Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 497046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 22, 2007, 09:30:52 am »
ou fak! nie zdążyłem zagłosować!  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline asu_swing

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 22, 2007, 11:44:55 am »
to potem przekleją moderzy, a gadanie tu proponuję tymczasem przenieść:

to tam... wrócę do starej tradycji komentowania pasków :D
zaczynając od podium:

5 - Lukator technicznie to jeszcze nie jest super ale też nie źle. fajne rozwiązanie z partyturą w tle. też prawie najlepszy pomysł tej edycji (wg. mnie). Ktoś tam powie, że dresiarze  to temat już nudny, ale tu to jeszcze przechodzi:)
4 - Oh!kiczenBozmo babski komiks o kwiatkach. Szkoda, że Oh!KB dopiero teraz się pokazała, bo byłaby nie lada kwiatkiem w Zeszytach komiksowych numerze o kobietach w komiksie. Ten pasek to kwintesencja "dziewczyńskości". Kwiatki+mamusia+córeczka+wierszyk+przestroga... jeszcze te dekoracje przy tekście:D do wykonania nie mam zastrzeżeń - solidna babska robota :)
3 - Dem&Vigor sympatyczny pasek. urzekł mnie dzieciak - sposób jego narysowania. Pasek jest dowodem na to jak średni scenariusz może przepoczwarzyć zręczny rysownik w dobry pasek. Ewentualnie może to Dem z Vigorem już tak idealnie się dopełniają.
2 - 291 wykonanie bardzo słabe. ale mimo iż rysunek kiepski, to jednak z pomysłem (rysunek). np ta papuga uporczywie uczepiona. Pomysł na sam pasek taki średni, ale bardziej na +.
1 - Mazol rozbawiło mnie to. Super narysowane zdjęcie dziadka głowonoga. Wpływ na to, że uplasowałem ten pasek tak nisko miał fakt, że samoistnie on nie istnieje i do pełnego dowcipu trzeba znać pasek głowonuka. Sytuacja się zmieni, gdy twórczość tegoż będzie popularnym źródłem kultury częściej rozpoznawanym, jak wcześniej tu spotykane posąg Dawida, czy Bitwa pod Grunwaldem.

poza podium:
telomatelo a tu już w przeciwieństwie do paska Lukatora. Obecność dresiarzy pachnie bardziej sztampą i drewniactwem. Faktem może być to, że u Lukatora są oni bardziej osobowi. Po prostu SĄ. A tu tylko jako symbol i jest to najzwyklejsze powielanie schematu. i wykonanie też pozostawiające wiele do życzenia. Szkicowa kreska bez przemyślenia wybija się i kuje w oczy.
Ziemniakento dowcipny żart, ale prymitywnie przedstawiony. Rysunkowo może się z czasem wyrobisz, ale obawiam się że kreska idzie niebezpiecznie w kierunku czegoś co jako dzieciak widywałem w "Dobry humor" - mogło to być i śmieszne, ale narysowane do dupy. Nie lubię takich wielkich butów najzwyczajniej.
arakai jeśli bym oceniał same scenariusze to ten pasek byłby najlepszy. Mimo iż widziałem już taki żart z kotem, jednak wątpię by arakai dotarł tam gdzie ja to widziałem. Dlatego nie wątpię, że to pomysł autorski. Też z podobną sytuacją często się spotykam w życiu i tym bardziej mnie to urzeka. Tylko że... okropnie brzydko jest to narysowane. Szkice powinny być punktem wyjścia do ostatecznej formy pracy a nie finalnym, efektem. doklejenie paru szarych plam nie uratowało tego a może nawet pogorszyło sprawę. Mniej kresek, a przemyślane i byłoby to o wiele czytelniejsze.
mazolmnienamówił i nie wiem po co. Bez pomysłu. Prawie zero wkładu własnego. Nie. Moje przekonania nie zostały urażone, tego mi tu nikt nie imputuje. ale...
Tak obiektywnie: o co tu chodzi? ten pasek nie opowiada nic. dochodzimy do niebezpiecznego miejsca, gdzie do czegokolwiek się doklei zdjęcie kaczora i zaraz wręcz wymogiem kulturalnym jest uznawać to za śmieszne, zabawne i klawy żart polityczny.
w moim przekonaniu tak nie jest i ten pasek jest na to dowodem. Nieudane bezsensowne fotomoto.
głowonuk takie sobie. jesteś mistrzem skręcania 3ech kresek w świetny komiks, ale w tym przypadku wyszedł średni. zaraz za podium. sympatyczne - tyle o tym powiedzieć mogę w skrócie :)

