trawa

Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 496012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #705 dnia: Czerwiec 01, 2008, 12:34:57 pm »
Rany i nawet Farma powróciła, niech mnie!

Offline asu_swing

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #706 dnia: Czerwiec 02, 2008, 01:31:17 pm »
pokomentuję sobie jak za dawnych czasów :)

Ziemniakento - Strasznie durny dialog, tak durny, że się na pewien czas zawiesiłem. Jako wielki fan czerstwego humoru nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Podoba mi się twój sposób rysowania. Mam nadzieję, że będzie się jeszcze poprawiał i linie staną się pewniejsze - rysowane bardziej zdecydowanie a zarazem konsekwentnie z mniejszą ilością baboli (np. pięść na ostatnim kadrze - kciuk po złej stronie) - nie rzuca się to póki co w oczy aż tak, ale jednak. Fajne dymki i układ kadrów. Jednak duży minus za czcionkę która nie do końca koresponduje z rysunkami.
Jaszcząb - Pomysł średni ostro - naciągany wręcz:) Ale graficznie cieszy oko. Ciekawy pomysł z tym kolorem, jeszcze do dopracowania (polecam podpatrzeć kolory w faloutowym komiksie młodszego surmy - takie rozwiązania bardzo by pasowały do twojej sterylnej kreski)
arcz - bardzo ładnie rysujesz, bardzo! ale w tym pasku to ukryłeś w dużej mierze.
gilbaert - farma to taki standard i marka już. dobry żart z konwentowych zapaleńców... ale tylko dobry. Rysunki beznadziejne :D wiadomo
vigor - wspominałem, że czerstwego humoru fanem jestem, ale jednak humoru. Tu jakoś ten efekt się nie pojawił, co w pasku Ziemniakento. Ale to dość subiektywne odczucie. Z pewnością jest to ostra abstrakcja. Może wymaga kontekstu? Graficznie jest dobrze, ale czuć pośpiech wykonania.
telomateo - pomysł spoko. Jednak... ja jestem zboczony na punkcie rysunków i baaardzo ciężko wbić się w mój gust eksperymentami typu fotografia. Taki już jestem:P Ale dialog bardzo fajny. Gdyby coś takiego narysował np vigor z tą dynamiką jaką zawarł w swoim pasku - to byłby to najlepszy pasior edycji.
kkf85 - oj strasznie Ci jakość paska siadła. widać że to efekt słabego skanowania, co nie zmienia faktu że i narysowane było chaotycznie - taki szybki mazaj. Może wolniej rysuj. Szkic ołówkiem, potem cienkopisem - powoli i starannie - niech przynajmniej te ramki stoją równo. A pomysł średni.

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #707 dnia: Czerwiec 02, 2008, 02:09:07 pm »
to ja tez sobie pokomentuje wtedy.

telomateo - mozna poznac, ze swobodnie korzystasz z plastelinowej techniki. tym razem mniej surrealistycznie a bardziej czysto zabawnie.

asu - fajnie podniszczone kolory, pomysl raczej "uroczy" niz smieszny.

Ziemniakento - ciekawe uzycie rastrow plus zlanie dymkow z ramami kadrow. samego pomyslu nie kupuje.

kkf85 - mocno szkicowa realizacja ale pomysl mi przypasowal.

Jaszcząb - dobrze wyglada kolor. fajny i przewrotny jest tez pomysl z przejezyczeniem reportera i drugim kadrem.

Gilbaert - na farmie tak jak kiedys. nie udalo mi sie posmiac.

arcz - heh, zasluzyl sobie Olbrychski. raczej zreczna realizacja.


amator kanapek.

Offline Jaszcząb

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #708 dnia: Czerwiec 02, 2008, 02:13:46 pm »
Jaszcząb - Pomysł średni ostro - naciągany wręcz:) Ale graficznie cieszy oko. Ciekawy pomysł z tym kolorem, jeszcze do dopracowania (polecam podpatrzeć kolory w faloutowym komiksie młodszego surmy - takie rozwiązania bardzo by pasowały do twojej sterylnej kreski)

Wiem, wiem że pomysł głupawy i naciągany. Nawet się zastanawiałem czy wrzucać wogóle, ale stwierdziłem, że przy obecnej frekwencji lepszy rydz niż nic :-) A ten kolor to totalny eksperyment. Coś pewnie jeszcze będę rzeźbił w tym kierunku.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Buttonik potrzebny
« Odpowiedź #709 dnia: Czerwiec 02, 2008, 02:38:54 pm »
Chciałbym podmienić buttonik reklamujacy nad stronami Gildii ten konkurs, ale nie mam buttonika (sam tez nic fajnego nie zrobię bo nie mam takiego talentu jak Wy) i zapytuję czy nie chciałoby się komus zrobić takowego (120x40 pikseli) i podesłać do mnie? Moze to byc jpg lub gif animowany, tylko ten drugi nie powinien być zbyt ciężki (najlepiej jakieś 5-10 kilo maks).

