Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 497065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nesumi

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1230 dnia: Grudzień 28, 2011, 05:24:15 pm »
No to sobie lunetą w kolano strzeliłeś. Trzeba było jakiś inny temat wybarać.
ps. piękny temat na komiks...

Offline MateuszSkutnik

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1231 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:08:14 am »
z drugiej strony wybieranie tematów które pasują wybierającemu byłoby nie fair :P

Offline nesumi

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1232 dnia: Grudzień 29, 2011, 02:44:49 pm »
a to mnie zaciekawiłeś. Czym się w takim razie kierujesz wybierając tematy, bo z tego co widzę, wybierałeś je dosyć często?

Offline MateuszSkutnik

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1233 dnia: Grudzień 29, 2011, 07:29:56 pm »
przypadkiem. na ogół pierwsza rzecz która mi wpadnie do głowy jak akurat robię nowy temat.
bo robienie tematu z myślą: o, to będzie fajne, bo mam fajny pomysł też byłby nie fair. :D

Offline nesumi

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1234 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:20:23 pm »
Z jednej strony mogło by nie być całkiem fair, ale moze być tak, ze temat, który wywołuje u Ciebie wykrzyknik: o to byłby fajny pomysł!, może tak samo stymulować innych autorów i powstawałyby wiekopomne dzieła. A tak być może chcąc być w porządku względem innych paradoksalnie pozbawiasz ich wspaniałego tematu, który pozwoliłby rozwinąc im skrzydła. Mam nadzieję, że udało Ci się wyłowić coś z tej zawiłej argumentacji...

Offline MateuszSkutnik

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1235 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:57:56 pm »
jasne. ale ja nie mówię o tym. mówię o przypadku że daję temat bo JUŻ MAM POMYSŁ na pasek na ten temat.
kapiszci?

Offline Kjorn

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1236 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:46:04 pm »
Jeja, nesumi! Każda twoja praca powala, przechodziłeś jakieś kursy rysowania? bo to po prostu świetna kreska! :shock:
Rzekłem

Offline harek

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1237 dnia: Grudzień 29, 2011, 10:16:03 pm »
Fakt krecha rewelacja. Luneta świetna.
Zrobiłbym tylko coś z fontem. Prawie nie czytelny.

Offline nesumi

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1238 dnia: Grudzień 30, 2011, 12:02:19 pm »
      To jest ciekawe, co wszyscy tu piszecie. Niniejszym składam serdeczne podziękowania za wszystkie miłe słowa, jakimi kwitujecie moje prace. Jest to o tyle zaskakujące, że powstają praktycznie w biegu, bo nawał innych obowiązków nie pozwala mi na rzetelne narysowanie, tego co siedzi gdzieś w głowie.
      Odnośnie fontu- to samo. To jest pisane ręcznie i w pośpiechu (serdecznie przepraszam, nie wynika to z lekceważącego stosunku do oglądających, tylko z przyczyny, o której napisałem wyżej.) W ogniu, gdy już kończyłem litery, komputer się zrestartował. Pierwsza wersja napisów była ładniejsza.
    Odnośnie konkursów, to parę razy Łódź, ale bez większych efektów, tu na Gildii można znaleźć jakieś moje rzeczy: mój bohater, okładka do któregoś forum komiksu, jakaś kartka. Nie mam czasu na rysowanie dla siebie, a do tej pory nikt i tak tego nie zauważał. Wasza reakcja stanowi dla mnie prawdziwe zaskoczenie. Jeszcze raz: dzięki.

ps. gdybym ja wybierał temat, to byłbym podły i wybrał coś, na co mam już pomysł, a najlepiej gotowy pasek...

Offline Kjorn

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1239 dnia: Grudzień 31, 2011, 01:53:19 am »
To się dziwię że nikt tego wcześniej nie docenił. Może się nie znam, ale widziałem niejeden "profesjonalny" komiks z beznadziejną kreską, w porównaniu do twojej.  Liczę że wygrasz parę edycji, choć to chyba pobożne życzenie jak zobaczy się karierę pana M.  :roll: ...


I nie o konkursy pytałem, a o kursy. Brałeś jakieś lekcje, albo znasz siakąś godną polecenia książkę?
Rzekłem

Offline nesumi

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1240 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:08:19 am »
     A faktycznie pytałeś o KURSY. Mea culpa. Tyle w kwestii czytania za zrozumieniem... Nie mam żadnych kursów na koncie. Jeśli bardzo Ci zależy, to mogę Ci jakichś porad na privie udzielić, ale w sumie to są tu ludzie dużo lepsi ode mnie i to ich powinieneś pytać o takie rzeczy. Zacząłbym od Mateusza, bo to zawodowiec. Forma graficzna, którą uprawiam, jest skrajnie niekomercyjna. 90% ludzi przechodzi koło moich prac obojętnie.
      BTW, komiks z lunetą dużo lepszy od poprzedniego. Bardzo fajnie zrealizowany pomysł. I to zarówno w kwestii scenariusza, jak i graficznej. Pomyśl nad jakims kolorem, albo chociaż tuszem- powinno to nadać Twojej kresce wyrazistości. Zmieniłbym tytuł na Bohaterowie Francji, będzie bardziej gramatycznie.

Offline Kjorn

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1241 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:27:24 pm »
Cóż, forma "bohaterzy" była zamierzona... Ale jak widać chyba nie każdy łapie ten rodzaj humoru :lol:


Co do kolorów... może następny będzie w kolorze. Ale strasznie nie lubię się w to bawić. Poza tym on jest robiony tuszem  :neutral:
Aż tak to niewidoczne?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 12:36:50 pm wysłana przez Kjorn »
Rzekłem

Offline nesumi

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1242 dnia: Grudzień 31, 2011, 01:14:52 pm »
Nie, no widać to na niktórych kadrach, zwłaszcza na pierwszym, ale mi chodziło o to, byś spróbował z czystym tuszem. Tzn: lecisz całość ołówkiem, tusz, a potem pozbywasz się resztek ołówka. Ewentualnie tak jak ja: ołówek, skan, tablecik i delete skanu. Spróbuj czegoś takiego. Bo inaczej to nawet ciężko kolor będzie Ci położyć.
Bohaterzy? faktycznie dla mnie to zbyt wysublimowany rodzaj humoru. Może inni docenią?

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1243 dnia: Grudzień 31, 2011, 01:36:19 pm »
gubisz proporcje nesumi, razi to szczegolnie dlatego, ze uzywasz konwencji realistycznej.
amator kanapek.

Offline Kjorn

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1244 dnia: Grudzień 31, 2011, 01:54:40 pm »
ołówek, skan, tablecik i delete skanu


W ten sposób już próbowałem się bawić przy moim autorskim dużym komiksie. Po pierwszej planszy się zniechęciłem...
Rzekłem