to tam
co złego to ja
pozdrawiam
asu

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 22, 2007, 01:24:46 pm »
Gravesie, pierwsza część tamtego posta powinna zostać w temacie "Plansza komiksowa - komentarze" :)

(a u mnie nadal zamknięte)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline graves

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:48:42 pm »
Mam nadzieję, że jest już OK.

Co do tematu o Wikingu - to go zamknąłem, bo jeden "szybki lopes" wstawił tam już swój pasek. Wypadąło by chociaż przeczytać regulamin jak się startuje w konkursie. Z tego powodu proszę wygrywających, aby przy zakładaniu nowego tematu - pisali od kiedy można wrzucać paski konkursowe.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ziemniakento

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 22, 2007, 06:00:23 pm »
Cytat: "graves"
"szybki lopes" wstawił tam już swój pasek. Wypadąło by chociaż przeczytać regulamin jak się startuje w konkursie.


Przepraszam. To się więcej nie powtórzy  ;)

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:29:07 am »
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo napisała, a nie"
Dziękuję serdecznie [...] osobom, które obrzydziły mi wygraną.


Oh!Kitchen Bizmo, żal to, złość czy sarkazm?
Myślę, że większy dystans, nie tylko do wypowiedzi innych, ale także do samej siebie i swoich prac wyszedłby Ci na dobre i pozwolił z większym spokojem przyjmować krytykę /jak również cieszyć się z wygranej, której przy tej okazji gratuluję/. Rozumiem, że najmilej wysłuc**je się pochwał i zachwytów, ale krytyczne głosy są czymś naturalnym, z czym należy się liczyć gdy oddaje się coś publicznie pod ocenę. Winno Ci to przyjść tym łatwiej, że w Twoim przypadku to zjawisko marginalne na tle licznych peanów i nawet gdyby osoby mające śmiałość krytykować Twoje prace zjednoczyłyby się, nie powstałaby w ten sposób znacząca opozycja dla rzeszy fanów Twej twórczości - więc możesz czuć się bezpieczna i rozkoszować się wikotrią.
A jeśli nie potrafisz się na to zdobyć, to mogę jedynie radzić ignorowanie nieprzychylnych wypowiedzi lub jasne, wyraźne zaznaczenie, iż sobie takowych nie życzysz - w końcu nie są one wynikiem złej woli, a raczej mają wskazać Ci błędy i pomóc w dalszym rozwoju, więc dla potencjalnych krytyków nie powinno raczej stanowić problemu powstrzymanie sie od wypowiedzi /tylko zadaj sobie przy okazji pytanie, po co prezentujesz te prace na publicznym forum/.
Życzę kolejnych sukcesów.

Offline mazol

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:51:38 am »
mhwu, jak kiedys wygrasz postaram sie napisac cos jeszcze milszego niz to:

"Mam nadzieję, że bierząca edycja będzie lepsza niż poprzednia, w której postanowiłem nie głosować, gdyż nie znalazłem pięciu pasków na które chciałbym oddać głos...
I że idea tego konkursu nie zagubiła się gdzieś po drodze..."

no i jeszcze lepiej wykazujacego twoje bledy i pomagajacego ci w dalszym rozwoju czy moze zwoju
czuwaj!

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 23, 2007, 01:31:43 am »
Mazolu, po to jak mniemam stworzony został ten temat, aby przedstawiać swoje komentarze dotyczące konkursu na pasek komiksowy i samych pasków. I taki właśnie komentarz umieściłem. Nie był on wymierzony w nikogo osobiście, a jedynie przedstawiał moje zdanie o minionej edycji - które nie było najlepsze.
Faktycznie, poszedłem drogą na skróty i nie raczyłem skomentować konkretnych prac, a jedynie dałem wyraz ogólnemu odczuciu - mea culpa.