Pozdrawialski
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #710 dnia: Czerwiec 02, 2008, 08:40:08 pm »
Vigor - jak już pisałem, goopota jaką lubię najbardziej. Graficznie osobliwe, że tak napiszę Vigor'owsko. Lubię.

asu_swing - estetyczne, fajne kolorki, pomyślunek (wcześniej zasmucony) dzieciaka i przejście do hurra optymizmu bezcenne.

Ziemniakento - plus za zabawę słowną i nawiązanie do waści, ale najbardziej mówienie pod nosem w ostatnim kadrze. Graficznie generalnie przyjemnie choć jeszcze ta kreska tak nie do końca mnie przekonuje.

kkf85 - frustracja większego miodzio, pomysł na pasek mój faworyt. Z wykonaniem bywało lepiej, w tej edycji ta pikseloza mnie zabija.

Jaszcząb - całkiem wykręcony pomysł, inny wymiar w pewien sposób, ale do końca mnie przekonuje. Graficznie pozytywnie, i kolorki i kreska.

Gilbaert - mam takiego kolegę, lubi opowiadać o swoich "pasjach", które nie za bardzo właściwie ludzi wokoło niego interesują, ale nadal o nich opowiada. To udało się też w pasku zamieścić, ale mnie przez to właśnie odpycha. A kolegę lubię :D To nie jest krytyka. Stwierdzam tylko, że nie jestem zdaje się targetem dla takich pasków  :)

arcz - nie wiem czy dobrze rozumiem, że Olbryski lubo mu podobni nie uważają tego typu przekazu. Tak przynajmniej rozumiem ten pasek. Trochę mnie irytują te komiksowe ręcę na trzecim kadrze. Właśnie może z takiego powodu ktoś może zarzucić, że to nie jest "sztuka", tzn. zamiast super bohaterów można byłoby przeciwstawić jakąś głębszą myśl, obalającą tezę o płytszej sztuce. Zawsze mogłem coś źle zrozumieć  :)

Cieszy mnie ten mały renesansik i że sobie tak tu piszemy. Ja swoje subiektywne zdanie wyraziłem. Bez urazy. I oby tak dalej to szło  :)

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #711 dnia: Czerwiec 02, 2008, 08:57:09 pm »
arcz - nie wiem czy dobrze rozumiem, że Olbryski lubo mu podobni nie uważają tego typu przekazu. Tak przynajmniej rozumiem ten pasek. Trochę mnie irytują te komiksowe ręcę na trzecim kadrze. Właśnie może z takiego powodu ktoś może zarzucić, że to nie jest "sztuka", tzn. zamiast super bohaterów można byłoby przeciwstawić jakąś głębszą myśl, obalającą tezę o płytszej sztuce. Zawsze mogłem coś źle zrozumieć  :)

Z tego co powiedzial dla Przekroju mozna wywnioskowac ze nie uznaje tego jako sztuki, czy tez czegos wartosciowego.
Ew dopowiadam sobie, bo moze to wyjete z kontekstu bylo, a mialem dostep jedynie do cytatu na KRL blogu.
Z tymi lapami masz racje - przestrzelilem, bo jakby nie patrzec Cap, Spider czy Bat jest uznawany za komiks durny nawet przez czesc wielbicieli tej formy sztuki, a co dopiero przez .
Ogolnie chodzilo mi o maly "revenge" za słowa Olbrychskiego, ale im dalej w to brnalem, tym bardziej gmatwalem sprawe.
Uff :)

Mimika dzieciaka u Asu mistrzowska, przejezyczenie u Jaszczomba rowniez :)
Fajna edycja ogolnie.

A do tematu kolejnej edycji nijak nie wiem jak podejsc.

Offline asu_swing

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #712 dnia: Czerwiec 03, 2008, 06:52:02 am »
A do tematu kolejnej edycji nijak nie wiem jak podejsc.

ej... no
ciąg myślowy
jest wierzyciel to z drugiej strony mamy dłużnika
duże pole do popisu by zobrazować takie zależności jak ktos komuś kasę wisi i nietylko
acz może podpowiadam, ale i zawężam
bo pole do popisu jest o wiele szersze :)
np słowotwórstwo...
gryź gryź ten temat ;-)

Offline Julek_

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #713 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:26:04 pm »
Olbrychski to już hermetyczny elemenatarz komiksiarzy, ktorzy pamiętają wczesny "Produkt". Coś jak "plecy konia", "promienie z dupy" czy ostatnio "ślub zagranicą"  :roll:

