trawa

Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 489700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thus

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #765 dnia: Październik 16, 2008, 12:44:36 pm »
Jeśli chodzi o mnie i o ewentualne zmiany to:

- uważam za pilną potrzebę, co już chyba było nawet wspominane, zaktualizowanie listy tematów. chodzi o połączenie tematów z wraka z tymi z gildii. ułatwi to orientację w wyborze i nie będzie zwycięzcy zmuszało do przeglądania wszystkich stron z każdą wygraną :).

- terminów dwutygodniowych nie popieram 8). uważam, że straszenie osłabi to, nikłą już teraz, dynamikę konkursu. jeśli pada hasło i nikt nie rysuje przez tydzień to znaczy, że temat jest nietrafiony i pozostaje pustym... po co go więc przedłużać? cotygodniowe aktualizacje dają moim zdaniem większe pole do popisu, zwiększają różnorodność prac. poza tym przy ewentualnym małym zainteresowaniu daje większe szanse zwycięstwa... a każdy chciałby choć raz takim zasłużonym farciarzem zostać, szczególnie młody twórca ;].

- szablony konkursowe popieram jak najbardziej. uważam, że to bardzo ułatwi nam rysowanie / głosowanie / orientację w ogóle. w takim szabloniku powinny znaleźć się dokładnie namiary na to od kiedy do kiedy wrzucamy pracę i od kiedy do kiedy głosujemy :), ale umieszczanie dat w temacie uznaję za zbędne.

- kwestia liczenia głosów powinna pozostać w rękach rozpoczynającego edycję i przez niego powinna być zamykana... przy silnej współpracy z użytkownikami i administracją.

- lista tematów zastępczych - bardzo fajna inicjatywa ;).
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 12:49:15 pm wysłana przez thus »


Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #766 dnia: Październik 16, 2008, 02:29:13 pm »
nie wydaje mi sie aby dwutygodniowe edycje mialy przywrocic zycie konkursowi. obstawal bym przy utrzymaniu tygodniowych i zamykaniu nawet niepelnych edycji.
amator kanapek.

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #767 dnia: Październik 17, 2008, 07:41:23 am »
Po głębszym zastanowieniu, tydzień na pasek to świat i ludzie. Z zamykaniem może być tylko taki problem, że... ciężko wyłonić zwycięzcę konkursu (a takie są założenia) przy jednym pasku. Lekiem na to są chęci, bo jak się chce to tygodniowy termin na pewno wystarczy :)

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #768 dnia: Październik 20, 2008, 05:20:33 pm »
Pszren - dzięki za ogarnięcie spisu tematów i edycji 165!

Wrzuciłem nowy temat, zgłoszenia do najbliższej niedzieli.
Z tego co rozumiem zostajemy przy jednym tygodniu na zgłoszenia?
Ktoś tu chyba wcześniej wspominał, żeby osoba zakładająca wątek z kolejną edycją zajmowała się też końcową punktacją - jestem jak najbardziej za więc będę się opiekował 'Krukiem' do końca i podliczę głosy :)

Miłego tworzenia!

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #769 dnia: Październik 20, 2008, 07:22:29 pm »
arcz - fajny temat!

można by teraz pomyśleć nad jakąś promocją konkursu, np. przez możliwość wydania kilku edycji (włącznie z paskami z szuflady), czy nad zupełnie innymi jeszcze formami. pomysłów już kilka było w postach wyżej.

Offline Ziemniakento

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #770 dnia: Październik 26, 2008, 08:27:19 pm »
Witamy na forum ojcze Rene  :lol:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #771 dnia: Październik 27, 2008, 04:31:36 pm »
A niech to kruk podziobie! Vigor, co to znaczy: "Nie ma takiego digartu"?