Ale być może nie chodzi o to, aby wyrazić swoje zdanie, a jedynie o to aby było miło...

Offline asu_swing

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 23, 2007, 08:41:13 am »
Cytat: "mhw"


Oh!Kitchen Bizmo, żal to, złość czy sarkazm?
Myślę, że większy dystans, nie tylko do wypowiedzi innych, ale także do samej siebie i swoich prac wyszedłby Ci na dobre i pozwolił z większym spokojem przyjmować krytykę /jak również cieszyć się z wygranej, której przy tej okazji gratuluję/.

blabklabla
Cytat: "mhw"

Życzę kolejnych sukcesów.


myślałem że to ja się zajmuję psychologią, i że wywiad psychologiczny to się w innych warunkach przeprowadza :roll:
z całym szacunkiem mhw, ale taka analiza osobowości czyjejś po kilku literach na monitorze ujawnia raczej jakieś problemy z Twoją osobą.
i mówię to jako całkowicie postronna osoba zaskoczona taką wypowiedzią para psychologiczną.
Domyślam się że nie znasz O!KB, a do wywiadu psychologicznego to przynajmniej 4spotkania po 40minut na kozetce wypadałoby zrobić :roll:
po uprzednim szkoleniu

dlatego proponuję trzymać się oceny prac a nie osób.

pozdrawiam
asu

Offline Maciej

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 23, 2007, 08:45:19 am »
A zresztą, Bizmo
wiedz że i tak Cię tu wszyscy kochamy
(plaaatonicznie, platonicznie)
i robisz świetne komiksy.

Ostatnio zapomniałem zagłosować, więc ten głos od Kastora
możesz sobie policzyć jako głos ode mnie.

291 - też możesz sobie policzyć ode mnie ten głos
mimo że nie startowałeś  :badgrin:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 23, 2007, 09:27:14 am »
Piszę sobie pracę roczną, a tu tyle wsparcia dla mojej nieskromnej osoby, dziękuję i motywuję się do dalszych wysiłków na polu Wiking.

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 23, 2007, 01:54:03 pm »
mhw - masz tablet, zgaduję!


...piszesz, jakbyś miał.

(to była psychoanaliza, przyznaję się)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 24, 2007, 01:06:29 am »
Asu_swing, bynajmniej nie było moim zamiarem pokusić się o analizę czyjejkolwiek osobowości, a jedynie starałem się odnieść do komentarza Oh!Kitchen Bizmo - jeśli tak zostało to odebrane, to przepraszam za nieporozumienie /zwłaszcza samą zainteresowaną/. I przyznaję Ci rację: powinienem się trzymać oceny prac, a nie osób.

Natomiast zaspokajając ciekawość głowonuka: muszę Cię, głowonuku niestety rozczarować - Twoja psychoanaliza jest błędna, tabletu nie posiadam. Ale ciekawi mnie bardzo skąd to przypuszczenie?

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:53:11 pm »
5 dla Sępa za jak zawsze urzekającą martwotę papugi i nowoodkrytą lysinę kapitana
4 dla Asu za najmilszego potwora w historii komiksu i rastry, co to chyba są nowym kolore czarnym w świecie komiksu
3 dla Mazola za paciorki oczu na trzecim kadrze, dziadka i usta Insekta
2 dla Glowonoga za szlachetną prostotę trzech palców
1 dla Dema i Vigora, bo to istny samuraj Jack

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 26, 2007, 08:27:05 pm »
mazol ładnie posmyrałeś w smyraniu-głosowaniu.

panowie - ja tak patrze na waszą ekipę i ze zgrozą zaczynam się przychylać do spostrzeżeń castotroya [a my sie z nim nie lubimy ostatnio coś]
zaczynam się też zastanawiać nad systemem głosowania w ogóle.
Bo go w trójkę-czwórkę pokonaliście  :)

Nie gramy o kalesony złote, ale zniesmaczenie konkursowości konkursu jest troszke nieprzychylne kwestii 'przychodzenia nowych uczestników'

no chyba że ci uczestnicy będą sie nazywali mazolmnienamówił ...  :lol:
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

 

anything