Offline asu_swing

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 10, 2008, 01:40:16 pm »
fajnie, że jednak pojawiły się paski na temat "wierzyciel"
trochę zaszarżowałem z tym tematem, ale tak mi się skojarzyło akurat siedząc w pracy
wynikiem czego było też i to: http://www.paski.org/paski/telefon-do-syndyka.jpg



zwyczajowo pokomentuję:
Vigor - śmiechu chichu, a historia jest bardzo prawdziwa. Poznałem takiego dłużnika (rychło wczas), który jednak wybrał kawałek liny żeglarskiej. Ale wracając do tematu - świetnie się prezentuje ta lajtowa krecha z tymi sztywnymi szarościami. Pierwsze miejsce głównie za wykonanie; głównie za scenografię.
Arcz & chi - bardzo mi się podoba Twój styl rysowania. czysta, wyraźna, zróżnicowana krecha daje efekt pełnego profesjonalizmu.
telomateo - już wcześniej biadoliłem, że mam odchył w stronę rysunków i średnio mi się podobają formy w stylu foto. Docenić jednak muszę te śmiecie i zaburzenia jakie tam nakładacz co poprawia odbiór. Tu też niejako swoją barwą budują nastrój. Szkoda tylko że te ludziki takie kupiaste (w związku z tym, że ciemne całe, czasem trudno zauważyć gestykulację, która dużo wprowadza do samej treści)
hyginus - Dawno jakoś nie miałem okazji zobaczyć czegoś Twojego. Widzę duuużą pozytywną zmianę jeśli chodzi o rysunek i kolorowanie. W tym temacie jakbym miał się do czegoś doczepić to taka sprawa, że czasem się wydaje, że kolor nachodzi na lineart. Nie wiem jakim sposobem kolorujesz, ale dobrze jest mieć na samym wierzchu warstwę z samym czarnym konturem... z drugiej strony może to być też efektem tego, że zamieniłeś rysunek na wektory? - czego nie jestem pewien, bo jak wspomniałem, nie wiem jaki jest proces tworzenia Twoich pasków. W przeciwieństwie do wykonania, kiepski okazał się pomysł. Naciągnięcie pod temat bardzo średniego żartu "Kadłubek Kadłubka" wyszło dość... czerstwo.

no to tyle komentowania
siadam rysować "DOWCIP" !  :lol:

Offline Hyginus

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #715 dnia: Czerwiec 10, 2008, 06:05:25 pm »
Asu (5) - nie ma co się rozpisywać. Warsztat plus pomysł w pytę, i masz kolejny temat do wymyślenia...
Vigor (4) - fajno fajno. Możę trochę zbyt przegadane.
ArChi (3) - mocne, ale obiór w moim przypadku zakłóca irytujące tło i niedopracowane liternictwo.
Telomateo (2) - ech.. wolałbym, żebyś wrócił do rysowania....

Asu, miłe Twe słowa, a co do fabuły jak najbardziej prawdziwe. Pasek jest nie na temat, ale jakoś tak wyszło - a co do kolorowania, to jest bardzo różnie, od mazaczków, przez farbki, różne fotoszopy i do corela włącznie... Miło w kazdym razie zobaczyć starą ekipę przynajmniej w części.
Wiedzę zdobywa się z trudem;
ignorancja jest natychmiastowa.

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #716 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:30:49 pm »
jedna z przyjemnosci tego konkursu to niechybnie sprawdzanie jak inni reaguja na wlasna prace jak i wyrazanie swojego zdania o pracach kolegow. jak pisal pare postow wyzej telomateo, maly renesansik sie zrobil. niechby trwal jak najdluzej.

telomateo - podobaja mi sie dialogi, to jak dluznik jest coraz bardziej zaklopotany i z drugiej strony niewzruszony wierzyciel z niezmiennym tekstem. czlowiek tasak wrecz. od strony wizualnej mniej bajerancko ale imo wlasnie dialogi przejmuja tu glowna role.

hyginus - ogolnie dosc schludnie. nie skusil mnie jednak pomysl, plus mam wrazenie, ze kadry sa troche przepakowane. inna kompozycja kadrow i rozlozenie dymkow zalatwilo by sprawe imo.

arcz - bardzo estetycznie i tresciwie, kolega ma fajny styl.

asu - sam pomysl na zart slowny zrealizowany z sukcesem raczej. bardziej niz tresc podeszla mi sama forma, czyli okragle kadry plus postac boga, wrysowana tak, ze stanowi bialy "absolut" ogarniajacy zawartosc kadrow.


5 paskow, na styk. ale wierze, ze "dowcip" bedzie bardziej stymulujacy dla zawodnikow.
amator kanapek.

Offline Vigor

Odp: Edycja 158 - DOWCIP
« Odpowiedź #717 dnia: Czerwiec 17, 2008, 01:42:17 pm »
czterech uczestników, ale głosować chyba można?

to jest chyba, jak to sie mowi, dobre pytanie.
amator kanapek.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Edycja 158 - DOWCIP
« Odpowiedź #718 dnia: Czerwiec 17, 2008, 01:47:25 pm »
Edycja 155 (Rzym) też miała tylko czterech uczestników, a głosowanie było, wyniki obowiązywały, więc chyba nie ma problemu. Tak na mój prosty rozum.

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #719 dnia: Czerwiec 17, 2008, 03:57:45 pm »
Dobra edycja  :)
Czy mogę poprosić o nowy temat. Grzecznie proszę  8)