Cytat: "kkf85"
Moj pomysł nie zaklada zlosciwosci
- no mam nadzieję;P A poważnie - system punktacji służy jedynie ustaleniu kolejności pasków od najlepszego do najmnije dobrego. Jeśli chcesz przekazac coś więcej twórcy - piszesz to tutaj. Tyle, proste.
To, że forum jest w miare kulturalne to kwestia wielu długich awantur, i niestety zniknięcia z niego kilku osób bardzo przywiązanych do swojego zdania.
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline pszren

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 03, 2008, 12:37:09 pm »
przede wszystkim chciałem podziękować Hyginusowi za wspaniałą współpracę. uczucie super, zobaczyć taki pasek do swojego tekstu. przypomniało mi się patrzenie na paski robione w projektach wspólnych z Jaszczembiem albo Banasiem.

chciałem poruszyć też inny temat, z pewnością wiele osób uzna go za mało oryginalny, czyli że nie ma co filozofować, jednakże szukam tropu, widząc czasem rozbieżności. jednocześnie zaznaczam, że nic mi do tego i że nie krytykuję kogokolwiek, tylko tak sobie zagaduję :)

mianowicie: co bierzecie uwagę przy ocenianiu?

czy humor, czy pomysł, dopracowanie, czy raczej oryginalność? inaczej mówiąc - treść czy forma?

zapewne wiele osób bierze pod uwagę całokształt, czyli jak jest pomysł fajny, to za pomysł punkty, a jak narysowany ładnie, to za rysunek. jednakże czasem w komentarzach czyta się wyłącznie opinie na temat rysunku, pomijające dowcip. dawniej było sporo też uwag w stylu "polałem się w gacie" czy po prostu że jest śmiesznie.

no dobra, liczę na wyrozumiałe odpowiedzi :oops:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 03, 2008, 09:43:54 pm »
Wydaje mi się, że w edycji "Opera" xDrugiejSzansy jedynie przez nieuwagę ominął Vigora.
BTW, Vigor, "Mleko" Ci trochę zwarzyło - dwa błędy ortograficzne i literówka. :)

Offline Vigor

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #650 dnia: Marzec 03, 2008, 10:04:29 pm »
telomateo - fajny pasek, ale chyba solidniej by wyszlo, gdyby zamknac pomysl w 3 kadrach.

Hyginus + pszren - raczej ograny zart, ogolnie pasek mogacy byc.

kkf85 - "Picie Mleka Experience" w pasku komiksowym. pozytywne

Hyginus - drinki z nasienia bylda dla prezydenta? jak na kolege Hyginusa zaskakujaco kontrowersyjne. ogolem nie kupuje tego paska.


pszren, pytasz o metody glosowania czy chcesz je modelowac? bo jak pytasz, to kazdy to robi mniej wiecej po swojemu pewnie.

Dariusz Hallmann, no wstyd troche za te babole.
amator kanapek.

Offline kkf85

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #651 dnia: Marzec 03, 2008, 10:09:43 pm »
Dariusz Hallmann, nie mącić nie mącić proszę  :)
Ja już czekam na nowy temat.
i***ol mode !

Offline pszren

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 04, 2008, 09:23:44 pm »
drogi Vigorze, dziękuję za odpowiedź.

pytałem o kryteria głosowania, jakimi kierują się poszczególne osoby. przyjmując, że - zgodnie z Twoją wypowiedzią - każdy robi mniej więcej po swojemu, to właśnie o to chodzi, co to w danym przypadku znaczy po swojemu. jakbyś mógł w takim razie konkretnie o sobie napisać, to by było super. a skoro pytasz o możliwości modelowania kryteriów głosowania, to pewnie i zdolności krytyczne da się doskonalić, np. poprzez zdobywanie doświadczeń czy umiejętność dystansowania się i patrzenia bez emocji. oczywiście to tylko luźne skojarzenie z Twoim pytaniem. drugie skojarzenie - zasada nieoznaczoności Heisenberga.

dodam, że Twoje recenzje pasków dają ważną informację zwrotną, nawet jak się z nimi nie zgadzam. czyli - przyjmuję je za dobrą monetę, i serio chciałbym robić takie paski, żeby Tobie i wielu osobom się podobały. wiem, że to wymaga wiele dobrze rozłożonej pracy.

