Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 495555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1005 dnia: Sierpień 23, 2010, 06:21:35 pm »
drogi Dariuszu, mam co prawda wersję w szarościach, ale i tak się chyba nada:
http://img825.imageshack.us/img825/6691/lodyszaremaciej.png
w razie czego może Maciejaszek by jeszcze raz wrzucił kolorową?
 
w sprawach konkursu: moim zdaniem fajnie by doprowadzić do stanu, żeby sprawy toczyły się normalnym rytmem. czyli co tydzień konkurs, oczywiście z dopuszczalnymi wyjątkami, ale żeby były i paski, i głosy. czyli potrzeba zapału ludzi, robienia pasków, czytelników - zaglądających, głosujących, wyrażających opinie, no i fajnych tematów. poza tym bardzo liczy się punktualność. czyli jeśli by ten temat potraktować jako taki na rozkręcenie, to super jakby ten kto wygra (głosowanie do soboty, 28 sierpnia, ok?) w poniedziałek 30 sierpnia wrzucił temat. siedem pasków, jest z czego wybierać.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1006 dnia: Sierpień 23, 2010, 09:23:05 pm »
drogi Dariuszu, mam co prawda wersję w szarościach, ale i tak się chyba nada:
http://img825.imageshack.us/img825/6691/lodyszaremaciej.png
Uprzejmie dziękuję, pszrenie.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1007 dnia: Sierpień 28, 2010, 01:07:34 pm »
mamy zwycięzcę edycji, myślę że teraz czas patrzeć w przyszłość!
 
jeśli by tematy były w jakiś sposób zbieżne, powiązane ze sobą, to (za zgodą uczestników, albo przynajmniej bez ich sprzeciwu) można by myśleć np. wydaniu za rok wybranych w jakiś sposób pasków.
 
np. gdyby tematy wokół czegoś powiązać (myślę, że temat Lukatora byłby czymś do zaczepienia), to potem dało by się ułożyć fajną antologię. myślę że "paski z szuflady" - jeśli by były na poziomie, to by też były akceptowane. no i chyba nie ma mowy o egzemplarzach autorskich, ale fajnie by to potem sprzedać, żeby się przynajmniej pokryły koszty wydruku.
 
bardzo mile widziana pomoc gildii (sklep, patronat, no i władcza rola gravesa - w przypadku problemów głos rozstrzygający).
 
wchodzicie w to?

Offline harek

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1008 dnia: Sierpień 28, 2010, 07:35:05 pm »
pomysł brzmi dosyć ciekawie.  pytanie (tylko) czy przez np. około rok damy radę utrzymać 'zbieżność' tematów? może należałoby to jakoś bardziej przygotować?
generalnie chętnie wchodzę ale z załączonym ogłoszeniem: 'poszukuję scenarzysty' ;)

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1009 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:22:09 pm »
masz rację - zbieżność tematów trudno by było utrzymać. trzeba by całość brać w ramy typu "współczesny świat" albo "przemyślenia, działania i rzeczy" :). czyli bardzo szeroko rozumiana by to była zbieżność tematów.
 

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1010 dnia: Wrzesień 04, 2010, 08:17:36 am »
pozwoliłem sobie podsumować jeden z dawnych, niepodsumowanych jeszcze tematów, żeby był ktoś, kto by wskazał temat w poniedziałek. mam nadzieję że się nie gniewacie, po prostu potrzebny jest temat na poniedziałek, żeby sprawy się nadal toczyły.
 
oczywiście jak jest krytyka, to możemy zupełnie inaczej do tego podejść i znaleźć lepsze rozwiązanie. jak na razie zapraszam telomateo, jako zwycięzcę podsumowanej edycji do założenia w poniedziałek tematu 245.