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #772 dnia: Październik 27, 2008, 07:19:22 pm »
Panie Dariuszu, moj kruk zostal usuniety z digarta bo ponoc nie wyrabial normy.

podmienilem linka na dzialajacego.
amator kanapek.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #773 dnia: Listopad 01, 2008, 08:02:55 am »
Edycja 'Kruk' zakończona.
Cieszy frekwencja - 7 zgłoszeń. Mam nadzieję że to nie tylko ostatnie podrygiwanie trupa ;)

Ale jest jedno 'ale'. O ile twórcy dopisali, o tyle komentujący nie bardzo. 7 pasków, 6 oceniających. Sam nie oceniałem, więc niby nie powinienem się czepiać, ale chodzi mi o inną rzecz. Warto by chyba dodać do regulaminu punkt, w którym osoba wrzucająca swój pasek, jest również zobowiązana do ocenienia innych prac. Niektórzy to robią, inni nie, a warto by chyba to doprecyzować, bo tak osoba która i wrzuciła i oceniła jest trochę stratna, bo sama sobie oceny wystawić nie może, a ktoś kto tylko wrzucił swój pasek ma jakby dodatkowo punkt za nie ocenianie / nie wspomaganie konkurentów.

Wiem, że to zabawa, a nie jakiś megapoważny konkurs z krwawą walką o miejsce na pudle, ale fajnie by było gdyby odbywało się to zgodnie z jakimiś tam zasadami fair play.
Rzekłem.

Offline thus

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #774 dnia: Listopad 01, 2008, 06:17:59 pm »
Wiesz, arcz (Arcz?), ja myślę, że byłaby to lekka przesada. Rzeczywiście może smucić fakt, że więcej jest wstawiających prace niż głosujących, ale w tym przypadku zmuszanie ludzi do czegokolwiek mogłoby ich tylko zniechęcić.

Jeśli chodzi o mnie to uważam, że JEŚLI już chcielibyśmy, że ten konkurs był bardziej doceniony przez internautów to powinniśmy zrezygnować z forum jako formy uprawiania bitew i postarać się o jakąś witrynkę z dobrym silnikiem. Nie chodzi mi o coś w stylu bitew komiksowych, ale o coś bardziej spontanicznego... z większą ilością swobody (zarówno rysujących jak i głosujących). Jednak w nic się nie angażuję, nad jednym komiksowym projektem już pracuję ;].

Pozdro ;)!


Offline Julek_

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #775 dnia: Listopad 01, 2008, 08:20:47 pm »
Sam nie oceniałem, więc niby nie powinienem się czepiać, ale chodzi mi o inną rzecz. Warto by chyba dodać do regulaminu punkt, w którym osoba wrzucająca swój pasek, jest również zobowiązana do ocenienia innych prac.

Taki postulat był podnoszony jakiś czas temu i chyba nawet niejeden raz. I, o ile mnie pamięć nie zawodzi, ostatecznie chyba stanęło na tym, że biorący zobowiązani są dżentelmeńską umową głosować.

BTW gdzie te czasy, że w konkursie udział brali Asu, Turek, Skutnik, Pałka, Sztybi i inni  :doubt:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #776 dnia: Listopad 02, 2008, 12:57:15 pm »
Lukator, Twoje "Kontrolowane szaleństwo" jest doskonałe.:badgrin: Mam nadzieję, że wygrasz. :D

@telomateo, czy naprawdę muszę rejestrować się na digarcie, żeby obejrzeć Twój pasek? :-?

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #777 dnia: Listopad 02, 2008, 09:31:30 pm »
@telomateo, czy naprawdę muszę rejestrować się na digarcie, żeby obejrzeć Twój pasek? :-?
Już poprawiłem się w tej kwestii. Zapomniałem się na chwilę  :)

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #778 dnia: Listopad 12, 2008, 06:20:41 am »
Wolałbym dzisiaj wieczorem nie podawać w zastępstwie szanownego kolegi Lukatora tematu, ale nie omieszkam tego zrobić w przypadku jego braku  :badgrin:

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #779 dnia: Listopad 12, 2008, 11:11:28 am »
sekunduje takiej opcji.
amator kanapek.