Offline kkf85

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 06, 2008, 11:54:15 am »
xDrugiejSzansy proponuje zebys wpisywal wszystkie glosy.
oczywiscie mozna przyjac, ze jak jest 5 i mniej pasków to tego ostatniego juz niechce Ci sie pisac, ale mozna tezprzyjac ze przegapiles którys pasek i wcale go nie obejżales

pozdro
i***ol mode !

Offline Julek_

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 06, 2008, 02:37:32 pm »
Tak też będę robił, a paski wszystkie oglądam, zapewniam!

Offline Vigor

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 12, 2008, 05:27:59 pm »
telomateo - trick/fatality, calkiem spoko.

kkf85 - pomysl podobny jak u telomateo, brak fatality wynagradza tu zgrabne wykonanie.

JaponFan - szyderstow z biurokracji, bardzo dobrze, biurokracja nalepiej nadaje sie wlasnie do szydzenia.

pszren - pierwszy raz szczerze i otwarcie podoba mi sie Twoja praca. wydaje mi sie bardzo prawdziwa. takie rzeczy nie udaja sie czesto (w sensie zrobic dobra prace)


pzdr
amator kanapek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 29, 2008, 12:44:47 pm »
Muszę przyznać, telomateo, że bardzo mi się podobają Twoje ostatnie paski w edycjach "Łuk" i "Szaszłyk". Czy mógłbyś zdradzić trochę szczegółów na temat techniki i czasu wykonania - wiesz, takie "making of"... :)

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 29, 2008, 03:45:55 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Muszę przyznać, telomateo, że bardzo mi się podobają Twoje ostatnie paski w edycjach "Łuk" i "Szaszłyk". Czy mógłbyś zdradzić trochę szczegółów na temat techniki i czasu wykonania - wiesz, takie "making of"... :)

Ofkors. Cieszę się, że się podoba. Zaczynam od pomysłu  ;) następnie lepionko w plastelinie, później małe foconko - głównie makro, bo małych rozmiarów są postacie (w szaszłyku postacie ludzi to 4-5 cm). Takie kadry lekko koryguje w photoshop'ie suwakami kontrast, jasność, kolorki w razie potrzeby. Dalej 'efektowne' tełko fotomontażowo. Do tła w łuku i szaszłyku użyłem fraktali wygenerowanych w Aphosis (nie jestem pewien co do nazwy, sprawdzę później i zedytuje w razie potrzeby). Następnie tekst - w tych dwóch chciałem żeby było jakoby z echem.
Myślę, że takiego czasu pracy to 3-4 godzinki na pasek tak mniej więcej.
No i to tak :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #658 dnia: Marzec 29, 2008, 04:54:36 pm »
Cytat: "telomateo"
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Muszę przyznać, telomateo, że bardzo mi się podobają Twoje ostatnie paski w edycjach "Łuk" i "Szaszłyk". Czy mógłbyś zdradzić trochę szczegółów na temat techniki i czasu wykonania - wiesz, takie "making of"... :)

Ofkors. Cieszę się, że się podoba. Zaczynam od pomysłu  ;) następnie lepionko w plastelinie, później małe foconko - głównie makro, bo małych rozmiarów są postacie (w szaszłyku postacie ludzi to 4-5 cm). Takie kadry lekko koryguje w photoshop'ie suwakami kontrast, jasność, kolorki w razie potrzeby. Dalej 'efektowne' tełko fotomontażowo. Do tła w łuku i szaszłyku użyłem fraktali wygenerowanych w Aphosis (nie jestem pewien co do nazwy, sprawdzę później i zedytuje w razie potrzeby). Następnie tekst - w tych dwóch chciałem żeby było jakoby z echem.
Myślę, że takiego czasu pracy to 3-4 godzinki na pasek tak mniej więcej.
No i to tak :)

Jestem pod wrażeniem. Dzięki. :)

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #659 dnia: Marzec 30, 2008, 09:45:02 am »
Ten program to Apophysis jednak :doubt:

 

anything