Offline Kciuq

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1011 dnia: Wrzesień 04, 2010, 04:31:47 pm »
Wydaje mi się,czy przeskoczyliśmy 11 tematów :smile: ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 09:09:50 am wysłana przez Kciuq »

Offline graves

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1012 dnia: Wrzesień 04, 2010, 08:24:22 pm »
Wydaje mi się,czy przeskoczyliśmy 11 tematów :smile: ?
Taa, ktoś się pospieszył. Poprawiłem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1013 dnia: Wrzesień 06, 2010, 05:20:08 pm »
telomateo - trochę niedźwiedzia przysługa :). fajne zakreskowanie cieni.
 
Vigor - super kolory, kreski w tle, umieszczenie narracji. szkice wskazujące na kształt kadrów średnie. historyjka bomba.
 
pums - graficznie bardzo mocne, opowieść brutalna - nadawało by się jako fragment do większego komiksu!
 
YohnJossarian - zgrabnie opowiedziana historia.
 
Kciuq - jest to ciekawa opowieść. pojawiają się wątki egzystencjalne! graficznie ja bym się m.in. zastanowił nad kadrami wokół całego paska, zamiast tylko pasków rozdzielających kadry.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1014 dnia: Wrzesień 06, 2010, 06:46:51 pm »
YohnJossarian - zgrabnie opowiedziana historia.

Wiesz, jak zdałem sobie sprawę, że konkurs ożył, to tak w pięć minut, żeby zdążyć. Następnym razem się przyłożę.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1015 dnia: Wrzesień 06, 2010, 08:28:33 pm »
no to lepiej Ci wyszło niż mi, bo ja nawet narysować nie zdążyłem, tylko na automacie zrobiłem :). ale myślę, że w Twoim pasku po prostu jest czytelnie, wiadomo o co chodzi. czyli rysunek odegrał rolę komunikacyjną, że tak powiem (nie żebym znał się na teorii komunikacji).
 
a swoją drogą, to jak widzę ilustracje w różnych gazetach w dzisiejszych czasach, to serio myślę że po prostu trzeba jakoś rysować, fajnie to sprzedać i wystarczy. czyli stara szkoła, że albo trzeba iść drogą klasyczną, albo swoją, i że obie są dobre :)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1016 dnia: Wrzesień 13, 2010, 07:45:52 pm »
Vigor - mistrzostwo, ale pasek pszrena mnie autentycznie rozbawił, a że rozbawienie w pracy liczy się podwójnie, to pszren o milimetr wyprzedza Vigora. Telomoateo - jak zwykle wysoki poziom. Lukator, za mocna konkurencja tym razem.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1017 dnia: Wrzesień 18, 2010, 08:37:35 am »
fajnie idzie ten trop z przysłowiami, układa się zaczątek ciekawej antologii!
 
pasek telomateo z szuflady też sobie pozwoliłem uwzględnić w projekcie, i w ogóle dawajcie, jakby ktoś miał więcej prac :).

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1018 dnia: Wrzesień 20, 2010, 01:55:19 pm »
Wszystkie paski mnie się podobują w aktualnej bitwie, ale może po kolei:
pszren - uderzyłeś w nutę straszną dla wszystkich wyhaczaczy wakacyjnych, mrozi kości. Coś mi brzydko zgrzyta przy czytaniu - jakby czegoś za dużo. A strip generator daje fajne możliwości.
Kajm - urzekła mnie pospolitość dzieci z kadru numer 3. Kreseczka taka może trochę niedopieszczona, ale co tam.
Vigor - błędy wychowawcze to słaba akcja. Trzeba by tak harmonijnie podchodzić do sprawy, a to trudne. Fajna mimika - skojarzyło mnie się z jakimś szalony doktorem.
Sir_Addalot - to takie polskie - "co ja k***a nie skoczę". Fajnie narysowane gęby.
Piiis

Offline Kajm

Odp: EDYCJA 236 - NADZIEJA MATKĄ GŁUPICH (do świtu 20 września)
« Odpowiedź #1019 dnia: Wrzesień 20, 2010, 08:05:52 pm »
do kiedy można głosować?